У Межовій на Дніпропетровщині працівники культури та молодь організували вертеп. Учасники вбралися у традиційні костюми і виконували старовинні й сучасні колядки. Святкове дійство поєднали з благодійністю — усі зібрані кошти передадуть на допомогу ЗСУ.
Про це Суспільному розповіли організатори заходу.
Попри складну безпекову ситуацію, через колядки хочуть зберегти і популяризувати українську культуру, розповідає ініціаторка вертепу Ольга Кудрявцева.
"Ми йдемо не веселити, як то кажуть, а показувати традиції. Також вирішили не заходити по хатам, як це роблять зазвичай. Зараз не той час трохи, то підемо куди нас запрошували. Це будуть бюджетні установи і також приватні підприємці", — говорить Ольга.

Одним з головних персонажів вертепу є "Коза", її роль дісталась Каріні Саул.
"За українськими традиціями обов’язково була коза. Козу водив "Циган" і промовляв "Де коза ходить — там жито родить", — каже дівчина.

Вона також розповідає, що колядує з дитинства.
"Ще дитиною ходила співала колядки, відвідувала своїх близьких та родичів. Зі шкільних часів, з родини це уже традиція", — розповідає вона.

Анна Кий обрала собі роль "Солохи", бо це героїня з її улюбленої різдвяної історії.
"Солоха, бо я дуже люблю "Вечорі на хуторі біля Диканьки". Це моя улюблена інтерпретація Різдва і в цілому наших традицій. Я завжди за будь-яку ініціативу, була рада долучитись, коли дізналась, що в нас буде таке, бо то наші народні традиції. Це буде круто, яскраво і весело, я вважаю", — розповідає Анна.

Маски і зірку колядники створювали своїми руками. Усього до вертепу доєдналися 15 людей. Виконували стару колядку "Добрий вечір тобі, пане господарю" і нову адаптовану "Дякуємо ЗСУ". Усі зібрані кошти передадуть на потреби військових.
Авторка — Сніжана Салівон
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро