Апеляційний суд Дніпра засудив на чотири роки ув'язнення колишнього керівника благодійного фонду Максима Нудьгу, який організовував відпочинок дітей на Дніпропетровщині. Його визнали винним у загибелі семирічного хлопчика.
Про це повідомили кореспонденти Суспільного з зали суду.
Семирічний Сашко поїхав у дитячий табір 4 серпня 2020 року, розповіла нашим кореспондентам мати хлопчика Людмила. Увечері того ж дня, коли вона була на роботі, зателефонував лікар та повідомив, що її син потонув у водоймі. За словами жінки, про те, що хлопчик не вміє плавати, попереджала керівника фонду кілька разів.
"Я довго не хотіла його відпускати, він сам просився: “Мамо, я скільки дома просидів? Три місяці. Я б такий, щоб поїхати, з дітьми погратися”. Відпустила я його. Я так кричала, напевно всі чули. До останнього не вірила що мого сина не стало", — сказала жінка.

Людмила переконана: перед смертю сина били. Проте, за її словами, довести це в судовому процесі не вдалося.
"Я побачила у нього все побите, синє. Ручок торкалась, цілувала, а у нього на пальчиках, як ото людина коли хапається за щось, такі білі полоси", — розповіла мати загиблої дитини.

Адвокатка Людмили Катерина Бобровська розказала: у червні 2024 року суд визнав винним керівника благодійної організації та заборонив йому обіймати посади, пов’язані з вихованням дітей. Вироком суду призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком 3 роки. Представники потерпілої, прокуратура та адвокат обвинуваченого подали апеляційні скарги. Запобіжний захід не обирався. Мати хлопчика оскаржила вирок.
"Оскарження подали приблизно рік тому. Особа жодного разу мамі не зателефонував, не запитав чи все є. У дитини станом на сьогодні немає пам’ятника. На цьому місці могла бути будь-яка дитина", — сказала правозахисниця.

Обвинувачений Максим Нудьга від коментарів Суспільному відмовився. Під час засідання його адвокат Ігор Степанов зазначив: чоловік не винен у смерті дитини, це був нещасний випадок. Не на камеру він повідомив Суспільному: наразі його підзахисний приймає рішення щодо оскарження вироку у Верховному суді України.
Авторки — Антоніна Чуйко, Мирослава Заблуда.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро