"Післявоєнне відновлення України дуже важливе". Історія волонтера з Японії, який пів року мандрує Україною

"Післявоєнне відновлення України дуже важливе". Історія волонтера з Японії, який пів року мандрує Україною

"Післявоєнне відновлення України дуже важливе". Історія волонтера з Японії, який пів року мандрує Україною
Такао у Краматорську разом з волонтерами "Все буде добре Україна". Фото: Такао Тайнака

Японець Такао Тайнака приїхав до України у червні цього року, аби допомагати людям, які постраждали від війни. Вперше, не маючи жодного знайомого українця, не знаючи жодної мови, окрім японської. Волонтер побував у Києві, Харкові, Запоріжжі, Краматорську, Львові і планує поїхати до Херсона. Японець вже вирішив: буде не тільки волонтерити в Україні — відкриє тут бізнес, який познайомить українців з культурою Японії. Про свою волонтерську подорож Україною та плани на майбутнє Такао розказав Суспільному Донбас.

Київ-Харків-Запоріжжя

Спочатку Такао приїхав до Києва. Він не знав мови та не міг знайти волонтерів, яким би потрібна була допомога.

Такао разом з харківськими волонтерами "Станція Харків"
Такао разом з харківськими волонтерами "Станція Харків". Фото: Такао Тайнака

"Провівши тут 10 днів, я зрозумів, що у відносно безпечному місті як Київ, дуже мало волонтерської роботи. Тому треба їхати ближче до фронту, бо там більше людей, які потребують допомоги", — згадує Такао.

Тож він вирішив їхати до Харкова, який постійно потерпав від обстрілів росіян.

Коли Такао приїхав у місто, він одразу звернувся до поліцейських, яких попросив познайомити з волонтерами. Так він зустрівся з волонтерською організацією "Станція Харків", із якою провів три тижні. Разом з волонтерами працював на складі під обстрілами, готував їжу та видавав гуманітарну допомогу містянам.

Після Харкова Такао поїхав до Запоріжжя. Тут він познайомився з волонтерами, які плели маскувальні сітки для українських військових.

Краматорськ замість Лисичанська

Запоріжжя теж здалося Такао відносно спокійним містом. І він вирішив їхати до Лисичанська. Але кінцевим пунктом призначення став Краматорськ: на той момент Лисичанськ вже опинився в окупації.3 липня 2022 року після важких боїв за Лисичанськ Сили оборони України були змушені відійти із займаних позицій і рубежів. Наразі Лисичанськ перебуває в окупації російської армії.

У Запоріжжі Такао познайомився з 16 річним Кирилом, родина якого, вимушена була покинути свою домівку через війну
У Запоріжжі Такао познайомився з 16-річним Кирилом, родина якого, вимушена була покинути свою домівку через війну. Фото: Такао Тайнака

Коли Такао приїхав до Краматорська, він звернувся до поліцейських з проханням познайомити його з волонтерами. Так японець потрапив до волонтерів гуманітарної асоціації "Все буде добре. Україна".

Як розповів Суспільному один з волонтерів асоціації Олександр Іванов, волонтер-іноземець разом з ними провів понад місяць: видавав гуманітарну допомогу, збирав продуктові набори, проводив кулінарні майстер-класи для дітей, допомагав під час евакуації людей з Бахмута.

"Такао не знає мови, і через це між нами був певний мовний бар'єр. Але попри це він дуже добре нам допомагав. І не тільки фізичною працею. Він організував онлайн зустріч зі своїми партнерами з Японії, де ми розказали про війну в Україні та про те, що ми робимо. Вони нам надали фінансову допомогу, завдяки якій ми змогли відремонтувати наші евакуаційні автобуси та закрити питання пального на два місяці", — розказав Олександр.

Завдяки Такао японські доброчинці перерахували "Все буде добре. Україна" майже 400 тисяч гривень.

"Цю війну Україна не програє, але післявоєнна відбудова дуже важлива"

Зараз Такао у Львові, оформлює волонтерську візу. Як отримає документи, планує повернутись до Краматорська, аби продовжити волонтерство. Збирається побувати і у звільненому Херсоні.

А ще він вирішив відкрити в Україні власну компанію, і таким чином познайомити українців з культурою Японії та створити у країні новий бізнес та нові робочі місця.

"Я зустрів багато людей, які через війну втратили і роботу. Вони всі хвилювались, не знаючи, коли зможуть знов працювати", — розказує Такао.

Японський народний інструмент сямісен. Такао планує організувати в Україні їх виготовлення та продавати до Японію.
Японський народний інструмент сямісен. Такао планує організувати в Україні їх виготовлення та продавати в Японію. Фото: Суспільне Донбас

Назва бізнесу Такао на Батьківщині перекладається з японської як "Підтримка".

"Цю війну Україна не програє, але післявоєнна відбудова дуже важлива. Мені дуже подобаються українці, вони багато волонтерять і добре до мене ставляться. Я хочу, що б ці люди спокійно почувались у житті. Тому я твердо вирішив створити компанію в Україні та волонтерити", — розказує волонтер.

Такао хоче відкрити в Україні компанію з виготовлення японських народних інструментів — сямісен, які дуже популярні на його Батьківщині. Вже, каже, має домовленість з компанією з Японії, яка готова купувати інструменти, які будуть виготовлені в Україні.

Японець Такао Тайнака волонтерить
Поки Такао чекає на оформлення документів, вчить самостійно українську. Фото: Суспільне Донбас

"Робота, на мою думку, полягає не лише в тому, щоб працювати й отримувати гроші. Працюючи, люди можуть спілкуватись з японцями, дізнаватись про культуру Японії, ділитись ідеями. Я вірю, що дізнавшись про нові ідеї та японську культуру, про нові можливості працювати, люди зможуть відпустити свій біль та зцілитись. Працювати — означає розвивати українську культури та турбуватись про серця людей", — додав Такао.

Читайте також

Понад 80 тисяч за прапор з підписом Залужного. Скільки грошей зібрав аукціон для маріупольського гарнізону

Берці на передову та термобілизна для захисниць. Як шиють зимовий одяг для бійців на Донеччині та Луганщині

Динозаври допомагають ЗСУ. Хлопчик, який родом з Луганщини, розігрує саморобну книгу — хоче купити авто бійцям

На початок