Протокол засідання наглядової ради ПАТ "НСТУ" №20
Протокол №20
засідання Наглядової ради ПАТ "НСТУ"

05 квітня 2018 року м. Київ, вул. Хрещатик, 26

Присутні:
1. Лебедєва Т.Я., голова Наглядової ради;
2. Остапа С.В., заступниця голови Наглядової ради;
3. Міський В.В., секретар Наглядової ради;
4. Аврахов Т.Г., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
5. Глібовицький Є.М., член Наглядової ради;
6. Яворівський В.О., член Наглядової ради;
7. Хохич І.М., член Наглядової ради;
8. Панич О.О., член Наглядової ради
9. Карякіна Д.С., членкиня Наглядової ради;
10. Козак В.В., член Наглядової ради;
11. Малазонія Л.Т., член Наглядової ради;
12. Павліченко О.М., член Наглядової ради.

Відсутні:
1. Бринзак В.М., член Наглядової ради;
2. Скрипка Н.С., членкиня Наглядової ради;
3. Таран В.В., член Наглядової ради;
4. Таран С.В., член Наглядової ради;

Присутні на засіданні: Голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія, члени правління: Інна Гребенюк, Родіон Никоненко, Роман Вінтонів, Юрій Макаров, Олександра Кольцова, Микола Чернотицький; виконавчий директор ПАТ "НСТУ" Олександр Лієв, генеральний продюсер радіо ПАТ "НСТУ" Дмитро Хоркін, представники компанії Ernst &Young: В’ячеслав Куприй, Вікторія Шмуратко, Олена Бойченко, Оксана Федорова, Ірина Коваленко, Віктор Лотоус.

Порядок денний

1. Звіт Голови правління щодо виконання Основних напрямів діяльності ПАТ "НСТУ" на 2017 рік.
2. Про стан виконання рішень Наглядової ради від 25 жовтня 2017 року щодо встановлення Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ "НСТУ".
3. Про внесення змін до Умов і розмірів оплати працівників ПАТ "НСТУ" щодо працівників творчих колективів Українського радіо.
4. Про результати обговорення моделей фінансування суспільного мовлення, що відбулося 28 лютого за підтримки офісу Ради Європи.
5. Пропозиції щодо антикризових заходів ПАТ "НСТУ" у зв’язку із 50-відсотковим недофінансуванням компанії у 2018 році.
6. Про донорські кошти, залучені на рахунки благодійних та громадських організацій для потреб виробництва ПАТ "НСТУ".
7. Про визначення дати Стратегічної сесії у квітні для обговорення Основних напрямів діяльності на 2018 рік.
8. Різне.

Відкриття засідання.
Надійшла пропозиція розпочати засідання.
На засіданні присутні 11 членів Наглядової ради. Кворум наявний.
Тетяна Лебедєва оголосила перелік питань порядку денного. Заперечень не надійшло.
Вирішили: Затвердити запропонований порядок денний засідання.
Голосування: 
За – 11. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Обговорення порядку денного

1. Звіт Голови правління щодо виконання Основних напрямів діяльності ПАТ "НСТУ" на 2017 рік.

Зураб Аласанія представив основні положення Звіту щодо виконання Основних напрямів діяльності ПАТ "НСТУ" на 2017 рік (Додаток №1).
Олексій Панич зауважив, що у Звіті присутні тези, які також були зазначені у квартальних звітах члена правління Юрія Макарова за IV квартал 2017 року — а саме, розроблено принципово іншу концепцію мовлення для каналу "UɅ: Культура" на основі горизонтальних прямоефірних лінійок, яка мала б уже в березні запрацювати, але цього насправді не сталося. Олексій Панич поцікавився, де можна почитати нову концепцію мовлення каналу "UɅ: Культура", та коли запуститься мовлення у форматі прямоефірних лінійок.

Юрій Макаров відповів, що концепція розроблена, до неї вносяться зміни і ту робочу версію концепції, яка є на даний момент, він може надати членам Наглядової ради. Для запуску прямоефірної лінійки потрібна студія, яка ще не готова до роботи. Наразі на каналі "UɅ: Культура" є праймова лінійка: театр, кіно та література.

Тетяна Лебедєва наголосила, що якщо немає можливості виконати заплановане, то необхідно було це відкоригувати і повідомити Наглядову раду про зміну терміну виконання, вказавши причини, чому не виконано.

Олексій Панич відмітив, що в основних напрямах діяльності було заплановано переведення вагомої частини програмного продукту на аутсорсінг, за винятком інформаційного та суспільно-політичного мовлення. Але зараз в ефірі Першого каналу все навпаки: без жодних конкурсів (пітчінгів) в ефір виходять аутсорсінгові програми якраз суспільно-політичної тематики. Нагальність звернення до цього питання зумовлена тим, що саме ці програми відзначаються чи не найвищим на центральних каналах НСТУ рівнем порушення журналістських стандартів. Як приклад, Олексій Панич запевнив, що готовий показати порушення стандартів у принаймні двох нещодавніх випусках програми "Схеми: корупція в деталях". Пан Олексій поцікавився, коли будуть виконуватися основні напрями діяльності в частині того, що аутсорсінг виробництва програм не може стосуватися інформаційного та суспільно-політичного мовлення.

Роман Вінтонів зауважив, що якщо зняти ці програми з ефіру, то компанія втратить підтримку тих, хто їй наразі симпатизує, оскільки зараз це єдині програми розслідувань, які виходять в ефірі компанії. Був проведений зовнішній моніторинг цих програм на відповідність стандартам інформаційного мовлення. Оскільки при цьому справді було виявлено низку порушень, з авторами програм було проведено перемовини, вони поставилися до критики з розумінням і проводять роботу щодо переформатування програм, зокрема в плані зменшення частоти виходу в ефір та збільшення терміну підготовки кожного випуску до ефіру.

Олексій Панич запропонував підписати з авторами програм розслідувань додаткову угоду щодо зобов’язань виконувати норми Редакційного статуту ПАТ "НСТУ", а також, у разі виникнення нових сумнівів щодо дотримання в цих програмах журналістських стандартів, звертатися до редакційної ради НСТУ з проханням оцінити такі програми на їхню відповідність вимогам редакційного статуту.

Тетяна Лебедєва поцікавилася, чи вказано в угоді з авторами цих програм те, що вони несуть відповідальність за зміст. Роман Вінтонів відповів, що вказано.

Лаврентій Малазонія поцікавився, скільки зустрічей відбулося з авторами програми розслідувань "Схеми", які були претензії, і чим зустрічі закінчилися.

Роман Вінтонів відповів, що було проведено чотири зустрічі, а також, що у власних програмах він висвітлює недоліки програм розслідувань.

Світлана Остапа нагадала, що в стратегії реформування ПАТ "НСТУ" Зураба Аласанії та річних планах було зазначено створення власного департаменту з розслідувань, і поцікавилася, чи буде це виконано.

Роман Вінтонів зауважив, що це залежить від фінансування – якщо будуть кошти, то всі плани будуть реалізовані.

Лаврентій Малазонія поцікавився чому відзнятий XVI Міжнародний турнір зі спортивної гімнастики "Ukraine International Сup 2018" не показали в ефірі каналів НСТУ, поки ця інформація була актуальною.

Олександра Кольцова відповіла, що була така домовленість із відповідною спортивною федерацією, у зв’язку з технічними обмеженнями та з великою кількістю спортивних подій неможливо було зробити оперативний показ.

Лаврентій Малазонія зауважив, що хотів би отримати роз’яснення з приводу проведення тендеру по закупівлі світла для олімпійської студії.

Тетяна Лебедєва зауважила, що на засіданні Наглядової ради немає можливості розглядати такі питання без відповідних документів, і запропонувала надіслати від Наглядової ради письмовий запит до правління з цього питання.

Лаврентій Малазонія зауважив, що хотів би отримати роз’яснення з цього питання, а також з приводу дивних обставин щодо тендеру по закупівлі світла для олімпійської студії, та ролі у них генпродюсера розважального та спортивного напряму Р. Городничого. Також він зауважив, що хоче отримати відповідь зараз, а не чекати відписок від ПАТ "НСТУ".

Тетяна Лебедєва звернула увагу на щільність порядку денного та відсутність можливості розглянути детально це питання.

Вадим Міський звернув увагу членів правління на тривожний пункт перехідних положень Закону про Державний бюджет на 2018 рік, яким дається завдання Кабміну підготувати зміни до законодавства, передбачивши, що дохід від оренди нерухомого майна державних акціонерних товариств йтиме в дохід держави. Він підкреслив, що з огляду на недофінансування ПАТ "НСТУ" та заплановане зростання доходів компанії від здачі приміщень в оренду це є стратегічним ризиком для діяльності ПАТ "НСТУ", та запропонував правлінню звернутися до Наглядової ради для пошуку шляхів мінімізації наслідків ризику.

Тетяна Лебедєва зауважила, що зміни до законів відбуваються і вони стосуються АТ, в тому числі і наглядових рад, тому прохання до юридичної служби ПАТ "НСТУ" повідомляти Наглядову раду про всі прийняті зміни до законів. Для того, щоб мати можливість змінювати свої документи та підходи. Також, вона звернула увагу на потребу у створенні Служби внутрішнього аудиту ПАТ "НСТУ" у відповідності до вимог закону, яка допомагатиме і менеджменту, і Наглядовій раді здійснювати оцінку ризиків та уникати помилок.

В’ячеслав Козак поцікавився позицією правління з приводу надання в оренду приміщень, що знаходяться за адресами по вул. Хрещатик, 26 та вул. Грінченка, 9, бо раніше було заявлено про надання в оренду тільки першого поверху будівлі, а зараз для оренди запропоновані й інші приміщення. Також він повідомив про отримання скарг від радіожурналістів, що впродовж багатьох років працювали на радіо, на те, що при скороченні вони не змогли скористатися своїм переважним правом на зайняття вільних вакансій, оскільки у них не виявилося профільної освіти чи релевантного до запропонованих посад досвіду роботи. Крім того, він нагадав, що при обранні пан Аласанія обіцяв здійснити поетапну оптимізацію штатної чисельності протягом чотирьох років, та називав прогнози, що в квітні 2018 року штатна чисельність складе близько 5900 осіб, хоча наразі в НСТУ залишилося 4510 осіб.

Зураб Аласанія відповів, що згідно з напрямами діяльності, потрібно позбавлятися від зайвого, тому вільні приміщення будуть здаватися в оренду. Це зекономить кошти на комунальних послугах і дасть змогу заробити кошти для компанії. На вул. Хрещатик, 26 та вул. Грінченка, 9 планують створити Академію суспільного мовлення, залишити теле- та радіостудії, а всіх інших працівників перемістити на вул. Мельникова, 42.

Микола Чернотицький відповів на запитання щодо оптимізації кадрів. Правління планувало робити оптимізацію поетапно, на кінець листопада був план провести пілотний проект для деяких регіонів. Проте недофінансування змусило робити реформи оптимізації відразу по всій країні. Один квартал обходився в 70 млн грн додатково. Під час проведення реформи трудове законодавство не порушувалося, що було відмічено і профспілкою працівників культури, які назвали ПАТ "НСТУ" одним із найвідповідальніших працедавців.

Світлана Остапа поцікавилася, коли буде розроблена Стратегія просування єдиного бренду НСТУ, яка мала бути внесена ще наприкінці 2017 року.

Зураб Аласанія відповів, що саме слово "суспільне" просувається і буде просуватися. Робота по розробці загальної стратегії ведеться. Термін завершення розробки повідомлений не був. Олександра Кольцова додала, що є підписана угода з експертною групою Kwendi та розроблено карту просування бренду.

Тетяна Лебедєва запитала, чи входить в межі цієї угоди планування якоїсь публічної компанії по просуванню бренду суспільного.

Олександра Кольцова запевнила, що входить.

Світлана Остапа запитала, коли будуть зайняті такі ключові посади, як генеральний продюсер телебачення та виконавчий продюсер каналу "UA: Перший". Запропонувала оголосити відкритий конкурс на ці посади.

Зураб Аласанія поінформував, що з деякими претендентами зустрічались, проводили співбесіди, були навіть стажування, та поки нікого не підібрали.

Світлана Остапа повідомила, що як член Наглядової ради найбільше скарг отримує від регіонів, тому що люди співставляють концепцію, з якою Зураб Аласанія переміг на конкурсі, і те, що відбувається зараз, і бачать невідповідність. Чи будуть створюватись хаби та наскільки співвідносяться нинішні зміни на філіях з проектом Концепції регіонального мовлення, внесеної правлінням наприкінці 2017 року, та стратегією Зураба Аласанії.

Зураб Аласанія висловив впевненість, що все відбувається згідно з його передвиборною стратегією.

Тетяна Лебедєва сказала, що часткова провина за цю ситуацію лежить на Наглядовій раді, оскільки передвиборча стратегія, яку презентував Зураб Аласанія під час виборів голови правління, швидше є презентацією. Компанії необхідно розробити детальну Стратегію, з вимірюваними показниками для оцінювання, яку має затвердити Наглядова ради. Це буде робочий документ, у який за потреби можна вносити зміни і простежити його поетапне виконання.

Ігор Хохич запропонував надати членам Наглядової ради більше часу для вивчення звіту голови правління щодо виконання Основних напрямів діяльності ПАТ "НСТУ" на 2017 рік.

Тетяна Лебедєва погодилась з Ігорем Хохичем та запропонувала вивчити наданий звіт і на наступному засіданні розглянути його. Крім того, вона запропонувала провести стратегічну сесію Наглядової ради та Правління, а також ключових співробітників, які керують платформами. В рамках Стратегічної сесії можна буде зробити перший крок до написання нової Стратегії — розробити нові Основні напрями діяльності ПАТ НСТУ на найближчі кілька років. Підтримка проведення такої зустрічі обговорюється з Радою Європи.

Тетяна Лебедєва запропонувала взяти до відома запропонований звіт голови правління і розглянути його на наступному засіданні.

Вирішили: Взяти до відома звіт голови правління щодо виконання Основних напрямів діяльності ПАТ "НСТУ" на 2017 рік та розглянути його на наступному засіданні Наглядової ради ПАТ "НСТУ".

Голосування: 
За – 11. Проти – 0. Утрималися – 0.


Рішення прийнято.

2. Про стан виконання рішень Наглядової ради від 25 жовтня 2017 року щодо встановлення Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ "НСТУ".

Тетяна Лебедєва нагадала, що 25 жовтня 2017 року, за поданням Правління, Наглядова рада прийняла рішення відповідно Закону про суспільне мовлення, з 2 квітня 2018 року встановити умови і розміри оплати праці працівникам ПАТ "НСТУ", крім встановлених рішенням Наглядової ради від 19 липня 2017 року. І в додатку № 1 написано, що "розміри посадових окладів, крім встановлених рішенням Наглядової ради від 19 липня 2017 року, відповідно до переліку, з 02 квітня 2018 року становлять…". І це мало б означати, що попередні умови і розміри оплати праці з 2 квітня вже недійсні, а працюють нові. Наглядова рада знає про недофінансування і багато робить для вирішення цього питання, але правління не звернулося до Наглядової ради з пропозицією внести зміни до цього рішення.

Зураб Аласанія поінформував, що є низка аспектів, які Правління мусить враховувати при прийнятті відповідного рішення (Додаток №2). Серед них головним є недофінансування компанії. Також, у зв’язку з небажанням працівників звільнятись за угодою сторін з НСТУ до дати скорочення, 30.03.2018 ще тривала робота комісій у філіях по визначенню переважного права зайняття вакантних посад працівниками, що скорочуються. Таким чином зрозуміти остаточний персональний склад філії стало можливим лише 2 квітня, після закінчення роботи всіх комісій. Після цього менеджери філій розпочали підготовку своїх пропозицій щодо нового штатного розпису філії.

В умовах оплати праці, що затвердила Наглядова рада, введено не тільки нові розміри оплати праці, а й нові назви посад, адже відбулась уніфікація посад у компанії. Відповідні зміни по посадах працівників необхідно було зробити в кожному структурному підрозділі. На кінець дня 04.04.2018 всі філії та керівники самостійних структурних підрозділів центральної дирекції подали свої пропозиції на узагальнення та підготовки єдиного штатного розпису ПАТ "НСТУ" загальною кількістю 4510 посад. Така робота займе ще щонайменше 3-4 дні. Додатково, задля впровадження нового штатного розпису, необхідно перевести або перемістити співробітників, що займали старі посади на нові посади. Це потребує спілкування з кожним працівником, написання особистих заяв такими працівниками та підготовка і видання відповідних кадрових наказів. Така документарна кадрова робота зазвичай займає декілька місяців. З огляду на пріоритетність цього завдання для НСТУ, департамент управління персоналом та фінансова і бухгалтерська служба працює у посиленому режимі, аби провести всі процедури якнайшвидше.

Ігор Хохич зауважив, що штатний розпис не містить прізвищ та запитав чому менеджери майже за пів року не змогли сформувати універсальний документ штатного розкладу на підставі бачення реформи Суспільного, який було б легко ввести в дію у визначені терміни.

Олександр Лієв відповів, що якби компанія створювалася з нуля, то для розробки штатного розпису потрібно було б максимум тиждень. А в умовах, коли є живі люди, посади мають збігатися з кваліфікацією цих людей і після того, як процедура скорочення завершиться, склад філії у кожного менеджера дещо відрізняється від того, що він на початку очікував, тому що є працівники із захищених категорій.

Ігор Хохич сказав, що штатний розклад варто писати під бачення реформи Суспільного, а не навпаки.

Олександр Лієв погодився, що потрібно робити штатний розпис під бачення реформи і наразі 98% штатного розпису вже готово. Та оскільки тільки 30 березня стало відомо про кількість працівників, яких неможливо звільнити, тому що вони або пішли у декретну відпустку або підтвердили статус матері-одиначки тощо, ввести в дію новий штатний розпис з 02 квітня 2018 року неможливо.

Світлана Остапа уточнила у члена правління Інни Гребенюк, чи дійсно неможливо було ввести новий штатний розклад з 02 квітня 2018 року.

Інна Гребенюк підтвердила, що неможливо було в тих умовах, що були, ввести новий штатний розпис з 02 квітня 2018 року. А також проінформувала, що рішення Наглядової ради про введення в дію нових розмірів та умов оплати праці не означає автоматичне введення цього рішення, а означає, що новий штатний розпис компанії зі збільшеними розмірами окладів працівників вводиться в дію рішенням Правління, виходячи з умов, затверджених Наглядовою радою. Правління НСТУ вживало та вживає всіх можливих заходів, щоб ввести новий штатний розпис якомога швидше, не дивлячись на скрутне фінансове становище компанії.

Вадим Міський звернув увагу, що два непов’язані процеси наклалися в одній точці — це скорочення працівників та введення нових Умов і розмірів оплати праці. Він поцікавився, чому правління, яке вносило проект Умов і розмірів оплати праці, ухвалених 25 жовтня 2017 року, вказало 2 квітня 2018 року, як дату вступу їх в дію, якщо цього зробити було неможливо з огляду на вже заплановані на той момент терміни скорочення. Він підкреслив, що це є прорахунком працівників, які складали план скорочень, та нагадав, що 2 квітня було неодноразово публічно прокомуніковане як дата підвищення заробітної плати для працівників, які залишаться на компанії після хвилі скорочення.

Тетяна Лебедєва запитала, чому впродовж цих місяців Наглядова рада не отримувала інформацію від Правління про неможливість виконання прийнятого рішення, а також прохань внести зміни і відтермінувати зазначеної дати, адже на всіх публічних заходах та зустрічах у регіонах Наглядова рада повідомляла про введення з 2 квітня нових умов та розмірів оплати праці. Крім того, вона акцентувала увагу правління на багаточисельних закидах про дуже великий розрив між заробітною платою керівного складу та рядових працівників.

Зураб Аласанія відповів, що все керівництво несе велику відповідальність і навантаження, здійснюючи реформу. Також дуже важко психологічно звільняти людей, і тому правління хотіло якомога швидше ввести нові посадові оклади, щоб покращити умови праці працівників НСТУ.

Тетяна Лебедєва наголосила, що для того, щоб бути незалежним в країні, потрібно бути законослухняним, тому, коли Наглядова рада приймає рішення, то вони мають бути або виконані, або змінені.

Олексій Панич висловив занепокоєння тим, що Правління вважає рішення Наглядової ради не рішенням прямої дії. Наглядова рада прийняла рішення з 02 квітня ввести нові посадові оклади, а Правління це зрозуміло як дозвіл Правлінню ввести нові посадові оклади в будь-який момент після 02 квітня, що є неприпустимим. Згода з такими діями Правління з боку Наглядової ради створила б небезпечний прецедент. З іншого боку, Правління не звернулося до Наглядової ради з вмотивованою пропозицією про перенесення терміну введення в дію цього рішення. Насправді ж співробітники компанії, які на сьогоднішній день займають посади, перелічені в рішенні Наглядової ради від 25 жовтня 2017 року, починаючи з 02 квітня не можуть отримувати меншу зарплатню, ніж вказано у цьому рішенні, без порушення цього рішення – яке ніхто не змінював і не скасовував.

Олександр Павліченко поцікавився, коли можливо ввести новий штатний розпис в дію.

Інна Гребенюк відповіла, що реальний термін, який можливий при фінансовому навантаженні на квітень, це з 23 квітня 2018 року.

Світлана Остапа констатувала, що створюється компанія нового зразка, яка має бути максимально прозорою у всіх своїх рішеннях. Всі члени Наглядової ради півроку обіцяли нові посадові оклади з 02 квітня і тому в ситуації, коли правління не могло це виконати, то потрібно було вийти на прес-конференцію і публічно повідомити про неможливість і причини невиконання рішення. Це втрата довіри до суспільного.

Олексій Панич запропонував взяти до відома повідомлення Правління про неможливість виконання рішення Наглядової ради від 25.10.2017 у встановлений Наглядовою радою термін, констатувати, що правління не зверталося до Наглядової ради щодо зміни рішення від 25.10.2017, а також констатувати невиконання правлінням рішення Наглядової ради від 25.10.2017 у встановлений Наглядовою радою термін. Крім того, Олексій Панич звернувся із запитанням до членів Наглядової ради: чи є ця ситуація приводом для обговорення питання про порушення Головою правління п. 3.1.2 Контракту, де йдеться про його обов’язок забезпечувати виконання рішень Наглядової ради, ухвалені в межах її компетенції.

Вадим Міський запропонував обмежитися пропозиціями, що не стосуються контракту із головою правління, адже відповідного питання не було в порядку денному, а воно потребуватиме довшого вивчення і обговорення.

Олексій Панич погодився з цією пропозицією Вадима Міського і запропонував правлінню розглянути можливість подання до наступного засідання Наглядової ради пропозиції щодо перегляду терміну введення в дію рішення Наглядової ради від 25.10.2017 щодо встановлення Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ "НСТУ".

До засідання долучився Тарас Аврахов (в режимі дистанційного зв’язку). Засідання залишив Ігор Хохич. На засіданні присутні 11 (одинадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Вирішили:
1. Взяти до відома повідомлення правління про неможливість виконання рішення Наглядової ради від 25.10.2017 у встановлений Наглядовою радою термін.
2. Констатувати, що правління не зверталося до Наглядової ради щодо зміни рішення від 25.10.2017.
3. Констатувати невиконання правлінням рішення Наглядової ради від 25.10.2017 у встановлений Наглядовою радою термін.

Голосування: 
За – 10. Проти – 0. Утрималися – 1 (Т. Аврахов).


Рішення прийнято.

3. Про внесення змін до Умов і розмірів оплати працівників ПАТ "НСТУ" щодо працівників творчих колективів Українського радіо

Вадим Міський поінформував, що правління внесло проект змін до Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ "НСТУ", яким запропоновано врегулювати питання диференціації кваліфікаційних категорій артистів творчих колективів Українського радіо, а також питання перенесення художніх керівників творчих колективів у категорію керівного складу ПАТ "НСТУ". Він звернув увагу на те, що оркестри та хор Українського радіо забезпечують виробництво культурного контенту на рівні європейських суспільних мовників та закликав виконавчі органи ПАТ "НСТУ" забезпечити належні умови для роботи та розвитку творчих колективів.

Вирішили: Відповідно до пункту 8-1 частини 2 статті 7 Закону України "Про Суспільне телебачення та радіомовлення України" внести зміни до Умов і розмірів оплати працівників ПАТ "НСТУ" від 19 липня 2017 року, протокол № 13 (Додаток №3) та Умов і розмірів оплати працівників ПАТ "НСТУ" від 25 жовтня 2017 року, протокол № 15 (Додаток №4).

Голосування: 
За – 10. Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Малазонія).


Рішення прийнято.

4. Про результати обговорення моделей фінансування суспільного мовлення, що відбулося 28 лютого за підтримки офісу Ради Європи в Україні.

Вадим Міський представив результати круглого столу "Моделі фінансування суспільного мовлення: міжнародний досвід та український контекст", який відбувся 28 лютого, та презентував два аналітичних дослідження: розрахунки до нової моделі фінансування НСТУ за рахунок надходжень від радіочастотної ренти, а також аналітичну доповідь експертів Ради Європи Юрія Джигиря та Катерини Майнзюк, які вважають, що запропонована модель дозволить обмежити можливості політичного впливу на щорічний бюджет компанії. Він також повідомив, що відповідні повноваження Наглядової ради передбачені п. 8 ч. 2 ст. 7 Законом України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України".

Тетяна Лебедєва звернула увагу, що з досвіду інших країн, така модель зробить можливим виконання однієї з життєво-необхідних передумов існування справжнього Суспільного мовлення – системи незалежного фінансування, дозволить створювати програми, що відповідають інтересам суспільства, доведе відсутність жодного тиску на мовника. Вона також зауважила, що нинішня модель фінансування не може гарантувати фінансову незалежність та стабільне фінансування НСТУ, тому Наглядова рада в межах своїх повноважень ініціює заходи щодо зміцнення фінансової незалежності мовника.

Вирішили: Відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 7 ЗУ "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" схвалити пропозиції щодо зміни моделі фінансування Суспільного мовлення (Додаток №5, Додаток №6) та доручити керівництву Наглядової ради розпочати перемовини з Акціонером і міжнародними партнерами щодо підтримки цих пропозицій.

Голосування:
За – 11. Проти – 0. Утрималися – 0.


Рішення прийнято.

5. Різне.

Тетяна Лебедєва запропонувала перенести нерозглянуті питання порядку денного на наступне засідання.

Зураб Аласанія зазначив, що у 5 пункті порядку денного "Пропозиції щодо антикризових заходів ПАТ "НСТУ" у зв’язку із 50-відсотковим недофінансуванням компанії у 2018 році" зазначена важлива інформація про поступову відмову від аналогового мовлення.

Задля додаткової фінансової економії та на виконання ухваленого рішення Кабінету Міністрів України про поетапне обов’язкове вимкнення аналогового телевізійного мовлення з 1 липня 2018 року згідно з Планом використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2006 р. № 815 (з останніми змінами) заплановано відключення трансляції аналогового мовлення регіональних каналів та "UA: Перший" з 01.05.2018 року.

В роботі правління планує залишити передавачі аналогового мовлення, які транслюють канали "UA: Перший" в Луганській, Донецькій, Харківській та Херсонській областях та які транслюють регіональні канали у Луганській та Донецькій областях. Для впровадження вищезазначеного, а також мінімізації репутаційних ризиків, було розроблено план заходів з відключення трансляції аналогового мовлення регіональних каналів та "UA: Перший" з 01.05.2018 р., що необхідно починати впроваджувати якнайшвидше.

Тетяна Лебедєва зазначила, що по цьому є багато питань, і для більш детального обговорення пропонується все ж перенести обговорення на наступне засідання наглядової ради.

Зураб Аласанія зауважив, що питання дуже термінове і попросив розглянути його в найкоротший термін.

Вирішили: Перенеси нерозглянуті питанні порядку денного на наступне засідання Наглядової ради.

Голосування: 
За – 11. Проти – 0. Утрималися – 0.


Рішення прийнято.

Голова Наглядової ради закрила засідання.

Голова Наглядової ради Т. Я. Лебедєва

Секретар Наглядової ради В. В. Міський


Додатки: