"Хоч живий і не в полоні, інше можна виправити". Колишня фітнес тренерка з Донецька допомагає бійцям відновити здоров'я

"Хоч живий і не в полоні, інше можна виправити". Колишня фітнес тренерка з Донецька допомагає бійцям відновити здоров'я

"Хоч живий і не в полоні, інше можна виправити". Колишня фітнес тренерка з Донецька допомагає бійцям відновити здоров'я
.

Дарина, 36-річна жителька Донецька, у 2014-му переїхала до Дніпра, тут здобула нову освіту та четвертий рік працює фізичною терапевткою в місцевій лікарні. Вона допомагає відновлюватися після поранень українським військовослужбовцям та мирним жителям після хвороб.

Військовослужбовець Валентин відновлюється після інсульту. Вправи чоловікові допомагає робити фізіотерапевчиня Дарина, перевіряє амплітуду рухів тіла.

фізіотерапевтка

До Дніпра Дарина з Донецька переїхала у 2014 році, коли Росія напала на Україну, жити в окупації жінка не хотіла, вона поїхала в перші місяці вторгнення, забравши кота та мінімум речей.

Написала оголошення: "Дівчина з котом шукає безплатно або недорого житло".

"Відгукнулася дівчина. Я приїхала в Дніпро до цієї дівчини, жила в неї пів року, і тоді з’явився вже мій чоловік майбутній, той хлопець, який мені допоміг, і тому — Дніпро", — розповіла вона.

До вторгнення РФ Дарина була фітнес тренеркою, проте завжди цікавилася реабілітацією. Вона закінчила магістратуру і тепер допомагає людям відновлюватися після хвороб та поранень в Дніпровській лікарні. В перші дні повномасштабного вторгнення вирішила — з міста не поїде.

"Я зрозуміла, що це буде пекло, в мене була істерика. І мій чоловік тоді якраз приїхав додому на кілька днів. Мені було легше від того, що він вдома поруч, ми це передихали разом і налаштувалися, що робити далі", — зазначила вона.

Чоловік Дарини на фронті, сама ж вона допомагає військовослужбовцям наново володіти своїм тілом після поранень.

Переселенка з Донецька допомагає бійцям відновити здоров'я у Дніпрі
Фото: Суспільне Донбас
"Якщо він тут, то він вже живий, він не в полоні. Все інше можна виправити. Навіть якщо немає кінцівки, можна зробити протезування. Так воно буде трохи по-іншому, але все одно — він живий", — каже вона.

За словами Дарини, із кожним пацієнтом працює лікар фізичної та реабілітаційної медицини, який стежить за станом здоров’я пацієнта. Вона, як фізичний терапевт, займається відновленням функцій. Такаж долучають до лікування ерготерапевт, допомагає відпрацювати дії самообслуговування, психолог, логопед, реабілітаційно-медичні сестри.

За дев'ять років окупації Дарина жодного разу не їздила до Донецька, з родичами не спілкується, повертатися після звільнення в місто також не планує.

Читайте також

У Дніпрі працює безоплатна медіа академія для переселенців: чому навчають та як записатися

Час не лікує, зцілюють сенси: історії людей, які втратили на війні рідних

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок