Юлія — власниця мініпритулку в Дніпрі. Вона прийняла понад 100 тварин, більшість із яких урятували з-під обстрілів військ РФ. Жінка відкрила прихисток на початку повномасштабної війни. За словами Юлії, наразі притулок переповнений, тож приймає тварин лише від військових. Історії врятованих котів — у матеріалі Суспільного.
П’ятеро кошенят, які нині мешкають у звіринці, жили під російськими обстрілами в Покровську. Як розповіла Юлія, понад місяць тому українські військові прихистили в частині вагітну кішку, а та — народила. Нещодавно бійці передислокувалися, а котів передали волонтерам.
"Вони приїхали такі налякані, тому що дорога з Покровська, самі розумієте, їх привезли в коробочці. Але вони дуже швидко адаптувалися. Я їх посадила до клітки, дала їм м’ячик, іграшки, і вони себе чудово поводять", — пригадала зоозахисниця.
Наразі малеча та їхня матір — повністю здорові та вакциновані, зазначила Юлія. За день одне з них поїде до нової родини. Іншим, додала жінка, все ще шукає домівки.
Поруч з кошенятами у притулку мешкає ще одна котяча родина — троє братів та дві сестри. Юлія розповіла: місяць тому росіяни атакували Павлоград ракетами і зруйнували оселю їхніх власників. А жити разом з тваринами в шелтері, за словами волонтерки, людям заборонили.
"Видно, що домашні, обласкані, людей не бояться, вони контактні", — пояснила жінка.
Деяких котів жінка не може прилаштували понад рік. Як, наприклад, Ярика та Масіка. Як сказала зоозахисниця, півтора року тому ще кошенятами їх підкинули під оселю військового. Іншу ж кішку полишили власні господарі на початку повномасштабної війни.
"Сонечка з Харкова, вона в мене більш ніж півтора року. Приліт стався, вона була дуже налякана, вона шипіла на мене, ось просто до неї не підійти. Вона пережила вибух, вона пережила втрату домівки, вона пережила зраду від своєї родини", — додала Юлія.
Волонтерка розповіла: тварин від військових прилаштовує одразу. За рік знайшла власників для понад 30 котів із фронту.
"Це дуже круто, бо я за рік стільки звичайних котів не могла прилаштувати.Люди повинні розуміти, що тварини опинились на вулиці, або в зоні бойових дій не по своїй волі. І я погодилася їх взяти. Тому хочеться якоїсь більшої підтримки, аби мене розуміли", — пояснила вона.
Наразі прихисток переповнений, тут живуть понад 100 котів та собак, зазначила Юлія. Вона годує та лікує їх за власні кошти та пожертви від небайдужих людей. Кожній тварині, додала зоозахисниця, шукає нову домівку та люблячу родину.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро