Протокол засідання наглядової ради ПАТ "НСТУ" №15
Протокол №15

засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ»

25 жовтня 2017 року

м. Київ, вул. Хрещатик, 26

Присутні:

 1. Лебедєва Т.Я., голова Наглядової ради;
 2. Остапа С.В., заступник голови Наглядової ради;
 3. Міський В.В., секретар Наглядової ради;
 4. Аврахов Т.Г., член Наглядової ради;
 5. Бринзак В.М., член Наглядової ради;
 6. Глібовицький Є.М., член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
 7. Козак В.В., член Наглядової ради;
 8. Малазонія Л.Т., член Наглядової ради;
 9. Панич О.О., член Наглядової ради;
 10. Скрипка Н.С., член Наглядової ради;
 11. Таран В.В., член Наглядової ради; (у режимі дистанційного зв’язку);
 12. Хохич І.М., член Наглядової ради;
 13. Карякіна Д.С., член Наглядової ради;

Відсутні:

 1. Шевченко Т.С., член Наглядової ради;
 2. Портников В.Е., член Наглядової ради;
 3. Таран С.В., член Наглядової ради;
 4. Яворівський В.О., член Наглядової ради.

Присутні на засіданні:

Голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія.

Порядок денний

 1. Про стан реформування ПАТ «НСТУ».
 2. Про встановлення Умов і розмірів оплати працівників ПАТ «НСТУ», крім встановлених рішенням Наглядової ради ПАТ «НСТУ» 19 липня 2017 року (Протокол №13) та внесення змін до Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ «НСТУ», встановлених рішенням Наглядової ради ПАТ «НСТУ» 19 липня 2017 року (Протокол №13).
 3. Про створення комітетів Наглядової ради ПАТ «НСТУ».
 4. Про призначення п’ятьох членів Редакційної ради за квотою Наглядової ради.
 5. Про обрання оцінювача майна ПАТ «НСТУ».
 6. Про преміювання членів правління ПАТ «НСТУ».
 7. Різне.

Відкриття засідання

Надійшла пропозиція розпочати засідання.

На засіданні присутні 12 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Тетяна Лебедєва оголосила перелік питань порядку денного. Заперечень не надійшло.

Обговорення питань порядку денного

1. Про стан реформування ПАТ «НСТУ»

Зураб Аласанія презентував звіт про стан реформування ПАТ «НСТУ» на сьогоднішній день.

Стартував новий сезон на радіо та телебаченні. Завдяки низці реалізованих заходів з оптимізації організаційної структури ПАТ «НСТУ» у творчій сфері вивільнено кошти для запуску нових та оновлених проектів, зокрема виробляються і виходять в ефір проекти: «Черещур», «Тема дня», «До справи», «Світло», «Складна розмова», «Хто в домі хазяїн?», «Книга UА», «Лайфхак українською», «Покоління 2», «Розсекречена історія», «Культурна афіша здорової людини», «Як дивитися кіно», «Фольк-musik», «Фольк- musik. Діти», «Роздягалка», «РадіоДень», «Країна на смак». Виготовлено низку спецроектів до памятних дат та визначних подій.

У новинах було проведено запуск алгоритму спецвипусків під час надзвичайних та важливих подій в Україні та світі. Оновлення студії та графіки для інформаційної години.

У сфері спорту висвітлювали: XXIII літні Дефлімпійські ігри 2017 року у м. Самсуні (Туреччина), Всесвітні ігри, XXIX Всесвітня Універсіада-2017, Кубок Девіса.

На каналі «UА: Культура» створено два спецпроекти з використанням виїзної студії. Проводиться трансляція Національного відбору до Дитячого пісенного конкурсу Євробачення-2017.

Запущено телерадіопроект «Радіо День» - прямий ефір на каналах «UA: Перший» та Українське радіо двічі на день у будні із оновленої радіостудії на Хрещатику, 26.

В управлінській сфері: введено в дію тимчасову штатну структуру центральної дирекції ПАТ «НСТУ», інтегровано до центральної дирекції в якості самостійних структурних підрозділів «Центральний канал» та телеканал «Культура», започатковано особисті плани співробітників на нових посадах (КРІ), затверджено Інструкцію з діловодства ПАТ «НСТУ», створено новий підрозділ, що відповідає за ліцензування та розвиток мереж мовлення (частоти).

По оптимізації філій проведена робота: ліквідовано відокремлені структурні підрозділи «Центральний канал» та «Канал культура» шляхом їх інтеграції до центральної дирекції, ліквідовано Новгород-Сіверську філію шляхом інтеграції до Чернігівської філії, сформовано редакційні ради в усіх філіях, розпочато підготовку до об’єднання Донецької та Луганської філій в хаб «UA: Донбас», затверджені положення про конкурсний відбір на посади продюсера та менеджера філії ПАТ «НСТУ»;

Фінансовий напрям: обрано постачальника єдиного програмного забезпечення для автоматизації бухгалтерського обліку «Облік SAAS».

Зв’язки з громадськістю та засобами масової інформації: організовано зустріч з представником ОБСЄ з питань мов нацменшин, досягнені домовленості про співпрацю щодо мовної хартії, налаштовано розсилку новин для іноземних засобів масової інформації англійською мовою, проведено аналіз сайтів регіональних філій та їх сторінок у соціальних мережах, організовано систему надання відповідей на запити громадян.

Міжнародне співробітництво: досягнуто домовленостей про надання програм Міжнародного радіо Китаю СЯІ та підписання рамкової угоди про співпрацю, організовано за підтримки грантових проектів Європейської мовної спілки тренінги для продюсерського складу ПАТ «НСТУ», проведено підготовку до сплати боргів ПАТ «НСТУ» перед Європейською мовною спілкою

Тарас Аврахов запитав, наскільки правомірним є те, що члени правління є авторами та ведучими проектів.

Дарія Карякіна підкреслила, що практика, коли член правління є автором і ведучим двох програм на каналі, є неправильною.

Тетяна Лебедєва пояснила, чому саме на ТРК не практикується суміщення менеджерських та творчих обов’язків. По-перше, член правління, який є автором і ведучим свого проекту, не може об’єктивно оцінювати її: це може викликати конфлікт інтересів. По-друге, у працівника, який вирішує стратегічні питання реформування суспільного мовлення, навряд чи може залишатись багато часу для виконання інших, творчих завдань на телерадіокомпанії.

Світлана Остапа запропонувала, щоб юристи підготували висновок щодо можливості ведення власних проектів в ефірі членами правління.

Вирішили: Інформацію про стан реформування ПАТ «НСТУ» взяти до відома.

Голосування: за - 12, проти - 0, утрималися - 0.

Рішення прийнято.

2. Про встановлення Умов і розмірів оплати працівників ПАТ «НСТУ», крім встановлених рішенням Наглядової ради ПАТ «НСТУ»

19 липня 2017 року (Протокол №13) та внесення змін до Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ «НСТУ», встановлених рішенням Наглядової ради ПАТ «НСТУ» 19 липня2017 року (Протокол №13)

Зураб Аласанія повідомив, що чинний перелік посад є застарілим та не відповідає потребам ПАТ «НСТУ», механізм оплати праці є складним та непрозорим: низькі посадові оклади, велика кількість надбавок та інших доплат. Правлінням була проведена робота із впорядкування номенклатури посад, спрощення системи оплати праці та підвищення зарплати працівників суспільного мовника.

Крім того, голова правління повідомив про готовність розпочати конкурси на керівні посади в регіональних філіях ПАТ «НСТУ». На виконання Стратегії реформування суспільного мовлення правління розробило та затвердило порядки конкурсів на посади менеджерів та продюсерів філій з метою роз’єднання функцій управління творчою та адміністративною частинами.

Також важливим питанням є зміни в управлінні філіями, зокрема роз’єднання функцій управління творчою та адміністративними частинами. З цією метою правлінням розроблено та затверджено порядки проведення конкурсів на посади менеджерів та продюсерів філій. Він запропонував доповнити раніше ухвалене рішення про Умови і розміри оплати праці працівників ПАТ «НСТУ» змінами щодо відповідних керівних посад у регіональних філіях.

Вирішили: Відповідно до п.81 частини 2 статті 7 Закону України «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» з 2 квітня 2018 року встановити Умови і розміри оплати праці працівникам ПАТ «НСТУ», крім встановлених рішенням Наглядової ради ПАТ «НСТУ» 19 липня 2017 року (додаток 1) та внести зміни (додаток 2) з 1 листопада 2017 року до Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ «НСТУ», встановлених рішенням Наглядової ради від 19 липня 2017 року, подовживши їх дію після 1 грудня 2017 року.

Голосування: За - 12, проти - 0, утрималися - 0

Рішення прийнято.

3. Про створення комітетів Наглядової ради ПАТ «НСТУ».

Тетяна Лебедєва повідомила про створення двох комітетів: комітет з питань призначень і винагород посадових осіб і комітет з питань аудиту.

Під час попереднього обговорення висловили бажання працювати у комітеті з питань призначень і винагород посадових осіб наступні члени Наглядової ради: Володимир Бринзак, Євген Глібовицький, В’ячеслав Козак, Вадим Міський, Світлана Остапа, Наталія Скрипка.

До повноважень комітету з питань призначень і винагород посадових осіб відноситимуться такі питання, які мають увійти в рішення про створення комітету (відповідно до Положення про комітети Наглядової ради ПАТ «НСТУ»):

Вирішили: Створити постійний комітет Наглядової ради ПАТ «НСТУ» з питань призначень і винагород посадових осіб у складі 6 членів: Володимира Бринзака, Євгена Глібовицького, В’ячеслава Козака, Вадима Міського, Світлани Остапи, Наталії Скрипки. Питання, що підлягають підготовці та вивченню комітетом:

Голосування: за - 12, проти - 0, утрималися - 0.

Рішення прийнято.

Тетяна Лебедєва повідомила, що в комітеті з питань аудиту зголосилися працювати Тарас Аврахов, Ігор Хохич та Сергій Таран. Підготовці та вивченню цим комітетом з питань аудиту підлягатимуть такі питання:

При здійсненні своїх функцій аудиторський комітет співпрацює з Ревізійною комісією ПАТ «НСТУ», службою внутрішнього аудиту та зовнішнім аудитором.

Вирішили: Створити постійний комітет Наглядової ради ПАТ «НСТУ» з питань аудиту в складі 3 членів: Тараса Аврахова, Сергія Тарана, Ігоря Хохича. Питання, що підлягають підготовці та вивченню комітетом:

При здійсненні своїх функцій аудиторський комітет співпрацює з Ревізійною комісією ПАТ «НСТУ», службою внутрішнього аудиту та зовнішнім аудитором.

Голосування: за - 12, проти - 0, утрималися - 0.

Рішення прийнято.

Вадим Міський нагадав, що, відповідно до прийнятого Наглядовою радою Положення «Про комітети Наглядової ради ПАТ «НСТУ», рішення про створення комітету має містити також інформацію про призначення Голови такого комітету. Оскільки не було готовності призначити голів комітетів сьогодні, він звернув увагу, що до наступного засідання Наглядової ради члени комітетів мають зустрітися і визначити кандидатів на посади голів комітетів.

4. Призначення п’ятьох членів Редакційної ради за квотою Наглядової ради

Світлана Остапа повідомила, що згідно п. 45 п.п. 9 Статуту ПАТ «НСТУ», Наглядова рада має призначити 5 членів Редакційної ради. Було номіновано 10 кандидатів, всі члени Наглядової ради мали нагоду переглянути їхні резюме:

Тетяна Лебедєва запропонувала провести рейтингове голосування за кандидатів і за його результатами призначити 5 осіб. За результатами рейтингового голосування найбільшу кількість голосів набрали:

Вирішили: Призначити Грузинського Владислава Олександровича, Вакало Ольгу Валеріївну, Марковську Юлію Віталіївну, Рихтун Тетяну Ярославівну, Строкань Анну Іванівну членами Редакційної ради ПАТ «НСТУ».

Голосування: за - 12, проти - 0, утрималися - 0.

Рішення прийнято.

5. Про обрання оцінювача майна ПАТ «НСТУ».

Зураб Аласанія поінформував, що у зв’язку з необхідністю проведення незалежної експертної оцінки для визначення ринкової вартості рухомого майна для обліку його на балансі ПАТ «НСТУ» проведено роботу щодо вивчення 14 пропозицій незалежних оціночних компаній на ринку оціночних послуг. На основі аналізу пропозицій, ми пропонуємо обрати для оцінки рухомого майна ТОВ «ОЦІНКА 24», яке запропонувало найменшу вартість послуги, що складає 2950 грн без ПДВ.

Ігор Хохич висловив зауваження, що рішення про обрання оцінювача майна НСТУ приймає Наглядова рада, а не правління.

Тетяна Лебедєва попросила надати список 14 незалежних оціночних компаній для вивчення запропонованих пропозицій.

Зураб Аласанія надав список 14 оціночних компаній, які надали пропозиції:

 1. ТОВ «Вектор оцінки»;
 2. ТОВ «М Консалтинг»;
 3. ТОВ «Оцінка 24»;
 4. ТОВ «Бізнес Ассіст»;
 5. ТОВ «Бізнеспартнери»;
 6. ТОВ «Самсон»;
 7. ТОВ «Вірітас Проперті Менеджмент»;
 8. ПП «Експерт Аналітик»;
 9. ПП «Ентерпрацс ЛТД»;
 10. Ю.ТОВ «Ф.К. Тітан»
 11. ТОВ «Ів Групп»;
 12. ТОВ «Слав-Консалтинг»;
 13. ТОВ «Консалтингова компанія «Парето»;
 14. ТОВ «СМАРТ БІНЕС КОНСАЛТИНГ».

Вадим Міський запропонував обрати для оцінки рухомого майна ТОВ «ОЦІНКА 24» із уточненням, що 14 пропозицій від компаній були попередньо розглянуті Правлінням і, після проведеного аналізу, Наглядовій раді рекомендовано обрати для оцінки рухомого майна ТОВ «ОЦІНКА М».

Вирішили: Відповідно до підпункту 22 пункту 45 Статуту ПАТ «НСТУ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1039, обрати незалежну оціночну компанію ТОВ «ОЦІНКА24» для проведення незалежної експертної оцінки із визначення ринкової вартості рухомого майна для обліку його на балансі ПАТ «НСТУ» (за рекомендацією правління ПАТ «НСТУ»). Встановити розмір оплати послуг компанії в сумі 2950,00 грн без ПДВ (компанія працює на єдиному податку). Затвердити умови договору про проведення незалежної експертної оцінки (додаток 3).

Голосування: За - 12, проти - 0, утрималися - 0.

Рішення прийнято.

Засідання Наглядової ради залишив Євген Глібовицький. До засідання приєднався Віктор Таран (у режимі дистанційного зв’язку). На засіданні присутні 12 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

6. Різне.

Дарія Карякіна звернула увагу на важливість подання правлінням концепції мовлення для національних меншин та в інших напрямах діяльності, у відповідності до затверджених Наглядовою радою Основних напрямів діяльності НСТУ. Концепції мають бути готові до кінця листопада цього року, щоб був час на експертну оцінку і опрацювання до кінця року.

Зураб Аласанія запевнив, що концепції будуть надані вчасно.

7. Про преміювання членів правління ПАТ «НСТУ».

Тетяна Лебедєва висловила зауваження, що на засіданні Наглядової ради від 19 липня 2017 року було прийнято рішення, що всі подальші рішення по преміюванню членів правління приймати на підставі досягнення показників ефективності роботи Правління та за наявності пояснювальної записки - звіту про виконану роботу.

Зураб Аласанія відповів, що він під час засідання поінформував членів Наглядової ради про стан реформування в усіх сферах ПАТ «НСТУ». І, на його думку, це й є звіт про виконану роботу.

Ігор Хохич відзначив, що звіт про виконану роботу має бути поданий по кожному члену правління окремо, а не загальний по Правлінню. І на підставі поданих звітів повинно бути прийнято рішення про преміювання.

Вадим Міський звернув увагу колег, що в згаданому рішенні Наглядової ради від 19.07.17 не йшлося про окремі звіти кожного члена Правління, а про загальний звіт про виконану Правлінням роботу.

Зураб Аласанія уточнив, за якими критеріями звітувати членам правління.

Тетяна Лебедєва звернулася до членів комітету з питань призначень і винагород посадових осіб з пропозицією розробити Положення про преміювання членів правління ПАТ «НСТУ».

Надійшла пропозиція провести сигнальне голосування щодо можливості встановлення премій членам правління за результатами роботи у III кварталі 2017 року.

Сигнальне голосування: За - 6, проти - 0, утрималися - 6.

Олексій Панич запропонував перенести рішення по преміюванню членів правління на наступне засідання.

Вадим Міський запропонував провести наступне засідання в листопаді 2017 року.

Засідання Наглядової ради залишила Дарія Карякіна, Лаврентій Малазонія та Ігор Хохич. На засіданні присутні 9 членів Наглядової ради. Кворум відсутній.

Голова Наглядової ради закрила засідання у зв’язку з відсутністю кворуму.

Голова Наглядової ради Т.Я. Лебедєва

Секретар Наглядової ради В.В. Міський


Додатки: