На Дніпропетровщині відкрили новий транзитний пункт для людей, яких вивозять з Покровського району Донеччини. З населених пунктів, до яких наближається лінія фронту, за кілька днів евакуювали 100 людей.
Історії жителів Донеччини, які змушені покидати свої домівки — читайте в матеріалі Суспільного.
"Син розбився на мопеді — потрапив під обстріл. Я щойно дізналася", — розповідає переселенка з Донеччини.
67-річна Галина переживає дві втрати: сина та дому. Каже: до останнього сподівалися, що виїжджатимуть разом. Жінку евакуювали з міста Українськ. Розповідає: оселитися планує на Дніпропетровщині — нині прямує до Покрова, куди раніше евакуювався її старший син з чотирма онуками.
"Завтра поїду до сина, він на мене чекатиме. Там нам вже кімнату виділили", — каже жінка.
81-річна Ніна також з Українська. Виїхала разом із чоловіком та онуком. Розповідає: її донька живе у Вінниці. Туди родина і прямує.
"Прямо з-під обстрілів виїжджали. Від'їхали метрів 10 і прилетіло. Ми на крилах летіли. Це жах, жах, що там було", — згадує вона.
Анастасія з Селидового виїхала з дитиною. Каже: волонтери пообіцяли допомогти евакуюватися за кордон.
"Дуже сильно обстрілюють, з підвалів люди майже не вилазять. Плануємо поїхати за кордон, бажано, а там як допоможуть… Дай Боже, аби допомогли", — розповідає вона.
60-річна Олена з Українська розповідає: трохи побуде в транзитному пункті і поїде до Дніпра. Там жінці запропонували тимчасовий прихисток.
"Все горить, все зруйновано. Квартири немає, будинку немає. Потрібно ж було кудись йти", — каже Олена.
Вона розповідає, невістка з онукою зараз в Польщі. Син зник безвісти в рідному Українську. Евакуювалась зі своїм собакою Гектором.
"Ми його взяли ще зовсім маленьким, ми його няньчили й дуже любимо", — каже вона.
У транзитному пункті люди перебувають кілька днів. Тут вони мають можливість перепочити та отримати психологічну й медичну допомогу. Потім людей відправляють далі — до більш безпечних регіонів України, розповідає менеджерка евакуаційної команди СХІД SOS Ольга Владимирова.
"Донецька ОВА наразі пропонує розселення на Кіровоградщині. Ця область відносно спокійна, там радо приймають людей, тому що є гуртожитки, є якісь квартири", — каже жінка.
Ольга додає: співпрацюють із Норвегією, Данією та Естонією — країни готові прийняти певні категорії населення. Якщо людина має куди їхати — їй допомагають дістатися. Нині більшість людей евакуюють з Покровського району. За останній тиждень звідти вивезли понад 150 людей.
Автор — Андрій Логвиненко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро