Російські окупанти продовжують демонтувати Маріупольський театр, на який торік скинули бомбу

Російські окупанти продовжують демонтувати Маріупольський театр, на який торік скинули бомбу

Російські окупанти продовжують демонтувати Маріупольський театр, на який торік скинули бомбу
. 2017 рік драматичний театр у Маріуполі. Фото: Суспільне Донбас

Російські окупанти продовжують демонтувати будівлю драматичного театру у Маріуполі. Про це свідчить відео, яке оприлюднила Маріупольська міська рада

"Під завалами досі залишаються тіла десятків маріупольців, які загинули від російських бомб", — йдеться у повідомленні.

Як повідомив раніше, 23 грудня, радник міського голови Маріуполя Андрющенко, повному демонтажу підлягає задня та центральна частина театру.

Що відомо про обстріл драмтеатру у Маріуполі

Маріуполь російська армія захопила у травні 2022 року після майже трьох місяців запеклих боїв та оборони. У місті було зруйновано значну частину будинків та інших об’єктів.

Україна й міжнародні правозахисні організації звинувачують Росію у численних скоєних у Маріуполі воєнних злочинах. Обстріл пологового будинку й удар по Маріупольскому драматичному театру, де ховалися люди, — одні з них. Міноборони Росії називає ці звинувачення "фейками".

Організація Amnesty International визначила, що 16 березня Росія умисно обстріляла Маріупольський драматичний театр, попри те, що їм було відомо, що там ховаються сотні мирних жителів. Правозахисна організація зібрала свідчення 53 людей, які були свідками бомбардування драмтеатру, 28 з яких — перебували всередині або поруч із театром під час вибухів. Amnesty International також проаналізувала супутникові зображення та радіолокаційні дані безпосередньо перед бомбардуванням і незабаром після нього, завірені фото- та відеоматеріали, надані постраждалими та свідками, а також два комплекти архітектурних планів театру.

В травні видання Associated Press опублікувало розслідування про авіаудар російської армії по маріупольському драмтеатру 16 березня. Журналісти припустили, що кількість загиблих є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: йдеться не про 300 людей, а щонайменше про 600 загиблих.

У середині травня російські військові завершили розбирати завали драмтеатру у Маріуполі та відкрили територію.

У липні російські окупанти заявляли, що в Маріуполі мають відкрити драмтеатр 10 вересня, але цього не сталось.

Публікації Суспільного про драмтеатр у Маріуполі

Окупанти РФ зносять Маріупольський театр, на який у березні скинули бомбу: що відомо

"Звук літака. Лунає свист. Чоловік поряд закриває мене собою" — історії свідків бомбардування маріупольського Драмтеатру

"Маріупольська філармонія — не місце для "трибуналу": яким був колишній Будинок культури

Біля знищеного авіацією РФ театру у Маріуполі були написи "діти" — супутникові знімки Maxar

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок