"Видача гуманітарки в Авдіївці — небезпечний квест": начальник МВА розказав, якої допомоги потребують жителі міста

"Видача гуманітарки в Авдіївці — небезпечний квест": начальник МВА розказав, якої допомоги потребують жителі міста

"Видача гуманітарки в Авдіївці — небезпечний квест": начальник МВА розказав, якої допомоги потребують жителі міста
. Евакуація пораненого, Авдіївка, січень 2023 року. Фото: управління ДСНС у Донецькій області

Жителі Авдіївки на Донеччині, які лишаються у прифронтовому місті, наразі забезпечені продуктами та речами першої потреби. Тим часом в місті бракує генераторів та дров.

В ефірі єдиного телемарафону начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш розказав Суспільному про потреби містян.

За його словами, найбільша потреба в місті — це генератори та дрова.

"Є потреба в генераторах, але тільки дизельних, бо з бензином проблема. Також потрібні дрова. Ми вже дозволили людям рубати старі дерева, які в нас були помічені як аварійні до повномасштабного вторгнення. Бо ми розуміємо, що всю потребу містян ми не можемо покрити дровами та брикетами", — розказав Барабаш.

В місті наразі, за його даними, приблизно 2500 людей, серед яких є діти. Продуктами всі люди забезпечені, каже начальник МВА.

"Всі продуктові та гігієнічні набори покривають основні потреби. Є і олія, і крупи, і макаронні вироби, і цукор. Зрозуміло, що нам борошно вже не потрібно. Наприклад, нам пропонують борошно 5-10 тонн, але ми кажемо не треба, бо немає можливості випікати", — пояснив Барабаш.

Також у місті працюють кілька продуктових крамниць.

"Але піти в ті декілька магазинів, які намагаються працювати, або піти і отримати гуманітарку, або за водою до свердловини – це квест, бо це постійна небезпека обстрілів", — наголосив він.

Електрика, вода та зв’язок в Авдіївці

Електрики та інтернету в Авдіївці немає, все працює на генераторах. Це і насоси, що качають воду зі свердловин (працюють за графіком — по кілька годин на добу), і вишка мобільного зв’язку, яку на декілька годин на добу підживлюють генератором, щоб люди могли зв’язатися із рідними, каже начальник МВА.

"В місті не залишилось нічого. Немає жодного об’єкта, жодної будівлі, яка б хоч вціліла. Всі будівлі пошкоджені, багато — зруйновані. Інфраструктура вся зруйнована. Але я не хотів би називати Авдіївку привидом. Бо в місті ще живуть люди", — описав ситуацію Барабаш.

Читайте також про Авдіївку

У Авдіївці розформували опікунську сім’ю, аби евакуювати дитину

Залишився один лікар та чотири медичні сестри. Як рятувальники вивозять поранених з Авдіївки

В Авдіївці від серцевого нападу померла 6-річна дівчинка. Висновки МВА та поліції

Є продукти та працює лікарня: в Авдіївці залишається близько 2000 тисяч людей

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок