Протокол засідання Наглядової ради ПАТ "НСТУ" № 34
29 серпня 2019 року                                                                                                                                     м. Київ, вул. Хрещатик, 26

14:00

Протокол № 34

засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ»

Присутні:

 1. Остапа С. В., голова Наглядової ради;
 2. Хохич І. М., заступник голови Наглядової ради;
 3. Міський В. В., секретар Наглядової ради;
 4. Лебедєва Т. Я., член Наглядової ради;
 5. Глібовицький Є. М., член Наглядової ради;
 6. Панич О. О., член Наглядової ради;
 7. Козак В. В., член Наглядової ради;
 8. Павліченко О. М., член Наглядової ради;
 9. Малазонія Л. Т., член Наглядової ради;
 10. Дулапчій К. М., член Наглядової ради;
 11. Карякіна Д. С., член Наглядової ради;
 12. Таран В. В., член Наглядової ради.
 13. Миронова О. В., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
 14. Яворівський В. О., член Наглядової ради.

Відсутні:

 1. Бринзак В. М., член Наглядової ради;
 2. Скрипка Н. С., член Наглядової ради.

Запрошені: голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія, член правління ПАТ «НСТУ» Інна Гребенюк, член правління ПАТ «НСТУ» Микола Чернотицький, директор з управління персоналом Олександр Челак, директор технічний Юрій Бойчук, директор фінансовий Лілія Стиренко, директор департаменту управління бюджетом ПАТ «НСТУ» Ірина Горецька, генеральний продюсер радіо Дмитро Хоркін, кандидат у члени правління Ярослав Лодигін (в режимі дистанційного зв’язку), представниця Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку Ольга Сєдова, пред­ставниця Офісу Ради Європи в Україні Галина Смірнова, представники «Інтерньюз-Україна» Джиліан Маккормак, Валентина Кузик, головний фахівець з адміністративного забезпечення Наглядової ради Марія Власюк, головний юрисконсульт апарату Наглядової ради Микола Дроздовський, заступник начальника Служби внутрішнього аудиту Альона Кардаш, Борис Овчаренко.

Відкриття засідання

Надійшла пропозиція розпочати засідання.

На засіданні присутні 14 (чотирнадцять) із 16 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Світлана Остапа оголосила перелік питань порядку денного і запропонувала прийняти його за основу:

 1. Про зміни у складі правління ПАТ «НСТУ».
 2. Про умови і розміри оплати праці та укладання контрактів із членами правління ПАТ «НСТУ».
 3. Про погодження Фінансового плану ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.
 4. Про погодження актів приймання-передачі наданих послуг із членами Ревізійної комісії ПАТ «НСТУ».
 5. Про внесення змін до Редакційного статуту ПАТ «НСТУ».
 6. Про затвердження Положення про Комітет Наглядової ради ПАТ «НСТУ» з питань призначень і винагород посадових осіб.
 7. Про внесення змін до складу комітетів Наглядової ради ПАТ «НСТУ».
 8. Про звернення, що надійшли на адресу Наглядової ради ПАТ «НСТУ».
 9. Різне.

Володимир Яворівський зауважив, що Наглядова рада ще жодного разу не розглядала питання, які стосуються контенту Суспільного мовлення.

Світлана Остапа погодилася із зауваженням пана Яворівського і запропонувала, при формуванні порядку денного на наступне чергове засідання Наглядової ради, підготувати та внести до розгляду питання контенту Суспільного мовлення.

Світлана Остапа внесла пропозицію пункт 6 порядку денного «Про затвердження Положення про Комітет Наглядової ради ПАТ «НСТУ» з питань призначень і винагород посадових осіб» перенести на наступне засідання Наглядової ради.

Ігор Хохич запропонував внести до порядку денного та розглянути першим пункт «Про розгляд ситуації, що сталася у Службі внутрішнього аудиту», так як, це може трактуватися як перешкоджання діяльності Служби внутрішнього аудиту. Працівник Служби внутрішнього аудиту працював на строковому трудовому договорі і був звільнений під час виконання ним аудиторських завдань. Наразі декілька працівників Служби внутрішнього аудиту також працюють на строкових трудових договорах, а мають бути переведені після проходження випробувального терміну на безстрокові трудові договори. І. Хохич вніс пропозицію запросити для розгляду цього питання заступницю начальника Служби внутрішнього аудиту та звільненого працівника.

Світлана Остапа повідомила, що начальниця Служби внутрішнього аудиту наразі у відпустці і немає можливості бути присутньою під час розгляду цього питання, і що вона звернулася з проханням, щоб Наглядова рада розглянула це питання, але поки не ухвалювала ніякого рішення, оскільки, вона хотіла бути присутня особисто при цьому.

Вирішили: Прийняти порядок денний:

 1. Про розгляд ситуації, що сталася у Службі внутрішнього аудиту.
 2. Про зміни у складі правління ПАТ «НСТУ.
 3. Про умови і розміри оплати праці та укладання контрактів із членами правління ПАТ «НСТУ».
 4. Про погодження Фінансового плану ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.
 5. Про погодження актів приймання-передачі наданих послуг із членами Ревізійної комісії ПАТ «НСТУ».
 6. Про внесення змін до Редакційного статуту ПАТ «НСТУ».
 7. Про внесення змін до складу комітетів Наглядової ради ПАТ «НСТУ».
 8. Про звернення, що надійшли на адресу Наглядової ради ПАТ «НСТУ».
 9. Різне.

Голосування:
За – 14. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Обговорення питань порядку денного

 1. Про розгляд ситуації, що сталася у Службі внутрішнього аудиту.

Ігор Хохич повідомив, у компанії існує певна практика, коли працівників Служби внутрішнього аудиту приймають на роботу на умовах строкових трудових договорів на три місяці з подальшим їх переукладенням на новий короткий термін. На думку І. Хохича, працівники, які пройшли тримісячний випробувальний термін, повинні бути переведені на безстрокові трудові договори, для того, щоб кваліфіковано та якісно виконувати свою роботу. На днях у працівника Служби внутрішнього аудиту закінчився строковий тру­довий договір, він подав заяву на його продовження, яку довго не підписували. Працівники Служби внутрішнього аудиту звернулися до Ігоря Хохича з проханням розглянути цю ситуацію. Наразі стало відомо, що цього працівника було звільнено. Ігор Хохич запропонував запросити на засідання звільненого працівника Служби внутрішнього аудиту та заступницю начальника Служби внутрішнього аудиту. Ігор Хохич повідомив, що він розіслав усім членам Наглядової ради звернення Служби внутрішнього аудиту з цього питання, яке надійшло на його адресу, як голови Комітету з питань аудиту.

Борис Овчаренко, працівник Служби внутрішнього аудиту, поінформував, що наприкінці травня 2019 року його було запрошено на співбесіду для влаштування на посаду аудитора Служби внутрішнього аудиту. Під час співбесіди відбулися домовленості щодо заробітної плати, умов праці, випробувального терміну, посадових обов’язків. Після співбесіди Б. Овчаренко був прийнятий на посаду аудитора Служби внутрішнього аудиту. Станом на 27 серпня 2019 року на час закінчення строкового трудового договору терміном на три місяці Борис Овчаренко був залучений для проведення двох аудиторських завдань: проведення позапланового аудиту ефективності використання ПАТ «НСТУ» прав мовника-учасника на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 та проведення ефективності організації та управління людськими ресурсами ПАТ «НСТУ».

Ігор Хохич запитав, чому пан Овчаренко не згодний зі своїм звільненням?

Борис Овчаренко відповів, що на час звільнення він не закінчив завдань, які виконував та не був попереджений, що наступне продовження трудового договору буде знову на три місяці, а не безстроковим.

Світлана Остапа поцікавилася, чи хоче пан Овчаренко надалі працювати у Службі внутрішнього аудиту?

Борис Овчаренко відповів, що він хоче завершити завдання, які йому доручили.

Ігор Хохич повідомив, що звільнення аудитора Б. Овчаренка начальник Служби внутрішнього аудиту кваліфікувала як перешкоджання діяльності служби.

Альона Кардаш, заступник начальника Служби внутрішнього аудиту, уточнила, що аудитором Б. Овчаренком була написана заява на переведення його на безстроковий трудовий договір, яка була погоджена головою правління і була направлена до підготовки наказу для його переведення. На даний момент був виданий наказ про звільнення аудитора Б. Овчаренка. Ніяких аргументів та обґрунтування звільнення працівника не було надано. Альона Кардаш зауважила, що аудитор Б. Овчаренко зарекомендував себе, як кваліфікований працівник і відповідає принципам компетентності та відповідності вимогам міжнародних стандартів аудиту. Звільнення аудитора, який є членом двох аудиторський груп створює перешкоди для роботи Служби внутрішнього аудиту, в якій і так не вистачає працівників.

Лаврентій Малазонія запитав, які причини звільнення аудитора Б. Овчаренка?

Борис Овчаренко заявив, що на його особисту думку, менеджмент компанії не зацікавлений у проведені незалежного аудиту, а хоче Службу внутрішнього аудиту підпорядкувати правлінню і зробити її залежною.

Ігор Хохич запитав, які результати проведення аудиту ефективності організації та управління людськими ресурсами, в якій брав участь пан Овчаренко і чи виявив він порушення?

Борис Овчаренко відповів, що до закінчення аудиту він не може розголошувати його результати.

Світлана Остапа поінформувала, що є Положення про Служу внутрішнього аудиту, в якому передбачено проведення аудиту і передбачені певні процедури, що мають бути пройдені, і тільки після цього можна оголошувати результати проведення аудиту.

Зураб Аласанія нагадав, що два роки тому у компанії працювало 7500 працівників. 23.04.2018 року була прийнята та презентована Наглядовій раді внутрішня політика компанії щодо значного скорочення штатних працівників. Наразі 432 людини працюють саме на строкових трудових договорах у різних структурних підрозділах. З. Аласанія повідомив, що він не втручається у діяльність Служби внутрішнього аудиту. На роботу Б. Овчаренко був прий­нятий за поданням начальника Служби і тільки її рішення було б підставою для звільнення Б. Овчаренка з роботи. З працівником був укладений строковий трудовий договір і, оскільки, він не написав заяву на його продовження відбулося звільнення. Б. Овчаренку було запропоновано продовжити трудовий договір, а термін, на який його продовжити, має вирішити начальник Служби. Б. Овчаренко відмовився написати заяву про продовження строкового трудового договору, і тому було видано наказ на його звільнення.

