Перейти до основного змісту
Не можна підключати холодильник, піч та обігрівач: електрик з Дніпра розказав, як правильно користуватися подовжувачами

Не можна підключати холодильник, піч та обігрівач: електрик з Дніпра розказав, як правильно користуватися подовжувачами

Подовжувач, поради електрика, правила використання
Подовжувач. Суспільне Дніпро

Одна з найпоширеніших причин побутових пожеж – коротке замикання, про це йдеться на офісному сайті ДСНС України. За словами рятувальників, через постійні вимкнення світла такі випадки почастішали.

Як мінімізувати ризики та правильно користуватися подовжувачами Суспільному розказав електрик з Дніпра Євген.

За словами фахівця, подовжувачі бувають різних розмірів та потужностей. Проте вмикати через них холодильники чи обігрівачі він не радить.

"Холодильник не потребує багато електроенергії, але для роботи він постійно ввімкнений в розетку й може перегріватися. Також заборонено у подовжувач вмикати прилади з високим пусковим током. Наприклад, фени, компресори та зварювальні апарати", – розповів чоловік.

Щоб зʼясувати, на яку потужність розрахований подовжувач, фахівець пропонує звернути увагу на упаковку чи блок.

"Сила струму має бути вказана на самому подовжувачі. Загалом можна виділити три основні види", – зазначив електрик.

Види подовжувачів:

1. Подовжувачі до півтора квадрата

Кабель з перетином до 1,5 мм² — це найпоширеніший варіант для побутового використання. Він підходить для підключення пристроїв із середнім споживанням енергії. Такий подовжувач витримує потужність до 3,5-4 кВт. Розрахований на підключення телевізора, компʼютера, лампи, телефона.

2. Подовжувачі з перетином півтора квадрата

Стандартні подовжувачі для більшості побутових потреб, що мають перетин кабелю 1,5 мм². Вони можуть мати декілька розеток і забезпечувати зручність підключення кількох пристроїв. Це може бути освітлення, аудіо- та відеообладнання. Максимальне навантаження: може бути 2,5-3,5 кВт.

3. Подовжувачі з перетином 2,0 мм² (два квадрати)

Кабель використовується для підключення потужніших пристроїв. Підходить для праски, чайників. Також може використовуватися для підключення кількох середніх або потужних пристроїв одночасно. Максимальне навантаження: Такі подовжувачі можуть витримувати потужність до 4-5 кВт.

Не можна підключати холодильник, піч та обігрівач: електрик з Дніпра розказав, як правильно користуватися подовжувачами
Контакти заземлення. Суспільне Дніпро

"При виборі подовжувача варто звернути увагу на заземлення кабеля. В ньому обовʼязково мають бути заземлюючі контакти. Вони захищають прилад від перепадів напруги та запобігають електричним ударам", – каже Євген.

Для побутового використання фахівець радить обирати кабелі довжиною чотири-сім метрів.

"Варто звернути увагу й на вилку. Вона має бути з захистом від заломів. Також важливо, щоб у подовжувачі був мережевий фільтр", – додав електрик.

За його словами, мережевий фільтр в подовжувачі призначений для захисту електронних пристроїв від перенапруги, перешкод в мережі, а також від випадкових стрибків напруги. Він прихований у корпусі подовжувача. Дізнатися про наявність можна у продавця чи на упаковці.

"Якщо подовжувач просто увімкнений у розетку, то там є напруга, але через нього не проходить струм. Значить немає ризику короткого замикання. Але подовжувач варто вимикати, якщо він несправний чи на нього щось може впасти ", – сказав фахівець.

Загалом електрик радить не лишати увімкненим у розетку подовжувач без нагляду, аби вберегти життя та майно від можливої пожежі.

Автор – Дмитро Майстренко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня

Вибір редакції

На початок