Деякі громадяни, які купують квартиру або будинок вперше — можуть не виплачувати "Пенсійний збір". Нині він складає один відсоток від суми покупки. Люди, які вже придбали помешкання і податок заплатили, можуть повернути виплачену суму.
У кого є така можливість та як це зробити — Суспільному розповів адвокат з Дніпра Артем Шахторін.
За словами Артема Шахторіна, покупець має право не сплачувати "пенсійний збір", якщо купує житло вперше.
"Людина повинна повідомити нотаріуса, що я купую вперше, що я звільняюсь, в силу закону, від такого збору. Тоді нотаріус скаже, надайте мені такі дані, дасть перелік документів, якщо особа підтвердить, тоді нотаріусу не потрібно буде брати квитанцію для сплати такого збору", — розповів він.
Також покупець не мав до цього ставати власником або частковим власником житла.

Артем Шахторін. Фото з особистого архіву Артема Шахторіна
Артем Шахторін зазначив, що громадяни, які вже придбали житло, можуть повернути виплачений збір через суд.
"Особа звертається до суду з позовною заявою про повернення оцього одного відсотка, зазначає про те, що в неї відсутнє будь-яке майно, ніколи вона не придбавала його, надає витяг з реєстру права власності, де видно, що майна немає, окрім цього, що придбане. У такому випадку, це така судова практика — 99 відсотків виграшних справ", – повідомив він.
При цьому адвокат повідомив, що у разі, якщо людина купувала певний обʼєкт нерухомості, наприклад, гараж, садовий будиночок, дачу, або ставала співвласником майна, то вона не може бути звільнена від сплати податку.
Також адвокат радить враховувати вартість помешкання.
"Купує особа майно, скажімо за 100 тисяч гривень, і от рахуйте один цей відсоток, 10 тисяч, і зрозуміло, що особі судитися, сплатити оці внески буде дорожче, ніж те, що повернуть", — каже він.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро