У саду дружківської господині Наталії Максименко понад тридцять різновидів квітів, більшість — зараз у цвіту. Ще зо два десятки вона вирощує екзотичних кущів та дерев. Цьогоріч очікує отримати врожай з ківі. Минулої весни через наближення лінії фронту жінка виїжджала з регіону, але повернулася. Одна з причин — це її захоплення.
Як вирощує екзотику на власному подвір'ї на прифронтовій Донеччині, де не припиняються обстріли — жінка розповіла Суспільному Донбас.
На цій світлині Наталія Максименко показує, як в її дворі нині яскравою доріжкою квітне флокс шиловидний.
У саду господині з Дружківки є магнолія, міскантуси, рододендрони та більш звичні квіти — тюльпани й фіалки.
Жінка захопилася екзотичними рослинами десять років тому. Гарний сад, каже, хотіла завжди.
Розповідає, актинідія, або ківі садова, для врожайності має рости у парі, бо плоди родить лише дерево жіночої статі.
"У цьому році сподіваюся на врожай актинідії, принаймні квітів на дереві, бачу, буде багато. Торік погано вродила, зібрала лише 1,5-2 кілограми ківі", — пригадує Наталя.
В її саду є ще один екзотичний фрукт — азіміна. Це дерево називають банановим. Запилюють його звичайні мухи, бо має специфічний запах — смердить, пояснює господиня.
Є ще ірга, жимолость, гумі або лох сріблястий, фундук, хурма — загалом зо два десятки екзотичних рослин.
Серед різних сортів яблунь, ростуть і "джумбо-помм" з французької колекції.
"Дуже великі яблука, були навіть вагою майже 700 грамів", — хвалиться господиня.
Попри війну дружківчанка продовжує поповнювати сад новими рослинами. Своїм захопленням вона "заразила" й нових знайомих зі Львівщини, де кілька місяців жила в евакуації.
"Нас розмістили у школі в селі Сопошин. Мені місцевість дуже сподобалося, приймали нас люб’язно. З однією з вчительок я навіть встигла потоваришувати. Нові друзі постійно телефонують після чергових прильотів, питають — як я, кличуть, щоб поверталася туди. Так що, уразі загострення — маю, куди їхати", — ділиться дружківчанка.
За домом і садом, каже, сумувала, та повертатися не зважувалася, аж поки сусіди не повідомили, що її пограбували: "Коли повернулася, сад був занедбаний. Лохину врятувала висока трава, полуницю сонце випалило, але я її також відходила. А цієї осені посадила сосну Грін Пінгвін — вона має форму кулі. У вишні та черешні зав’язі немає, вітром і дощем всі квітки обсипалися. А щодо війни — по трохи звикаємо".
9 квітня цього року під обстріл потрапила і її вулиця, розказує Наталія. Серед сусідів були поранені, тоді, визнає, злякалася.
Догляд за садом називає власним майданчиком спокою і релаксу.
У рідному місті нині жінка допомагає і українським військовим у допомозі — готує їм смаколики і пускає випрати речі.
Читати ще
В Словʼянську висаджують магноліїЧитати ще
На Донеччині зацвіли сакуриЧитайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram