Щонайменше 39 людей поранені чи загинули: скільки жертв авіаудару по пологовому будинку в Маріуполі встановили за рік

Щонайменше 39 людей поранені чи загинули: скільки жертв авіаудару по пологовому будинку в Маріуполі встановили за рік

Ексклюзивно
Щонайменше 39 людей поранені чи загинули: скільки жертв авіаудару по пологовому будинку в Маріуполі встановили за рік
. Обстріл пологового в Маріуполі, 9 березня 2022 року. Фото: Evgeniy Maloletka / АР

Один великий злочин, що почався з бомбардування пологового будинку і закінчився бомбардуванням драматичного театру — так згадує події у Маріуполі річної давнини радник міського голови Петро Андрющенко. Російська армія нанесла авіаудар по пологовому будинку та дитячій лікарні 9 березня. У прокуратурі Донецької області Суспільному Донбас повідомили, вдалось встановити: щонайменше 39 людей були поранені або загинули.

Розслідування авіаудару по пологовому в Маріуполі

В день бомбардування, 9 березня 2022 року, прокуратура Донецької області розпочала кримінальне провадження за ст. 2 статті 438 Кримінального кодексу України — порушення законів і звичаїв війни.

Дані щодо кількості постраждалих наступного дня, 10 березня 2022 року, оприлюднила Маріупольська міська рада: 17 поранених, троє загиблих, серед яких дитина.

За рік розслідування справи, за даними прокуратури Донецької області, вдалось встановити більшу кількість жертв: внаслідок авіаудару загинули шестеро людей — п'ять дорослих та трирічна дівчинка.

Ще щонайменше 33 людини отримали поранення різного ступеня тяжкості, розповіла речниця Донецької обласної прокуратури Анастасія Мєдвєдєва.

"У зв'язку з тим, що у нас немає доступу на тимчасово окуповану територію, точну кількість постраждалих встановити неможливо", — пояснює вона.

"Це один великий злочин"

В цей день російські окупанти скинули декілька авіабомб на Маріуполь, згадує радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. В будівлі знаходився медперсонал, пацієнти. Місцеві жителі використовували будівлю також як укриття.

Це один великий злочин, що почався з бомбардування пологового будинку і закінчився бомбардування драматичного театру. І цю низку подій складно розглядати одну без одної.

"Понад 100 людей було точно і це просто щастя насправді, що бомба не влучила, а не в приміщення пологового будинку, а не в приміщення дитячої лікарні, а просто впала між ними. Вагітних жінок перевели в іншу лікарню", — переповідає події того дня Андрющенко.

За словами, Петра Андрющенка, крім того в цей день авіабомбами обстрілювали центр Маріуполя, поцілили також по проспекту Мира, по території третьої міської лікарні та Приазовського університету.

"Два літаки заходять, по дві бомби скидають. Таку тактику вони підтримували, літаки злітали з Приморського бульвару — це ми точно знаємо. Сподіваємося, цим льотчикам ми помстимося, які це здійснили", — зазначив він.

Читайте також

В окупованому Маріуполі води лишилось на пів року — Бойченко

Архітектурні втрати Маріуполя: пам'ятники, які знищили росіяни

Рік війни у Маріуполі: радник мера Петро Андрющенко підсумував втрати

Авіаудар по пологовому та дитячій лікарні у Маріуполі 9 березня: хроніка воєнного злочину

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок