Олена Щуровська понад 30 років працює дикторкою вокзалу Дніпро-Головний. За її словами, отримує задоволення, знаючи, що вона допомогла містянам не пропустити свій потяг.
В рамках спецпроєкту "Незамінні" жінка розповіла про свою роботу та які навички треба мати, щоб стати диктором на вокзалі.
За словами Олени Щуровської, робота на залізниці — сімейна справа. У цій сфері працювала мати жінки та її сестра.
"Приходила до сестри та до матусі, бачила їхню працю і також захотіла працювати на залізниці та приносити користь пасажирам. Спочатку моя діяльність була в довідковому бюро, потім стала стажуватися на диктора. Прослуховували голос, інтонацію, склала екзамени і почала працювати", — розповіла вона.

Як розказала Олена, спочатку дуже хвилювалась та намагалась читати з заготовленої чернетки, щоб не зробити помилок в об'яві. Втім протягом місяці жінка освоїлася та почала працювати вже самостійно.
"У нас і запис є, ми підставляємо колію, запис іде. Але також у нас багато додаткових потягів і ми оголошуємо своїм голосом. Також є у нас і причепні вагони, теж ми оголошуємо своїм голосом. Тривогу, я всіх сповіщаю пасажирів, щоб вони спустилися в укриття", — сказала вона.

В обов'язки дикторки входить оголошення інформації та розміщення її на електронному табло. Працює жінка з восьмої ранку та до двадцятої.
"З восьмої ранку і до двадцятої одна, щоб ніхто не заважав і щоб вся увага була. Мені не важко, навпаки, спокійно. Мене ніхто не відволікає", — зазначила Олена.
Після початку повномасштабного вторгнення робота жінки ускладнилася, адже через евакуацію збільшилося навантаження на залізницю, зазначила вона.
"Коли почалося повномасштабне вторгнення, то стало складніше працювати, тому що почалася евакуація людей. Більше, так сказати, впало на плечі. Постійно оголошували й оголошували, що буде прибувати, де знаходиться. Щоб не було паніки", — розповіла дикторка.

Аби опанувати професію, треба бути уважним, зазначила Олена. Адже через неправильне оголошення пасажири можуть пропустити свій потяг.
"Треба все виставити, оголосити пасажирам, щоб вони пішли на посадку і поїхали вчасно — відповідальність. Складності не бачу, просто треба бути дуже уважним до своєї роботи, ставитися до неї з душею і любити", — розказала жінка.
Автор — Даниїл Ніколаєнко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро