Пастельні відтінки в інтерʼєрі, одязі та іграшках. Так звані бежеві мами оточують себе та дитину речами лише приглушених кольорів. Термін "sad beige mom"сумна бежева мама зʼявився в соціальних мережах у 2023 році. Все почалося зі світлин, на яких жінки демонстрували лаконічно оформлені дитячі кімнати з дерев'яними іграшками та меблями. Малюків вони одягали лише у світлі речі з натуральних тканин. За словами психологів, спочатку все виглядало досить невинно та згодом тренд набув зовсім іншого сенсу.
Хто такі "бежеві" мами та як їхні вподобання шкодять дітям, Суспільному розказала психологиня та лікарка.
Як розпізнати "бежеву" маму
Стримані сімейні образи та дитячий одяг в пастельних тонах — улюблені речі в гардеробі Валерії. Вона мама шестирічної дівчинки. Про новий тренд дізнавалась із соціальних мереж. Розказала, що бежевий стиль їй до вподоби. Стримані образи обирає для фотосесії, фільмування контенту та в повсякденному житті.
"Для мене "бежеві" мами це ті, хто повністю обирає для себе та дитини лише спокійні, пастельні тони, уникаючи яскравих фарб. Я ж для себе обираю баланс", — каже жінка.
Психологиня Еліна Карепова пояснила, що для статусу "бежевої" мами лише одягу буде за мало. Адже такі жінки відмовляються від яскравого на всі 100 відсотків. Причин може бути декілька.
"Зараз є чимало візуального шуму. Це коли багато кольорів, деталей. Дійсно є люди, які до цього чутливі тому вони прибирають все зайве. Так з’являється стиль мінімалізм. Це заспокоює нервову систему дорослої людини", — каже фахівчиня.
Вплив тренду на розвиток дитини
Так звані "бежеві" мами — це ті, хто прагне звільнити життя від зайвих речей, або ж просто слідує тренду для ідеальної картинки у соціальних мереж. В обох випадках такий спосіб життя – то вибір дорослої людини, а от дитині він може нашкодити.
"Дитина виходить на вулицю і бачить цей світ кольоровим. Речі ж та іграшки однолітків можуть бути яскравими. Є ризик, що малеча буде вважати, що їй чогось не додали. Будь-які стовідсоткові обмеження, в яких лише так і ніяк інакше це шкідливо. Дитина має розуміти, що є варіанти", — розказує Еліна.
Психологиня розказала, що "бежевим" дітям складно адаптуватися до соціуму, адже вони звикли жити у рамках. Якщо немовлятам байдуже на одяг, то діти старшого віку вже хочуть обирати.
"Повністю виключати кольори з життя дітей не варто, бо це може стати травмуючи досвідом. Малеча хотітиме спробувати, щось нове і заборонене. Діти мають своє уявлення про красу. Гарною може бути, недоречна на ваш погляд червона сукня зі стразами. Якщо дорослий нав’язує свою думку, то це навчатиме дитину, що хтось знає краще. В дорослому віці такі люди не знають, чого вони хочуть", — каже психологиня.
За словами Еліни Карепової, на інтелектуальний розвиток таке захоплення пастельними кольорами може й не вплинути. Дитина все одно вивчатиме кольори, гортатиме яскраві книжки та дивитиметься мультики. Проте психологічне здоров’я під загрозою.

Окрім психологічних аспектів, тренд може вплинути й на фізичний розвиток. В першу чергу мова йде про здоров'я немовлят. Офтальмологиня Софія Захарчук розказала, що у перші два місяці життя діти бачать лише контрастні кольори, а до трьох-чотирьох вже розрізняють основні барви. Мова йде про червоний, зелений, синій та жовтий.
"Яскраві кольори, а особливо червоний та жовтий стимулюють активність мозку та привертають увагу. Виключно нейтральна колірна гама знижує сенсорну стимуляцію. Контрасти та яскраві кольори особливо важливі в оточенні дитини до року", — каже лікарка.
Ідеальним лікарка називає баланс з нейтральним фоном та яскравими акцентами на ньому. Додає, що досліджень, які вивчають вплив "бежевого способу життя" на зір поки немає.

Валерія розказала, що за роки материнства знайшла баланс між мінімалізмом та гармонійним розвитком дитини.
"Після трьох років донька вже сама обирає, що їй подобається. Якщо вона хоче фіолетову, синю або навіть чорну річ із якимось кумедним принтом, який не зовсім до душі мені, але подобається їй — ми її купимо. У гардеробі в нас приблизно 50% пастельних відтінків, які пом’якшують сприйняття та діють заспокійливо. Але баланс — це наше все", — пояснює Валерія.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро