Протокол засідання наглядової ради ПАТ "НСТУ" №12
Протокол № 12

засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ»

12 червня 2017 року, 14:00

м. Київ, вул. Хрещатик, 26

Відкриття засідання

Присутні члени Наглядової ради:

 1. Аврахов Тарас;
 2. Бринзак Володимир;
 3. Глібовицький Євген (у режимі дистанційного зв’язку);
 4. Лебедєва Тетяна;
 5. Малазонія Лаврентій;
 6. Міський Вадим;
 7. Остапа Світлана;
 8. Панич Олексій (у режимі дистанційного зв’язку);
 9. Скрипка Наталія;
 10. Таран Віктор (у режимі дистанційного зв’язку);
 11. Таран Сергій (у режимі дистанційного зв’язку);
 12. Хохич Ігор;
 13. Яворівський Володимир.

Відсутні члени Наглядової ради:

 1. Козак В’ячеслав;
 2. Карякіна Дарія;
 3. Портников Віталій;
 4. Шевченко Тарас.

Присутні на засіданні:

Голова правління ПАТ «НСТУ» 3. Аласанія, члени правління ПАТ «НСТУ» І. Гребенюк, Р. Никоненко, представник «Інституту Медіа Права» І. Розкладай.

Надійшла пропозиція розпочати засідання.

На засіданні присутні 12 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Тетяна Лебедєва оголосила перелік питань порядку денного:

 1. Про ситуацію, що склалася навколо Пісенного конкурсу «Євробачення»;
 2. Про умови і розміри оплати праці працівників керівного складу ПАТ «НСТУ»;
 3. Про аудит;
 4. Про ревізійну комісію;
 5. Різне (редакційна рада, комітети тощо).

Заперечень не надійшло.

ОБГОВОРЕННЯ ПИТАННЬ ПОРЯДКУ ДЕННОГО

1. Про ситуацію, що склалася навколо Пісенного конкурсу «Євробачення»

Зураб Аласанія повідомив, що зараз правоохоронними органами ведеться розслідування кількох фактів, про які йшлося у ЗМІ, зокрема прокуратура здійснила виїмку оригіналів первинної документації. До кінця року потрібно закрити близько 250 договорів, зекономлено майже 135 млн грн, які мають повернутися в держбюджет. Наразі Ганна Бичок та екс-заступник гендиректора НТКУ Павло Грицак перебувають в Женеві на підсумковій конференції щодо проведеного «Євробачення». Павло Грицак нещодавно обійняв посаду заступника директора виконавчого Центральної дирекції, і надалі разом з директором виконавчим Дирекції з організації та підготовки «Євробачення-2017» Юрієм Біловусом займатиметься закриттям всіх договорів, пов’язаних з проведенням конкурсу.

Зураб Аласанія також поінформував стосовно фінансових ризиків, пов’язаних із поверненням фінансових гарантій за проведення «Євробачення» у розмірі 15 млн євро. Ці фінансові гарантії є умовою ЄМС, вони були отримані в Укрексімбанку і поставлені на депозит в Женевський банк. Кошти можуть бути неповернені лише у випадку, якщо Євробачення не відбулося в Україні. Голова правління отримав інформацію від виконавчої служби Швейцарії, про те, що ці кошти зараз є замороженими на рахунку, оскільки триває судова справа між НТКУ та четвертою стороною, не вказаною в листі, де фігурує сума, співмірна із боргом перед «Євроньюз». Наразі, за його інформацією, органи влади не мають бажання брати участь у правовому супроводі повернення цих коштів.

Вадим Міський запропонував підтримку з боку Наглядової ради у спілкуванні з органами влади щодо проведення боргу та підвищення фінансування суспільного мовлення.

Володимир Яворівський звернув увагу, що у медіа з’явилися кілька гучних журналістських розслідувань, які в свідомості обивателя закріпили думку про фінансові зловживання при підготовці конкурсу. Він закликав якнайшвидше закрити фінансові питання щодо конкурсу.

Тарас Аврахов запропонував дочекатися результатів розслідування, не посилюючи негативний контекст заявами чи рішеннями, які не ґрунтуватимуться на виявлених фактах.

Віктор Таран поцікавився, куди витрачатимуться зекономленні на «Євробаченні» кошти, а також які дві кримінальні справи зараз порушені стостовно підготовки «Євробачення».

Зураб Аласанія повідомив, що ці кошти мають повернутися до державного бюджету, оскільки це окрема бюджетна програма. Кримінальні справи стосуються компанії «Артмакс Інжинірінг», яка виграла тендер на встановлення глядацьких трибун у приміщенні МВЦ. Зараз документи перевіряють КРУ та прокуратура.

Світлана Остапа поцікавилася, чи є якісь дії від Росії у відповідь на заборону в’їзду російській делегатці на участь у «Євробаченні»?

Зураб Аласанія повідомив, що конретних дій поки що не було, хоча ширяться чутки про високу ймовірність подання позову російською стороною.

Лаврентій Малазонія запропонував висловити чітку позицію Наглядової ради стосовно ситуації, що склалася навколо Пісенного конкурсу «Євробачення».

Тетяна Лебедєва запропонувала зробити інформаційне повідомлення про те, що Наглядова рада ПАТ «НСТУ» очікує на результати розслідування ймовірних зловживань при підготовці Пісенного конкурсу «Євробачення», і у випадку виявлення конкретних фактів зловживань буде реагувати.

Заперечень не надійшло.

2. Про умови і розміри оплати праці працівників керівного складу ПАТ «НСТУ»

Тетяна Лебедєва повідомила про отримання Наглядовою радою звернення ПАТ «НСТУ» за підписом Голови Правління ПАТ «НСТУ» 3. Аласанії та Члена Правління ПАТ «НСТУ» Р.Никоненка стосовно створення наступної за Правлінням ланки менеджменту та встановлення умов оплати праці таких працівників.

Зураб Аласанія проінформував, що Правлінням ПАТ «НСТУ» на виконання стратегії реформування ПАТ «НСТУ» було розроблено проект чергового етапу реформування організаційної структури товариства, а саме створення наступної за правлінням ланки менеджменту та встановлення таким працівникам керівного складу умов оплати праці. У зв’язку з чим він пропонує Наглядовій раді погодити таке реформування та встановити умови оплати праці відповідним працівникам керівного складу. У найближчий тиждень буде найнятий HR директор, який буде займатиметься майбутньою структурою, яку правління представить за два місяці.

Родіон Никоненко повідомив, що є потреба побудувати нову менеджерську ланку, яка відповідатиме за функціонування не лише одного каналу, а всієї структури ПАТ «НСТУ». Він запропонував Наглядовій раді встановити працівникам керівного складу ПАТ «НСТУ», наступної за правлінням ланки, посадовий оклад в розмірі 43 200 грн. (ставка до оподаткування), що становить 75% від посадового окладу членів правління (56,25% від окладу Голови правління), а саме:

Родіон Никоненко також запропонував Наглядовій раді встановити, що надбавки, доплати та премії зазначеним працівникам керівного складу ПАТ «НСТУ» можуть виплачуватися за поданням Голови/члена правління відповідного напрямку із затвердженням правління. При цьому він запропонував також встановити, що максимальні розміри преміювання за місяць не можуть перевищувати розміру одного посадового окладу.

Тарас Аврахов поцікавився чи є фінансовий план до кінця року, з новою організаційною структурою, відповідний до нової сітки мовлення, а також чи розпочата процедура реорганізації, яка є досить тривалою.

Зураб Аласанія закликав не мати завищених очікувань, плани щодо реорганізації відомі й викладені в його стратегії, а сам процес реорганізації розпочнеться разом із приходом нової людини.

Світлана Остапа зауважила, що раніше консолідуючу функцію по всій системі національних та регіональних мовників виконували в Держтелерадіо, але тепер внаслідок реформи ця функція має виконуватися самостійно, менеджментом ПАТ «НСТУ».

Тетяна Лебедєва поцікавилася, чи відповідають назви посад, які пропонується ввести, чинному законодавству та класифікатору?

Зураб Аласанія відповів, що відповідають.

Тетяна Лебедєва поцікавилася, чи має майбутній НК. досвід роботи у ЗМІ чи телерадіовиробництві?

Зураб Аласанія відповів, що шукає не фахівця-медійника, а людину, що має досвід роботи в державних компаніях у період реорганізації.

Віктор Таран запитав, чи посада Грицака відноситься до зазначеного переліку посад керівної ланки?

Зураб Аласанія відповів, що не відноситься.

Тетяна Лебедєва закликала членів правління підготувати комплексне рішення щодо фінансів, щоб на майбутнє уникнути прийняття рішення, вирваних із контексту.

Вирішили: Відповідно до п. 8 і ч. 2 ст. 7 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», встановити умови і розміри оплати праці працівників ПАТ «НСТУ» згідно із Додатком 1.

Голосування:

За - 12. Проти - 0. Утрималися - 0.

Рішення прийнято.

3. Про аудит

Тетяна Лебедєва зауважила, що прийняття рішення з питання аудиту вже кілька разів переноситься через відсутність ініціатора розгляду цього питання, і попросила Вадима Міського доповісти про результати роботи робочої групи, утвореної рішенням Наглядової ради від 21.03.17 (протокол №7).

Вадим Міський повідомив, що на виконання рішення Наглядової ради у робочу групу були делеговані представник Держкомтелерадіо Наталія Степанова та представник менеджменту ПАТ «НСТУ», юрист Михайло Шматов. Робоча група провела засідання 12 квітня 2017 року. В ході зустрічі було з’ясовано, що необхідно провести два види аудиту:

Загальний організаційний аудит. Цей аудит попередньо згодна провести 8ГОА, і по його підготовці варто співпрацювати з правлінням.Аудит річної фінансової звітності НТКУ за 2016 рік. Цей аудит потрібний для реєстрації випуску акцій ПАТ «НСТУ» в НКЦПФР, і оскільки в 2016 році не існувало ПАТ «НСТУ», норма закону про проведення такого аудиту за кошти ПАТ «НСТУ» не застосовується. Таким чином, аудиторська компанія для аудиту річної фінансової звітності НТКУ за 2016 рік може бути відібрана правлінням самостійно, і на проведення аудиту можуть також бути залучені кошти донорів.Тетяна Лебедєва звернула увагу, що Наглядова рада не може усунутися від прийняття якогось рішення, оскільки саме для цього створювалася робоча група, і попросила підготувати проект рішення до наступного засідання Наглядової ради.

Тетяна Лебедєва зауважила, що оцінка роботи правління за рік потребує зафіксованої точки відліку, саме тому необхідно прискорити проведення аудиту.

Родіон Никоненко звернув увагу, що згідно з законом про суспільне мовлення річний звіт разом з результатами аудиту має оприлюднюватися до 1 березня. Закону про акціонерні товариства встановлює строк на один місяць довший, що логічним з огляду на строки підготовки офіційної фінансової звітності (до 25 лютого) та проведення її аудиту.

Тетяна Лебедєва повідомила, що ініціативи щодо внесення змін у законодавство фіксуються, і можуть бути запропоновані на розгляд Верховної Ради, але важливо це зробити пакетом, а не кожну окремо.

4. Різне

Тетяна Лебедєва повідомила про ініціативу членів Наглядової ради щодо початку формування редакційної ради.

Вадим Міський повідомив, що, відповідно до закону про суспільне мовлення, Редакційний статут ПАТ «НСТУ» затверджується Наглядовою радою за поданням редакційної ради.

Світлана Остапа запропонувала утворити робочу групу з питань формування редакційної ради в частині, яка законом віднесена до повноважень Наглядової ради, у складі С. Остапи, Л. Малазонії, Т. Аврахова.

Заперечень не надійшло.

Голова Наглядової ради закрила засідання.

Голова Наглядової ради Т. Лебедєва

Секретар Наглядової ради В. Міський


Додатки: