Перейти до основного змісту
"Я сиділа в коридорі по пів ночі": історія родини переселенців з Донеччини, яка зупинилася у транзитному пункті Дніпра

"Я сиділа в коридорі по пів ночі": історія родини переселенців з Донеччини, яка зупинилася у транзитному пункті Дніпра

67-річна Валентина зі своїм чоловіком помістили своє життя в чотири сумки й виїхали до транзитного центру в Дніпрі. Вони вже вдруге евакуювались із Миколаївки Краматорського району Донеччини. Вперше виїхали восени 22-го, та за кілька місяців повернулись додому.

Про безпекову ситуацію в місті та куди планують їхати далі — переселенці розповіли Суспільному.

За словами Валентини, армія РФ обстрілює Миколаївку чи не щодня, а лінія фронту звідти — у 20 кілометрах. Через це і прийняли рішення виїжджати.

"Дві школи у нас розбиті, лікарня розбита, готель розбитий. З четвертого до першого поверхів, середина вся складена. Людей багато повиїжджало. У моєму під’їзді залишилися на першому поверсі двоє людей, і зверху один, і в другому під’їзді, мабуть, людей шість ще є. Багато розбитих хат. Через нас перелітають КАБи, і БпЛА, і все на світі. Я сиділа в коридорі по пів ночі", — розповіла жінка.

Валентина пригадала: восени 22-го багатоповерхівка, в якій вони з чоловіком мешкали, була пошкоджена внаслідок обстрілу армії РФ. Хоча квартира подружжя вціліла, тоді прийняли рішення евакуюватися — волонтери вивезли до Тернополя.

"Я сиділа в коридорі по пів ночі": історія переселенців з Донеччини, які зупинилися у транзитному пункті Дніпра
Валентина. Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

"Ми жили в школі спочатку, в класах. Потім готували школу до занять. Бо там же школи не онлайн працюють. Потім ми жили в спортзалі. Потім нас перевели в поліклініку, яка не працювала", — розказала переселенка.

Валентина пояснила: за кілька місяців повернулися до рідного міста, бо сумували за домом. Тепер, додала, вимушені евакуюватися вдруге.

"Ми плануємо, що ми тут на трішки і поїдемо додому. Немає до кого поїхати. Ми поїдемо до Івано-Франківська, там в село. Нам пообіцяли волонтери, що почекають, поки ми приїдемо, і дадуть нам два місця з чоловіком", — сказала Валентина.

Транзитний центр у Дніпрі працює з 1 листопада 2024 року. За словами голови громадської організації "Плурітон" Катерини Арісой, за цей час пункт прийняв більш як сімсот евакуйованих зі сходу. Додає: в центрі люди можуть перебувати до трьох днів. Тут переселенцям допомагають оформити виплати, відновити документи, підшукати житло та роботу. Охочі виїхати можуть звертатися до волонтерів або ж на гарячу лінію організації: 068 937 00 00.

Авторка: Дар’я Британ

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції
На початок