Світлана Остапа звернулася до голови правління з проханням визначити певні категорії працівників, з якими укладаються строкові трудові договори на різні терміни, на рік, на два роки чи безстрокові. Щоб працівники були більш захищені і незалежні, особливо ті, які контролюють роботу правління.

Лаврентій Малазонія запитав, чи у начальника Служби внутрішнього аудиту є претензії до роботи аудитора Б. Овчаренка?

Світлана Остапа відповіла, що начальник Служби внутрішнього аудиту повідомила їй, що у неї немає претензій до роботи аудитора Б. Овчаренка. Вона прагне максимально захистити працівників своєї служби, для ефективного виконання поставлених для них завдань і унеможливити втручання у їх роботу.

Олексій Панич запитав, як все ж таки вийшло, що до пана Овчаренка двоє людей писали аналогічні заяви і отримали безстрокові трудові договори – чи є тут неоднакове ставлення до однакових документів?

Микола Чернотицький відповів, що два попередні документи підписував він у період відсутності Голови правління і ухвалив таке рішення самостійно, яке було «несистемним». Далі всіх переводитимуть лише на строкові контракти.

Інформацію взято до відома.

 1. Про зміни у складі правління ПАТ «НСТУ».

Зураб Аласанія поінформував, що пройшло 27 місяців з дня, коли правління приступило до роботи (травень 2017 р.). Обсяг роботи за такий короткий період важко оцінити, але він колосальний. Команда, якій було довірено розпочати створення Суспільного мовлення в Україні, зробила потрібну і важливу справу. Але сутність проведення реформи в русі, який не зупиняється і настав час зробити наступні кроки. Зураб Аласанія запропонував зміни у складі правління, які забезпечать перехід від процесу підготовки до процесу втілення реформи. Це не означає, що реформування закінчилося, а це означає, що частина команди залишається продовжувати реформу, а частина команди буде працювати над втіленням та виконанням інших завдань. Члени правління будуть відповідати за напрями та платформи.

Зураб Аласанія нагадав попередній склад правління: Олександра Кольцова від березня 2019 року відповідала за платформу радіо, Юрій Макаров – за платформу телебачення, Роман Вінтонів – за інформаційне мовлення та цифрові платформи, Микола Чернотицький – за регіональний розвиток, Інна Гребенюк – за стратегічний розвиток компанії, Родіон Никоненко – за бюджетування й управління активами. З. Аласанія поінформував, що Юрій Макаров та Родіон Никоненко продовжать працювати в компанії на інших посадах. Голова правління повідомив, що правління стандартизувало техніку та уніфікувало технології, а нині настав час переходу на процесне управління, автоматизації бізнес-процесів та роботи згідно з правилами та процедурами. Потрібно делегувати повноваження, запроваджувати гнучке управління. Правління на цьому шляху керується: рішенням Наглядової ради ПАТ «НСТУ» «Про основні напрями діяльності ПАТ «НСТУ» на 2018 – 2020 роки» від 22 жовтня 2018 року, що визначає ключові орієнтири змін на зазначені роки, а також низку конкретних заходів щодо реалізації цих змін, рішенням правління «Про визначення пріоритетів мовлення окремих телевізійних та радіоканалів ПАТ «НСТУ» у 2019 році»: пріоритетами у виробництві та трансляції є інформаційний та суспільно-політичний контент, Дорожньою картою запровадження ініціатив за результатами організаційного аудиту в 2018 році, що покроково описує основні необхідні структурні зміни в компанії.

Зураб Аласанія поінформував про внесені ним до Наглядової ради подання щодо дострокового припинення контрактів з Юрієм Макаровим та Родіоном Никоненком за угодою сторін.

Зураб Аласанія поінформував про внесені ним до Наглядової ради подання про обрання трьох членів правління та представив кандидатів: Ярослава Лодигіна (платформа телебачення), Дмитра Хоркіна (платформа радіо), Лілію Стиренко (фінансовий напрям).

Світлана Остапа поінформувала, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб розглянув кандидатури у члени правління, їх плани та бачення розвитку Суспільного мовлення, та рекомендував їх для розгляду Наглядовій раді.

Ярослав Лодигін  (кандидат на посаду члена правління, відповідальний за платформу телебачення) презентував своє бачення зони відповідальності, як члена правління:

Володимир Яворівський зауважив, що великі сподівання покладаються на Суспільне мовлення і поцікавився чи є у пана Ярослава сподівання, амбіції значно підняти рейтинги Суспільного та вивести його у лідери інформаційного простору?

Ярослав Лодигін відповів, що ситуація, коли Суспільний мовник в Україні не є лідером інформаційного ринку є парадоксальною. І запевнив, що в нього є бажання і амбіції вивести Суспільного мовника у лідери, що він сподівається досягти значного успіху до кінця 2020 року.

Ігор Хохич запитав, які досягнення є в пана Ярослава за декілька місяців своєї співпраці з НСТУ і які основні цілі він ставить для себе на перший рік роботи, якщо він буде обраний на посаду члена правління?

Ярослав Лодигін відповів, що за цей час він вивчив, як побудовані телевізійні процеси в компанії, був проведений детальний аналіз роботи виробничого відділу, проведена робота щодо підготовки оптимізації процесів, зменшення витрат, розпочата робота щодо систематизації архівів, впровадження бізнес-процесів, створено брендингову платформу. Він ознайомився з пакетом проєктів, які заплановані до виробництва. Наразі вибудовується система довгострокового планування, йде тестування виробничих процесів.

Ярослав Лодигін поінформував, що за найближчий рік він планує візуальну зміну каналу, зростання рейтингу каналу і побудову виробничої системи, відкриття співпраці з ринком і міжнародними системами.

Тетяна Лебедєва поцікавилася, наскільки реальне завдання, зазначене у презентації пана Ярослава, щодо підвищення ефірних показників shr 2,5% – 3% до кінця 2020 року. Т. Лебедєва зауважила, що вона дивилася ефір до Дня Незалежності України на Суспільному і відмітила значне покращення контенту, вона поцікавилася у пана Ярослава, як він особисто оцінює ефір у цей день.

Ярослав Лодигін відповів, що для Суспільного мовлення такі події є дуже важливими. Особисто для нього це була перевірка, як колектив зможе працювати в умовах значного навантаження. Було вироблено декілька фільмів своїми силами та закуплені фільми для показу у цей день. Я. Лодигін відзначив, що він в цілому задоволений роботою колективу 24 серпня, який може працювати за межами студії і роботи якісний контент з вулиці, хоча були претензії до технічних служб. Частина ефіру з трансляцією офіційних урочистостей в цей день на UA:Першому увійшла в п’ятірку лідерів за переглядами. Наразі проводиться робота над помилками.

Ярослав Лодигін зауважив, що показник share (частки) – один з найпоширеніших, коли мова йде про оцінку успішності телеканалу, і наголосив, що це має бути одним з КРІ, який потрібно ставити перед телебаченням. Я. Лодигін запевнив, що він вважає цей показник реальним до кінця наступного року, за умови повного фінансування та втілення всіх запланованих заходів.

Лаврентій Малазонія зазначив, що в презентації пана Ярослава заплановано модернізація новин, і поцікавився, що планується змінити.

Ярослав Лодигін відповів, що модернізація новин буде у зміні технології виробництва і їх дистрибуції, та висловив побажання, щоб у новинах Суспільного було 80-90% регіональних новин. Втім, він зауважив, що зміст новин – це компетенція Дирекції інформаційного мовлення, яка йому підпорядковуватися не буде, він лише опікуватиметься їх формою подання та «картинкою».

Світлана Остапа відмітила, що частина презентованих планів щодо бренду Суспільного паном Ярославом вже здійснюється, і що це можвна вже побачити і почути в ефірі.

Дмитро Хоркін (кандидат на посаду члена правління, відповідальний за платформу радіо) поінформував про основну мету та завдання, як члена правління відповідального за платформу радіо:

Ігор Хохич зазначив, що посада члена правління передбачає певні обсяги адміністративної роботи, а зараз у кандидата є творчі проєкти, чи це не буде заважати якісно виконувати обов’язки члена правління.

Дмитро Хоркін відповів, що він на даний час обіймає посаду генерального продюсера, до обов’язків якого входить значна кількість адміністративної роботи. Д. Хоркін повідомив, що після призначення його на посаду генерального продюсера він уже відмовився від деяких творчих проєктів, і зараз залучений лише в ті, які відбуваються у позаробочий час.

Володимир Яворівський повідомив, що він підтримає кандидатуру пана Дмитра на посаду члена правління, тому що задоволений тим, як Українське радіо змінюється на краще. В. Яворівський наголосив, що дуже важливо розбудовувати мережу передавачів Українського радіо, тому що наразі радіослухачі на значній території України не мають змоги чути Українське радіо. Він поцікавився, що в цьому напрямі буде робити пан Дмитро.

Дмитро Хоркін подякував пану Яворівському за підтримку та відмітив, що зміни на радіо відбуваються не тільки завдяки йому, а це заслуга всього колективу. Керівниками радіо не було пропущено жодної можливості для отримання частоти для радіомовлення. Наразі створена робоча група, головою якої є Дмитро Хоркін, що розробляє план тотального покриття території сигналом Українського радіо.

В’ячеслав Козак також висловив підтримку кандидатури пана Хоркіна та поцікавився, чи є можливість повернути закордонну кореспондентську мережу, яка існувала раніше.

Дмитро Хоркін відповів, що мережа власних кореспондентів є сталою практикою інших суспільних та комерційних мовників і, на його думку, у Суспільного мають бути не лише власні кореспонденти, а й корпункти за кордоном. Наразі власні кореспонденти працюють на спеціальних проєктах, наприклад, на майбутніх президентських виборах у США буде працювати власний кореспондент Суспільного.

Лаврентій Малазонія запитав, скільки коштів виділяється з бюджету на утримання симфонічного оркестру?

Дмитро Хоркін відповів, що кількість артистів у оркестрі невелика і вони отримують найнижчі, у порівнянні з ринком, посадові оклади. Разом з тим, за два роки були збільшені надходження від діяльності оркестру, завдяки звукозапису і продажу квитків на концерти, вартість квитків і заповненість залу постійно зростають.

Тетяна Лебедєва зауважила, що Симфонічний оркестр Українського радіо є іміджевим колективом для всього Суспільного мовника, тож цілком заслуговує на свою статтю витрат.

Світлана Остапа відмітила, що майже всі суспільні мовники інших країн мають свої оркестри, і це дуже важливо й для іміджу Суспільного мовлення.

Лілія Стиренко (кандидатка у члени правління з питань економіки та фінансів) презентувала основні завдання та плани на посаді членкині правління:

Ігор Хохич поцікавився, як пані Стиренко бачить взаємодію зі Службою внутрішнього аудиту? Службою внутрішнього аудиту під час перевірки були виявлені певні порушення у сфері закупівель, а Л. Стиренко на той момент була відповідальна за цей напрям діяльності. І. Хохич поцікавився, чи погоджується пані Стиренко з висновками Служби внутрішнього аудиту та з виявленими порушеннями?

Лілія Стиренко відповіла, що має бути співпраця зі Службою внутрішнього аудиту. І, на її суб’єктивну думку, це має бути не ревізія, а саме співпраця. Служба внутрішнього аудиту має вказувати на недоліки і брати участь у певних процесах. Щодо виявлених недоліків, то пані Стиренко повідомила, що вона працювала на посаді заступника виконавчого директора, на час коли була розпочата перевірка Службою внутрішнього аудиту, а потім та до цього часу перебуває на лікарняному, і тому їй складно оцінювати результати перевірки.

Володимир Яворівський зауважив значний досвід пані Стиренко на керівних посадах у різних установах і поцікавився, чи не вважає вона пониженням посаду членкині правління.

Лілія Стиренко відповіла, що для неї є важливим комфорт на роботі, а на Суспільному працювати комфортно.

Лаврентій Малазонія зазначив, що у Служби внутрішнього аудиту окрема сфера діяльності і вони не можуть співпрацювати з правлінням.

Лілія Стиренко відповіла, що, наприклад, у частині проведення інвентаризації має бути співпраця зі Службою внутрішнього аудиту, і це є сталою практикою.

Лаврентій Малазонія зауважив, що він бачить співпрацю правління і Служби внутрішнього аудиту тільки у сприянні правління виконувати функції служби та вчасно і в повному обсязі надавати потрібну інформацію для проведення аудиту.

Лілія Стиренко повідомила, що Служба внутрішнього аудиту після перевірки надає рекомендації, які правління виконує і, в її розумінні, це є співпраця.

В’ячеслав Козак запитав, чи є пані Стиренко «креатурою» колишнього виконавчого директора ПАТ «НСТУ» Олександра Лієва, а саме, чи це він запросив її на роботу до компанії.

Лілія Стиренко відповіла, що вона працювала певний час із Олександром Лієвим, але не є його «креатурою». Свого часу О. Лієв запропонував їй працювати на Суспільному і вона погодилася.

Олексій Панич запитав, чи на думку пані Стиренко в роботі тендерного комітету, головою якого вона була, були порушення тендерного законодавства.

Лілія Стиренко відповіла, що тендерний комітет намагався працювати в межах чинного законодавства.

Світлана Остапа поінформувала, що проєкт рішення складається з двох частин: потрібно прийняти рішення про звільнення двох членів правління та - про обрання нових членів правління. За звільнення кожного члена правління буде окреме голосування.

Євген Глібовицький поінформував, що питання звільнення членів правління Юрія Макарова та Родіона Никоненко розглянув на засіданні Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб та пропонує Наглядовій раді прийняти рішення про звільнення вказаних членів правління.

Світлана Остапа поставила на голосування питання дострокового припинення контракту з членом правління Юрієм Макаровим.

Вирішили:

 1. Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 7 Закону України «Про суспільне телебачення та радіомовлення України», пункту 3 розділу V Положення про правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення 18 січня 2017 № 6, підпункту 7.4.1 пункту 7.4 розділу 7 контракту, укладеного із членом правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Макаровим Ю.В. 17 травня 2017 року та згідно з заявою, поданою членом правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Макаровим Ю.В., припинити достроково дію контракту укладеного 17 травня 2017 року із членом правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Макаровим Ю.В. (пункт 8 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України).
 2. Доручити Голові Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (Остапа С.В.), враховуючи підпункт 5 пункту 45 Статуту публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», підписати відповідну додаткову угоду до контракту, укладеного 17 травня 2017 року із членом правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Макаровим Ю.В. (Додаток №1).

Голосування:

За – 13. Проти – 1 (Л. Малазонія). Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Світлана Остапа поставила на голосування питання дострокового припинення контракту з членом правління Родіоном Никоненком.

Вирішили:

 1. Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 7 Закону України «Про суспільне телебачення та радіомовлення України», пункту 3 розділу V Положення про правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення 18 січня 2017 № 6, підпункту 7.4.1 пункту 7.4 розділу 7 контракту, укладеного із членом правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Никоненко Р.Ю., 17 травня 2017 року та згідно з заявою, поданою членом правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Никоненком Р.Ю., припинити достроково дію контракту, укладеного 17 травня 2017 року із членом правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Никоненком Р.Ю. року (пункт 8 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України).
 2. Доручити Голові Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (Остапа С.В.), враховуючи підпункт 5 пункту 45 Статуту публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», підписати відповідну додаткову угоду до контракту укладеного 17 травня 2017 року із членом правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Никоненком Р.Ю. (Додаток №2).

Голосування:

За – 14. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Засідання Наглядової ради залишила Оксана Миронова. На засіданні присутні 13 (тринадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Світлана Остапа поінформувала, що голосування за обрання нових членів правління буде проведено шляхом заповнення анонімних письмових бюлетенів і для підрахунку голосів потрібно обрати лічильну комісію.

Тетяна Лебедєва внесла пропозицію обрати лічильну комісію у складі трьох осіб, а саме: Володимира Яворівського, Дарії Карякіної, Олексія Панича.

Вирішили: Обрати лічильну комісію у складі трьох осіб, а саме: Володимира Яворівського, Дарії Карякіної, Олексія Панича.

Голосування:

За – 13. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Світлана Остапа відповідно до пункту 4 розділу IV Положення про конкурс з обрання голови та членів правління ПАТ «НСТУ» (Додаток №1 до Протоколу №2 засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 23 січня 2017 року в редакції від 18 квітня 2019 року) поставила на голосування шляхом заповнення анонімних письмових бюлетенів проєкт рішення: «Обрати членом правління ПАТ «НСТУ» Хоркіна Дмитра Миколайовича».

Вирішили: Обрати членом правління ПАТ «НСТУ» Хоркіна Дмитра Миколайовича.

Голосування: (протокол лічильної комісії № 1)

За – 13. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Світлана Остапа відповідно до пункту 4 розділу IV Положення про конкурс з обрання голови та членів правління ПАТ «НСТУ» (Додаток №1 до Протоколу №2 засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 23 січня 2017 року в редакції від 18 квітня 2019 року) поставила на голосування шляхом заповнення анонімних письмових бюлетенів проєкт рішення: «Обрати членом правління ПАТ «НСТУ» Стиренко Лілію Миколаївну».

Голосували: Обрати членом правління ПАТ «НСТУ» Стиренко Лілію Миколаївну.

Голосування: (протокол лічильної комісії № 1)

За – 6. Проти – 7. Утрималися – 0.
Рішення не прийнято.

Світлана Остапа відповідно до пункту 4 розділу IV Положення про конкурс з обрання голови та членів правління ПАТ «НСТУ» (Додаток №1 до Протоколу №2 засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 23 січня 2017 року в редакції від 18 квітня 2019 року) поставила на голосування шляхом заповнення анонімних письмових бюлетенів проєкт рішення: «Обрати членом правління ПАТ «НСТУ» Лодигіна Ярослава Олександровича».

Вирішили: Обрати членом правління ПАТ «НСТУ» Лодигіна Ярослава Олександровича.

Голосування: (протокол лічильної комісії № 1)

За – 12. Проти – 1. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Світлана Остапа поставила на голосування затвердження результатів голосування за кандидатів на посади членів правління.

Вирішили: Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 7 ЗУ «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» затвердити результати голосування та обрати за поданням голови правління на посади членів правління ПАТ «НСТУ» Хоркіна Дмитра Миколайовича та Лодигіна Ярослава Олександровича.

Голосування:

За – 13. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

 1. Про умови і розміри оплати праці та укладання контрактів із членами правління ПАТ «НСТУ».

До засідання Наглядової ради долучилася Оксана Миронова (у режимі дистанційного зв’язку). На засіданні присутні 14 (чотирнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Євген Глібовицький поінформував, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб розглянув питання про умови і розміри оплати праці членів правління ПАТ «НСТУ» та одноголосно прийняв рішення, що правління компанії найближчим часом має переглянути принципи нарахування заробітної плати для ефективного регулювання розмірів оплати праці в залежності від різних спроможностей та кваліфікації кандидатів, а пізніше працівників. Для цього правління має розробити принципи і зробити вилки заробітної плати не дискреційними, а прив’язати їх до певних умов. Мають бути враховані більший значний досвід роботи, знання іноземних мов та інше. Пропонується відійти від практики, коли призначався оклад і щоквартальні премії, які викликали роздратування та протистояння. Оскільки, такі принципи ще не розроблені, то Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб розглядав тільки базові умови для встановлення умов і розмірів оплати праці членів правління. Комітет пропонує Наглядовій раді встановити для наступних членів правління: Хоркіна Дмитра Миколайовича, Лодигіна Ярослава Олександровича, Гребенюк Інни Ігорівни, Чернотицького Миколи Миколайовича оклад у розмірі 140 тис. грн, для голови правління – 160 тис. грн, що відповідає рекомендаціям компанії Ernst & Young, наданим у рамках організаційного аудиту в 2018 році. Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб розглянув проєкти контрактів для нових членів правління, де більш точно визначені межі відповідальності, контракти для кожного члена правління різні, тому що члени правління несуть відповідальність кожен за свій напрям. Також Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб прийняв рішення замість квартальних премій встановити винагороду у вигляді відсотків від комерційних надходжень: членам правління, які відповідають за телебачення та радіо, комітет пропонує встановити премії у розмірі 1% від рекламних надходжень на відповідній платформі; решті членів правління – 0,3% від рекламних надходжень на усіх каналах.

Євген Глібовицький поінформував, що Наглядова рада визначає розміри преміювання члена правління з творчих питань на підставі подання голови правління, за підсумками роботи за рік у розмірі до шести посадових окладів члена правління, на підставі досягнення таких показників: зростання рівня довіри до Суспільного мовлення, що підтверджується соціологічними дослідженнями; виконання запланованих показників зростання аудиторії; виконання запланованих показників якісної трансформації аудиторії; інші виробничі досягнення. Призначати чи не призначати таку премію буде вирішувати Наглядова рада.

В’ячеслав Козак повідомив, що він не підтримує підвищення посадових окладів голові та членам правління, оскільки, на його думку, суспільство цього не зрозуміє. В. Козак нагадав, що на сьогоднішній день режисери на радіо мають посадові оклади у розмірі 7200 грн і не отримують більше ніяких доплат та премій. Після відрахувань на руки працівники отримують 6 тис. грн, як за них можна прожити. Тому потрібно розпочати підвищення посадових окладів з журналістів, редакторів, режисерів та інших працівників. А після підвищення заробітної плати таким працівникам, можна підвищити і правлінню.

Ігор Хохич поінформував, що в середньому за рік на рекламі компанія заробляє 55 млн грн, Таким чином, 0,3% від усіх рекламних доходів становитиме 165 тис грн на рік, або 13 750 грн на місяць (з податками). А 1% від реклами на ТБ або радіо, в середньому, орієнтовно складає 275 тис грн на рік, або 23 900 гривень на місяць (з податками). Нараховані відсотки можуть бути істотними, тому існує небезпека, що при тому що деякі члени правління можуть недопрацьовувати по залученню додаткових рекламних бюджетів, але отримувати премію від рекламних надходжень. Крім того, І. Хохич запропонував розглядати підвищення заробітної плати комплексно, прив’язавши зростання заробітної плати правління і всіх працівників, наприклад, у відсотках до заробітної плати голови правління. Тоді при підвищенні посадового окладу голові правління автоматично будуть підвищуватися посадові оклади всіх працівників компанії.

Тетяна Лебедєва зауважила, що доцільно не лише переглядати зарплату членам правління, а й іншим працівникам.

Світлана Остапа поінформувала, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб розглядав питання підвищення посадових окладів всім працівникам компанії і вирішив доручити правлінню розробити схему підвищення заробітної плати та подати на затвердження Наглядовій раді.

Вадим Міський вніс пропозицію додати до проєкту рішення пункт в редакції: «Доручити правлінню внести на затвердження Наглядовою радою нову систему оплати праці для усіх працівників з підвищенням посадових окладів з 2020 року».

Катерина Дулапчій висловила думку, що нові члени правління є кваліфікованими спеціалістами та професіоналами і потрібно дати їм гідну заробітну плату, а потім через три місяці оцінити їх роботу та результати.

Тетяна Лебедєва зауважила, що оцінювати роботу членів правління кожні три місяці немає можливості, оскільки, немає КРІ і будь-яка оцінка їх роботи буде суб’єктивною.

Зураб Аласанія повідомив, що правління за попередніми розрахунками планує у 2020 році підвищення посадових окладів працівників основної професії до 15 тис. грн.

Голосували:

 1. Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 7 ЗУ «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» затвердити текст контракту та укласти контракт з членом правління ПАТ «НСТУ» Лодигіним Ярославом Олександровичем. Доручити Голові Наглядової ради ПАТ НСТУ Остапі С.В. підписати цей контракт з боку ПАТ «НСТУ».
 2. Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 7 ЗУ «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» затвердити текст контракту та укласти контракт з членом правління ПАТ «НСТУ» Хоркіним Дмитром Миколайовичем. Доручити Голові Наглядової ради ПАТ НСТУ Остапі С.В. підписати цей контракт з боку ПАТ «НСТУ».
 3. Відповідно до пункту 8-1 частини 2 статті 7 ЗУ «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» доручити правлінню внести Наглядовій раді на затвердження нову систему оплати праці для усіх працівників з підвищенням посадових окладів з 2020 року.

Голосування:

За – 8. Проти – 3 (І. Хохич, Л. Малазонія, В. Козак). Утрималися – 3 (В. Яворівський, Д. Карякіна, О. Панич).

Рішення не прийнято.

Голова Наглядової ради оголосила перерву на 5 хвилин.

Продовження засідання. На засіданні присутні 14 (чотирнадцять) із 16 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Євген Глібовицький поінформував, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб схвалив альтернативну пропозицію з питання умов оплати праці в контрактах. Комітет пропонує встановити членам правління Хоркіну Дмитру Миколайовичу, Лодигіну Ярославу Олександровичу, Гребенюк Інні Ігорівні, Чернотицькому Миколі Миколайовичі наступні умови і розміри оплати праці: 

затвердити текст контрактів (додаткових угод) з такими умовами: посадові оклади для членів правління – 98 тис. грн, голови правління – 118 тис. грн; членам правління, які відповідають за загальнонаціональні канали телебачення та радіо комітет пропонує встановити премії у розмірі 3% від рекламних надходжень на відповідній платформі; решті членів правління – 1% від рекламних надходжень на усіх каналах. 

Вирішили:

 1. Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 7 ЗУ «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» затвердити текст контракту (Додаток №3) та укласти контракт з членом правління ПАТ «НСТУ» Лодигіним Ярославом Олександровичем. Доручити Голові Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Остапі С.В. підписати цей контракт з боку ПАТ «НСТУ».
 2. Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 7 ЗУ «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» затвердити текст контракту (Додаток №4) та укласти контракт з членом правління ПАТ «НСТУ» Хоркіним Дмитром Миколайовичем. Доручити Голові Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Остапі С.В. підписати цей контракт з боку ПАТ «НСТУ».
 3. Відповідно до пункту 8-1 частини 2 статті 7 ЗУ «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» доручити правлінню внести Наглядовій раді на затвердження нову систему оплати праці для усіх працівників з підвищенням посадових окладів з 2020 року.

Голосування:

За – 12. Проти – 1 (В. Козак). Утрималися – 1 (І. Хохич).

Рішення прийнято.

Лаврентій Малазонія зазначив, що голосував за це рішення із дотриманням підвищення заробітної плати, яке було обіцяне з боку керівництва тим працівникам НСТУ, які безпосередньо виробляють продукт. Бо завдяки ним члени правління отримують свої високі зарплати та відсотки.

Євген Глібовицький поінформував, що відповідно до схвалених комітетом пропозицій щодо тексту контактів з адміністративними членами правління та головою правління додається пункт про персональну відповідальність за невиконання приписів та вимог щодо усунення порушень виявлених за результатами контрольних органів державного фінансового контролю; невиконання заходів, cхвалених Наглядовою радою щодо усунення недоліків та порушень виявлених за результатами контрольних заходів Служби внутрішнього аудиту, Ревізійної комісії, зовнішнього аудиту; перешкоджання проведення аудиту Службою внутрішнього аудиту.

Вирішили:

 1. Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 7 ЗУ «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» затвердити текст та укласти додаткову угоду до Контракту із членом правління ПАТ «НСТУ» Гребенюк Інною Ігорівною від 17.05.2017 (Додаток №5). Доручити Голові Наглядової ради ПАТ НСТУ Остапі С.В. підписати цю додаткову угоду з боку ПАТ «НСТУ».
 2. Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 7 ЗУ «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» затвердити текст та укласти додаткову угоду до Контракту із членом правління ПАТ «НСТУ» Чернотицьким Миколою Миколайовичем від 17.05.2017 (Додаток №6). Доручити Голові Наглядової ради ПАТ НСТУ Остапі С.В. підписати цю додаткову угоду з боку ПАТ «НСТУ».

Голосування: За – 12. Проти – 1 (В. Козак). Утрималися – 1 (І. Хохич).

Рішення прийнято.

Засідання Наглядової ради залишив Володимир Яворівський. На засіданні присутні 13 (тринадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Вирішили:

 1. Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 7 ЗУ «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» затвердити текст та укласти додаткову угоду до Контракту із Головою правління ПАТ «НСТУ» Аласанією Зурабі Григоровичем від 04.05.2017 (Додаток №7). Доручити Голові Наглядової ради ПАТ НСТУ Остапі С.В. підписати цю додаткову угоду з боку ПАТ «НСТУ».

Голосування: За – 11. Проти – 0. Утрималися – 2 (І. Хохич, В. Козак).

Рішення прийнято.

Світлана Остапа запропонувала провести позачергове засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» 3 вересня 2019 року о 14:00 (або пізніше, якщо опитування виявить неможливість членів Наглядової ради взяти участь на 14:00) та перенести нерозглянуті питання порядку денного на це засідання:

 1. Про погодження актів приймання-передачі наданих послуг із членами Ревізійної комісії ПАТ «НСТУ».
 2. Про діяльність Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ».
 3. Про погодження Фінансового плану ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.
 4. Про внесення змін до Редакційного статуту ПАТ «НСТУ».
 5. Різне.

Голосування: За – 13. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Голова Наглядової ради закрила засідання.

Додатки:

 1. Додаткова угода до контракту, укладеного із членом ПАТ «НСТУ» Макаровим Ю.В. 17.05.2018;
 2. Додаткова угода до контракту, укладеного із членом ПАТ "НСТУ" Никоненком Р.Ю. 17.05.2018;
 3. Контракт з членом правління ПАТ «НСТУ» Лодигіним Я.О.;
 4. Контракт з членом правління ПАТ «НСТУ» Хоркіним Д.М.;
 5. Додаткова угода до контракту, укладеного із членом ПАТ «"НСТУ» Гребенюк І.І. 17.05.2018;
 6. Додаткова угода до контракту, укладеного із членом ПАТ «НСТУ» Чернотицький М.М. 17.05.2018;
 7. Додаткова угода до контракту, укладеного із Головою правління ПАТ «НСТУ» Аласанією З.Г. 04.05.2017.

 

Голова Наглядової ради                                   С. В. Остапа

Секретар Наглядової ради                             В. В. Міський