Перейти до основного змісту
"Комісія працює, довідки не видаються". Чи можуть жителі Часового Яру отримати компенсацію за зруйноване житло

"Комісія працює, довідки не видаються". Чи можуть жителі Часового Яру отримати компенсацію за зруйноване житло

Часів Яр
Зруйнований багатоквартирний будинок у Часовому Яру. Часів Яр, 10 липня, наслідки ракетного удару, фото: Поліція Донецької області

У Часовому Яру комісія не може підтвердити зруйноване чи пошкоджене внаслідок обстрілів житло та зробити акт обстеження. Місто перебуває під постійними обстрілами.

Про це в етері "Суспільне. Студія" розказав начальник міської військової адміністрації Часового Яру Сергій Чаус.

"На цей час комісія працює, але довідки у нас зараз не видаються, тому що є один момент — акт обстеження житла. Для того, щоб його зробити, треба потрапити у місто. Відповідно наразі це нереально. Тому призупиняємо заяви, офіційно повідомляємо людей і сподіваємось на те, що будуть зміни законодавчі, ми їх очікуємо, ми бачимо, що вони реальні, законотворці над цим працюють".

За його словами, є варіант із "Містечком Хансена"Це житло для родин, які втратили домівку через російське вторгнення. Така програма діє, зокрема, на Київщині — людей, які потребують житло, сконтактовують із людьми, які надають житло.

"Ми розуміємо, що кількість людей, які виїхали, більш як 10 тисяч, кожен із них потребує житло, тому що своє вони втратили", — розказав начальник МВА.

"Фактично місто щодня, щогодини й щохвилини під постійним обстрілом, де ворог використовує всі можливі засоби ураження".

У Часовоярській громаді залишаються понад 150 жителів, зазначив Чаус, це переважно літні люди, які не хочуть залишатися власні помешкання.

"Всі, хто хотів виїхати з громади, вони це зробили, навіть останні люди, які вже виїжджали у вкрай небезпечній ситуації, у нас була співпраця з військовими", — сказав очільника МВА.

За словами керівника громади, з людьми, які залишилися, немає нормального зв'язку, щоб контактувати.

"Військові також допомагають нам у ці моменти, щоб максимально вивезти людей. Але, на жаль, безпекова ситуація може складатися так, що це неможливо у якийсь певний момент. У разі найменшого віконця, цю тему будемо реалізовувати. Щодо гуманітарної ситуації — реально складно. Фактичні останні гуманітарні допомоги для міста були доволі давно".

Як з'являється можливість, місцевим допомагають в отриманні гуманітарної допомоги, гігієнічних наборів та у всього, чого потребують жителі, уточнив Сергій Чаус.

"Люди по декілька разів переходять із підвалу у підвал, тому у залишках будинку мешкати не реально. Основна небезпека — це саме дрони. Ми це бачимо, по кому стріляють, по кому летять", — сказав начальник МВА.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок