У Дніпрі на проспекті Науки під час відключення електроенергії не працює насосна станція, яка подає воду в будинки, адже все працює на електриці. Місцеві кажуть, що доводиться бути вдома без світла та води.
Як жителі пристосовуються до таких умов та чому насосна станція не працює під час відключень — читайте у матеріалі Суспільного.
Варвара живе в багатоповерхівці на проспекті Науки. Каже: будинок негазифікований, тут все залежить від електроенергії. Коли вимикають світло — припиняється і водопостачання.
"Проживаю на 11 поверсі в будинку, котрий повністю на електриці, тому коли вимикається світло — у мене відсутня вода та навіть мобільний звʼязок. Зʼявляється проблема того, що нема газу, ані попрати речі, ані приготувати собі поїсти, ані банально розігріти поїсти", — каже вона.
Квартира Олександра на четвертому поверсі. Чоловік каже: без світла дуже складно, а відключать його за графіком щонайменше двічі на день.
"Дуже-дуже маленький тиск, типу вмитися можна, але щось набрати чи щось налити ні. Набираю воду просто і все. Терпляче, звик, але звісно незручно", — каже він.
"Пристосовуємся. Водичку кип'ятимо заздалегідь у термос, щоб хоч каву попити чай, ну ми ж графік світла знаємо, заздалегідь щось їсти готуємо", — каже жителька будинку Інна.
Представник "Дніпроводоканалу" Владислав Павленко каже: воду на верхні поверхи качає насосна станція, яка розташована неподалік. Пояснює: її так само вимикають за графіком, хоча не мали б, адже це об’єкт критичної інфраструктури.
"Неодноразово нашим підприємством були направлені листи до ЦЕК та ДТЕК з проханням не відключати світло на цьому теплорозподільному пункті, але всі наші звернення ігноруються і в зв’язку з цим вимикається", — сказав він.
Суспільне також звернулось до ЦЕК та ДТЕК, аби дізнатися, чому насосна станція не внесена до переліку критичної інфраструктури.
"Є об’єкти критичної інфраструктури, які не вимикаються, цей список затверджується в обласній військовій адміністрації", — зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.
За докладнішою інформацією щодо цього Суспільне звернулось Дніпропетровської обласної військової адміністрації.
Владислав Макарець, начальник оргвідділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпра, каже: негазифікованим будинкам допомагають державним коштом придбати та встановити генератори. Однак тільки тим, де ОСББ — багатоповерхівка ж на проспекті Науки на балансі житлосервісу.
"Є успішна програма і на місцевому, і на всеукраїнському рівні. Забезпечення генераторами, встановлення інверторів, акумуляторів, тому якщо є проблема, то є рішення відносно просте. Створити об’єднання і звернутися до нас за допомогою", — сказав він.
Владислав Макарець каже: за програмою держава відшкодовує 70 відсотків вартості обладнання та установки.
Автор — Даниїл Ніколаєнко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро