Дітей необхідно вивезти. У Слов'янську опікунів, що відмовляються від евакуації, позбавлять обов'язків — рішення комісії

Дітей необхідно вивезти. У Слов'янську опікунів, що відмовляються від евакуації, позбавлять обов'язків — рішення комісії

Дітей необхідно вивезти. У Слов'янську опікунів, що відмовляються від евакуації, позбавлять обов'язків — рішення комісії
. Поліцейські обходять будинки в прифронтових населених пунктах і переконують родини з дітьми евакуюватись, Донеччина, березень 2023 року. Фото: Національна поліція

Опікунів, які відмовляються виїхати зі Слов’янська на Донеччині, позбавлять обов’язків, а дітей евакуюють примусово. Таке рішення ухвалили члени міської комісії з питань захисту прав дитини. Як пояснила Суспільному керівниця служби у справах дітей Слов’янської міської військової адміністрації Олена Соколова, це пов’язано із небезпекою та наближенням фронту.

За її словами, більшість опікунських родин, дитячих будинків сімейного типу виїхали з міста, та наразі у Слов’янській громаді залишаються 23 родини, в яких виховуються 34 дитини-сироти та дитини, що позбавлені батьківського піклування.

"В Донецькій області обов’язкова евакуація затверджена постановою Кабінету Міністрів від 2 серпня 2022 року. Опікуни зобов’язані евакуюватись із дітьми за межі Донецької області до більш безпечних регіонів України. Забезпечити безпеку дитині — це обов’язок опікунів і органів опіки. Ми постійно звертаємось до родин, пояснюємо, що евакуація у нас безкоштовна, ми надаємо допомогу. В грудні проводили засідання комісії і звертались до родин, давали їм місяць-два, потім нагадували постійно. 27 березня під час обстрілу Слов’янська був поранений неповнолітній. Тому ми знову вживаємо заходи і у більш суворій формі", — пояснила Олена Соколова.

Комісія та органи опіки керуються постановою Кабінету Міністрів №866, в якій у пункті №50 прописано:

в разі відмови від обов'язкової евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації, під час дії на території України або в окремих її місцевостях надзвичайного або воєнного стану опіка, піклування може припинитися.

"Ми діємо виключно згідно із повноваженнями. Але не хочемо вдаватися до таких заходів, адже більшість дітей живуть із рідними, наприклад, бабусею та дідусем, або в родини тітки та дядька. Саме тому, ми знову намагаємось переконати ці родини виїхати туди, де діти будуть у більшій безпеці", — наголосила керівниця служби у справах дітей.

Комісія ухвалила рішення, що опікуни із неповнолітніми мають виїхати за межі Донецької області у найкоротший термін. У разі відмови їх позбавлять обов’язків опіки або піклування, а дітей евакують примусово. Рішення про позбавлення опікунських обов'язків приймається міською військовою адміністрацією.

Що відомо про евакуацію дітей на Донеччині

Нині у Донецькій області запроваджена примусова евакуація дітей з Бахмута, де точаться бої. В інших громадах, що розташовані на лінії чи поблизу фронту діє обов'язкова евакуація. Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, приймає обласна військова адміністрація.

Внести до переліку територій, де можуть запровадити примусову евакуацію дітей, можуть ще 13 громад Донеччини.

Серед них Авдіївка, яку армія РФ обстрілює щодня, інколи понад десять разів. 31 березня вдень начальник Авдіївської МВА повідомляв, що в місті лишилось 5 або 6 дітей. Він пояснював, що є батьки, які переховують своїх дітей від правоохоронців, щоб уникнути евакуації. З сім'ями які лишились в Авдіївці "йдуть справжні перемовини та вмовляння", пояснював Барабаш. Ввечері цього дня внаслідок обстрілу міста загинув 5-місячний хлопчик, разом із ним бабуся, батьки дитини були поранені.

На 31 березня з трьох населених пунктів регіону евакуювали всіх дітей. У лютому всіх дітей вивезли з Вугледара. Останнім був 15-річний син місцевого священника: родина відпустила підлітка до бабусі, розповідали у поліції Донецької області.

Всіх дітей евакуювали також у лютому і з селища Велика Новосілка: поліцейським вдалось вмовити родину з трьома дітьми виїхати і більш безпечний район.

В середині березня поліцейський загін "Білі янголи" вивіз дітей з міста Часів Яр, що неподалік Бахмута.

Читайте також про евакуацію дітей з прифронтової зони Донецької області

"Дорослі дякують, що вмовили їх з дітьми евакуюватися". Інтерв'ю з поліцейською загону "Білі янголи"

Помітили біля лінії фронту. Барабаш розказав, як 17-річний юнак наперекір батькам пішки евакуювався з Авдіївки

Правоохоронці евакуювали з Нью-Йорка на Донеччині родину з немовлям

У Авдіївці розформували опікунську сім’ю, аби евакуювати дитину

Скільки жителів залишаються у Бахмуті, розповів начальник Донецької ОВА

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок