Місія ООН зі встановлення фактів трагедії в Оленівці готова до розгортання, але потрібні гарантії безпеки — генсек ООН

Місія ООН зі встановлення фактів трагедії в Оленівці готова до розгортання, але потрібні гарантії безпеки — генсек ООН

Місія ООН зі встановлення фактів трагедії в Оленівці готова до розгортання, але потрібні гарантії безпеки — генсек ООН
. Зруйноване приміщення в’язниці в Оленівці, 29 липня 2022 року. Фото: AP

Місія, яку було створено після трагічного інциденту в слідчому ізоляторі в Оленівці 29 липня, готова до розгортання, щойно будуть отримані всі необхідні гарантії. Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

"Місія повинна мати безпечний, надійний і безперешкодний доступ до всіх відповідних місць і людей, а також до всіх відповідних доказів без будь-яких обмежень, перешкод або втручання", — додав він.

Що відомо

  • 18 вересня окупаційна адміністрація Донецька повідомляє про обстріл виправної колонії в Оленівці на тимчасово окупованій території Донецької області.
  • 29 липня російські окупанти обстріляли колонії в окупованій Оленівці.
  • За даними української розвідки, 29 липня вибухи на території колонії в Оленівці здійснили найманці ПВК "Вагнера" "за особистою командою номінального власника вказаного ПВК — "кухаря" Путіна Євгена Пригожина". Таким чином вирішили приховати тортури, а також розкрадання коштів, виділених на утримання українських військовополонених. В СБУ додали: на те, що вбивство спланували вказує зокрема й те, що українських бійців перевели в нове приміщення, далі від основних бараків, незадовго до вибуху.
  • Міноборони Росії опублікувало список військовополонених, які нібито загинули 29 липня. РФ стверджує, що всього в колонії були 193 військовополонені українці. Патронатна служба "Азову" заявила, що не може підтвердити чи спростувати ці списки, наразі їх перевіряють.
  • Російська сторона заявляє, що ЗСУ обстріляли колонію з американських систем HIMARS. Інститут вивчення війни (ISW) зазначає, що пошкодження від пожежі в будівлі, де були українські військові, не притаманні принципу роботи HIMARS. Окрім того, бойовики не надали доказів щодо уламків ракет.
  • "Азов" встановлює імена виконавців та організаторів розстрілу колонії в Оленівці.
  • Колишній командир полку "Азов", капітан та офіцер Сил спеціальних Операцій Збройних сил України Максим Жорін 2 серпня повідомив Суспільному, що особи частини загиблих під час вибуху вдалось встановити.
  • Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш 3 серпня повідомив, що ООН запускає "місію з встановлення фактів" трагедії в Оленівській колонії.
  • В Асоціації родин захисників Азовсталі звинуватили Червоний Хрест у бездіяльності, а також негативно висловилися про поїздку голови організації в Москву.
  • Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив що не гарантував безпеку українських військовополонених, захоплених РФ, оскільки зробити це можуть лише сторони конфлікту.

Читайте також

Колонія в Оленівці: місце, що стало пеклом

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок