"Тільки не пиши мені про війну". Перша збірка поезій військового з Донеччини Павла Вишебаби вийде рекордним накладом

"Тільки не пиши мені про війну". Перша збірка поезій військового з Донеччини Павла Вишебаби вийде рекордним накладом

"Тільки не пиши мені про війну". Перша збірка поезій військового з Донеччини Павла Вишебаби вийде рекордним накладом
Павло Вишебаба з донькою та на фронті. Фото: Павло Вишебаба/Facebook

Перше видання поезій Павла Вишебаби має вийти наприкінці грудня. Його збірку "Тільки не пиши мені про війну" замовили понад 15 тисяч людей. Це рекордна кількість примірників для збірки віршів в Україні одним накладом.

Павло Вишебаба родом з Краматорська Донецької області. Нині він на передовій, боронить рідний край на Курахівському напрямку. Він — командир відділення 68-ї ОЄБр ім. Олекси Довбуша.

У мирному житті Павло Вишебаба, окрім поезії, захоплювався музикою, був активним учасником екологічних ініціатив, зокрема антихутряної кампанії "ХутроOFF" щодо заборони виробництва хутра. А ще він заснував перше в Україні веганське кафе One Planet.

Після 24 лютого війна розділила його родину. Чоловік пішов на фронт, а його рідні виїхали до Європи. Про це поет згадує у своєму вірші "Доньці", що перекладений п'ятнадцятьма мовами світу.

Свою першу збірку Павло Вишебаба назвав "Тільки не пиши мені про війну". У неї увійшло 43 поезії. Вірші викладені на 112 сторінках.

Автор вагався із виданням, оскільки не міг спрогнозувати, скільки людей захоче купити його книжку. Так виникла ідея зробити її передзамовлення.

"Я вражений! За 10 днів понад 10 тисяч замовлень. Під час блекауту, коли в українців немає ані води, ані світла, що роблять українці — вони ставлять рекорд із замовлення книжки", — розповів поет.

На Донбасі міста не прокинуться від сирени, їх покинули люди, як кров залишає вени. Їх відрізали скальпелем фронту супроти волі, кожен з нас відчуває фантомні болі.
Павло Вишебабазбірка "Тільки не пиши мені про війну"

Павло Вишебаба навчався у Краматорській школі №3. Він продовжує тримати зв'язок з рідним краєм, де живуть його друзі дитинства та однокласники. Донеччина присутня в його віршах та оповіданнях.

"Слов'янськ та Краматорськ першими відчули на собі окупацію ще дев'ять років тому. Окупація рідного міста багато в чому — це особисте. Коли ти розумієш, що місця, де ти закохувався, товаришував, вперше поцілувався, топчуть своїми брудними черевиками якісь персонажі із середньовіччя, — це викликає тугу. Зараз знову ворог знищує наші міста, але "український світанок зійде над Донецьким кряжем". Я вважаю, що наша перемога почнеться з перемог на Донеччині", — поділився письменник і музикант спогадами та переживаннями із Суспільним Донбас.

Павло Вишебаба 24 лютого добровільно пішов до військомата і записався на службу. У військо його забрали в березні.

"Дуже не хочеться, щоб люди піддавалися на наративи ворожої пропаганди про те, що Донеччина накликала сюди Росію. Безумовно, Донеччина — жертва російського вторгнення, і які б не були погляди у жителів регіону, вони не заслуговують, на ті звірства, які чинять з нашими містами та людьми", — каже Павло Вишебаба.

"Тільки не пиши мені про війну". Перша збірка поезій військового з Донеччини Павла Вишебаби вийде рекордним накладом
Вірш "Доньці". Ілюстрація до вірша: художник Юрій Шаповал. Фото: сайт Павла Вишебаби/vyshebaba.com.ua

Перший тираж збірки буде 15 тисяч примірників, повідомив Вишебаба. Топ п'ять міст, з яких люди робили замовлення, очолив Київ. Далі йдуть Львів, Дніпро, Харків, Суми. Чимало охочих придбати книгу із-за корду. Після друку, вона поїде до Польщі, Німеччини, США та Великої Британії.

Епоха — нівроку! Часи навіжені минуться, а поки тримай себе в жмені! Крізь морок видніше в час мли і розгуби людей найсвітліших. Тримаємось купи!
Павло Вишебабазібрка "Тільки не пиши мені про війну"

Вірш "Тримайся" — останній у збірці. Його Павло написав на замовлення підписниці й дуже хотів, щоб він потрапив саме до першої збірки поезій, розповідає Вишебаба.

"Мене підписниця попросила написати вірш на настрій, коли опускаються руки. Для психологічної підтримки. Я відповів віршем "Тримайся"", — каже автор.

Запланована дата виходу книги — 24 грудня 2022 року. До військових на фронт поїде 3900 безкоштовних примірникців збірки.

Читайте також

Берці на передову та термобілизна для захисниць. Як шиють зимовий одяг для бійців на Донеччині та Луганщині

Рюкзаки — у шпиталі, подушки та сітки — на передову. Освітяни та переселенці з Донбасу допомагають ЗСУ

Раніше були панами, тепер — військові дощовики. Волонтери з Донбасу шиють плащі-намети для військових

"По нас вели прицільний вогонь". Волонтер вивозить людей з прифронтових сіл на Донбасі

У Харкові працює гуманітарний штаб для переселенців з Луганщини

Шелтер — означає прихисток. Де на Львівщині приймають переселенців з Донецької і Луганської областей

Переселенцям з Донбасу оплатили оренду житла на Житомирщині. Як оформити допомогу

"Радіють, коли хліб везеш": волонтер на Донбасі під обстрілами возить гуманітарку та евакуює людей

На початок