Колишній військовослужбовець із Кривого Рогу Максим проходить реабілітацію у Дніпрі. Чоловік дістав поранення на Донеччині взимку 2024, коли FPV-дрон поцілив по автівці, в якій Максим був на бойовому завданні.
Криворіжець мобілізувався у перші дні повномасштабного вторгнення та боронив Донеччину, розповіла його мати Олена. За її словами, поранення боєць дістав у лютому 2024-го року через атаку FPV-дроном армії РФ.
"Було їх троє на машині і ще хлопці були біля машини, і прилетів дрон саме розстріляти машину. Знаєте що саме страшне? Коли ти телефонуєш у вайбер, а там він не в мережі", — розповіла мати військового.

Після поранення Максима евакуювали до медзакладу у Дніпрі, потім перевезли до Києва. Олена розказала: кілька днів її син був у комі, місяць в реанімації, переніс п'ять операцій. Через ураження мозку Максим майже не говорить. У чоловіка множинні осколкові поранення тіла та не працює права рука.
"Лікарі зробили все можливе для Макса. І він пішов на поправку. Дякуючи їм. Бо з такими травмами Макса мені взагалі казали, що не виживають", — сказала жінка.
У реабілітаційному центрі Максим два тижні. Чоловік вже починає ходити, розповів фізичний терапевт Ілля. За словами лікаря, зараз працюють над тим, щоб Максим зміг самостійно пересуватися та контролювати свої рухи.
"Після того, як пацієнт до нас поступив, ми почали з ним працювати з ходьбою. Це ходьба по сходах, по вулиці й самі навички ходьби. Тепер пацієнт ходить вже без тростини, тільки потрібен невеликий нагляд", — зазначив Ілля.

Також Максим тренує і дрібну моторику, аби надалі самостійно себе обслуговувати, зокрема готувати їжу та прибирати у кімнаті. З чоловіком займається ерготерапевтка Рєгіна.
"Насправді немає важкості якоїсь в роботі цій, тому що пацієнт вмотивований, пацієнт все хоче, йому все цікаво, він завжди знаходиться в процесі. Він вже приготував омлет, це з останнього що було", — розказала Рєгіна.

Також Максим починає вимовляти прості слова, розповіла терапевтка мови та мовлення Лілія. За її словами, Максим зможе говорити, проте попереду велика робота. Зараз, зазначила жінка, найбільша проблема — мовні емболи — звуки, які чоловік постійно повторює.
"Це відбувається тому, що він застряє. Він хоче щось сказати, але в нього не виходить. Це яскраве емоційне висловлювання, яке засіло у них в голові, і вони коли хочуть щось сказати, вони думають що їх розуміють, але насправді вони повторюють цей склад", — пояснила Лілія.

Попереду на Максима чекає ще декілька операцій, йому встановлять титанові пластини у череп, розповіла Олена. За її словами, її найбільша мрія – поспілкуватися з сином, як раніше – до його поранення.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро