У Часовому Яру комісія не може підтвердити зруйноване чи пошкоджене внаслідок обстрілів житло та зробити акт обстеження. Місто перебуває під постійними обстрілами.
Про це в етері "Суспільне. Студія" розказав начальник міської військової адміністрації Часового Яру Сергій Чаус.
"На цей час комісія працює, але довідки у нас зараз не видаються, тому що є один момент — акт обстеження житла. Для того, щоб його зробити, треба потрапити у місто. Відповідно наразі це нереально. Тому призупиняємо заяви, офіційно повідомляємо людей і сподіваємось на те, що будуть зміни законодавчі, ми їх очікуємо, ми бачимо, що вони реальні, законотворці над цим працюють".
За його словами, є варіант із "Містечком Хансена"Це житло для родин, які втратили домівку через російське вторгнення. Така програма діє, зокрема, на Київщині — людей, які потребують житло, сконтактовують із людьми, які надають житло.
"Ми розуміємо, що кількість людей, які виїхали, більш як 10 тисяч, кожен із них потребує житло, тому що своє вони втратили", — розказав начальник МВА.
"Фактично місто щодня, щогодини й щохвилини під постійним обстрілом, де ворог використовує всі можливі засоби ураження".
У Часовоярській громаді залишаються понад 150 жителів, зазначив Чаус, це переважно літні люди, які не хочуть залишатися власні помешкання.
"Всі, хто хотів виїхати з громади, вони це зробили, навіть останні люди, які вже виїжджали у вкрай небезпечній ситуації, у нас була співпраця з військовими", — сказав очільника МВА.
За словами керівника громади, з людьми, які залишилися, немає нормального зв'язку, щоб контактувати.
"Військові також допомагають нам у ці моменти, щоб максимально вивезти людей. Але, на жаль, безпекова ситуація може складатися так, що це неможливо у якийсь певний момент. У разі найменшого віконця, цю тему будемо реалізовувати. Щодо гуманітарної ситуації — реально складно. Фактичні останні гуманітарні допомоги для міста були доволі давно".
Як з'являється можливість, місцевим допомагають в отриманні гуманітарної допомоги, гігієнічних наборів та у всього, чого потребують жителі, уточнив Сергій Чаус.
"Люди по декілька разів переходять із підвалу у підвал, тому у залишках будинку мешкати не реально. Основна небезпека — це саме дрони. Ми це бачимо, по кому стріляють, по кому летять", — сказав начальник МВА.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram