Попри обмеження перебування на вулиці під час комендантської години, вночі дніпряни все ж пересуваються містом. Патрульні поліцейські кажуть про збільшення порушників у порівнянні з зимовим періодом. Зупиняють водіїв та пішоходів, аби встановити їхні особи та перевірити на наявність небезпечних предметів.
Докладніше про перевірки та покарання — читайте у матеріалі Суспільного.
За три хвилини до опівночі центром Дніпра їздять автівки і гуляють компанії. Водії, що підробляють перевезеннями по місту, самі зупиняються і пропонують послуги. Не на камеру кажуть — до першої ще підпрацьовують. За дотриманням комендантської години щоночі стежать поліцейські. Разом з патрульними Суспільне побувало у рейді. За кермом першої зупиненої автівки — водійка Лілія. Жінка пояснює: не помітила, як почалася комендантська година.
"Відправила дитину відпочивати з вокзалу, потім подруг розвезла, і трохи заблукала ввечері, і додому, до хати зараз. Вперше порушила комендантську годину, і зупинили з цього приводу вперше", — розповіла вона.
Патрульні мають право перевірити документи та оглянути авто. Порушив комендантську годину і Дмитро. Чоловік каже — 500 метрів не доїхав додому. Автівку чоловіка також оглянули на наявність заборонених предметів.
"Працюю допізна, буває що доводиться трохи запізнюватися після комендантської години. Винесли попередження, і сказали аби більше такого не робив", — каже чоловік.
Порушують комендантську годину і пішоходи. Ольга разом із чоловіком поверталась додому від рідних. Каже — має на це причини.
"У мене мама там лежача, і поки її помили, поки прибирали, то ось так вийшло. В основному, я якщо зможу, то десь на 15 хвилин на першу, не більше. Я ще й співробітниця АТБ, то поки на роботі зробити справи треба, тому доводиться в такий час виходити", — пояснила жінка.
Патрулюють і двори будинків.
Кількість порушників комендантської години у місті порівняно з зимою — збільшилась, каже інспекторка пресслужби патрульної поліції Дніпропетровщини Людмила Копиленко. Каже — патрульні мають право перевірити дозволи перебування на вулиці під час комендантської години, документи, що посвідчують особу та провести поверхневий огляд як людей, так і автівок.
"Якщо людина немає таких документів, якщо вона їх не надає, якщо вона не може пояснити і в неї немає жодних поважних причин перебувати у цей час на вулиці, і вона не виконує законної вимоги поліцейського припинити правопорушення, то звичайно, патрульні доставляють таку особу до відділку поліції", — зазначила Людмила Копиленко.
Нині у Верховні Раді на розгляді законопроєкт, який визначатиме штрафи за порушення комендантської години — від 8.5 до 17 тисяч гривень, а за повторне порушення — 34 тисяч. Людмила Копиленко наголошує: перебування людей під час комендантської години на вулицях ускладнює пошук реальних злочинців. Тож просить громадян бути свідомими та після опівночі залишатись вдома.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро