Моніторинг триває третій місяць. У НАЗК розповіли, чи знайшли порушення у військкоматах Луганщини та Донеччини

Моніторинг триває третій місяць. У НАЗК розповіли, чи знайшли порушення у військкоматах Луганщини та Донеччини

Ексклюзивно
Олександр Новіков, очільник НАЗК
. Голова НАЗК Олександр Новіков, серпень 2023 року, Харків. Фото: Суспільне Харків

Національне агентство з питань запобігання корупції з червня проводить моніторинг діяльності керівництва Луганського терцентру комплектування та соцпідтримки та Донецького ТЦК та СП. Вивчає спосіб життя співробітників військкоматів, перевіряє, чи немає ознак корупції у діяльності начальників та їхніх заступників.

Про це Суспільному Донбас повідомили у відповідь на інформаційний запит до НАЗК.

В Нацагентстві розповіли, що 24 червня почали моніторингВідповідно до витягу з протоколу № 71 засідання Уряду від 24.06.2023. способу життя працівників, які, за законом мають подавати декларації, Донецького обласного ТЦК та СП, а також Луганського обласного ТЦК та СП.

Трохи згодом, 27 червня, агентство розпочало ще один моніторинг — даних, які стосуються керівників та заступників керівників обох військкоматів.

"У межах повноважень Національне агентство розпочало моніторинг та контроль за виконанням актів законодавства про конфлікт інтересів та запобігання корупції у діяльності керівників та заступників Донецького і Луганського обласних ТЦК та СП".

Обидві перевірки наразі тривають.

У НАЗК зауважили, що моніторинг способу життя ведуть, збираючи інформацію з медіа, відкритих джерел, також отримують її від людей.

Таких звернень або заяв щодо можливої корупції та інших правопорушень у цих терцентрах комплектування на момент відповіді Національне агентство не отримувало, додали у відомстві.

Суспільне питало і щодо моніторингу діяльності керівництва військкоматів з 2019 року, яке здійснює НАЗК.

"У період з жовтня 2019 року по теперішній час Національним агентством не складалися акти реагування відносно керівників та заступників Донецького або Луганського обласних ТЦК та СП за порушення вимог законодавства про конфлікт інтересів", — повідомили в агентстві.

Що відомо про начальника Донецького військкомату

22 липня у Донецькому обласному ТЦК та СП повідомили про призначення нового начальника. Ним став полковник Геннадій Яременко.

Колишній очільник, полковник Віктор Павлюк призначений начальником Харківського обласного ТЦК.

3 серпня керівнику Донецького обласного військкомату повідомили про підозру, у нього вдома та на роботі провели обшуки. За версією слідства, повідомили у Державному бюро розслідування, коли чоловік працював на Запоріжжі, організував підвищені військові виплати для близького оточення та допомагав представникам місцевого злочинного угрупування ухилятися від відповідальності. 8 серпня підозрюваного начальника військкомату взяли під варту, заставку призначили у три мільйони гривень.

Воєнкому інкримінують перевищення службових повноважень, вчинених в умовах воєнного стану за частиною 5 статті Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.

Що відомо про начальника Луганського військкомату

З липня 2023 року Луганським обласним ТЦК та СП керує полковник Володимир Арап. До призначення він керував терцентром комплектування у Харківській області.

Робота військкоматів в Україні: що відомо про останні рішення

11 серпня відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України. Головною темою засідання були результати перевірки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Після засідання президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні звільнять всіх обласних "воєнкомів".

Він додав, що вже відкрито 112 кримінальних проваджень щодо посадовців "військкоматів", а також оголошено 33 підозри.

17 серпня президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію це рішення РНБО.

Керівник НАЗК Олександр Новіков заявляв, що перевірки керівників центрів комплектування триватимуть до кінця вересня.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок