В одній з ветклінік Дніпра обстежують червонокнижну сплюшку європейську з Нікополя. Дерево з гніздом двомісячного совеняти опинилось в епіцентрі обстрілу російської армії. Інші пташенята у виводку — загинули. Як розповіла Суспільному зооволонтерка Вероніка Конькова, за останній рік це вже друге совеня, яке їй привезли із зони бойових дій.

Півтора тижні тому хвилею від вибуху російського снаряду пташеня знесло дерево, на якому було гніздо. Інші совенята не вижили.
Орнітологиня та зооволонтерка Вероніка Конькова зазначає: совеня дивом залишилось неушкодженим.
"Вони б загинули, просто загинули. Пташенята опинилися в такому віці, що батьки б їх не догодували, не довиховували. Вони можуть бути теж поранені, можуть загинути, можуть просто полетіти, бо вже не бачать гнізда на своєму місці", — говорить вона.

Після обстрілу совеня підібрали перехожі та передали до місцевої ветклініки. Втім, там фахівців з лікування птахів не було – пташеня відвезли до Вероніки у Дніпро.
"Єдиний пережив російський обстріл... Поводиться спокійно, обстежив кімнату, зараз активно перелітає. Вивчає можливості свого тіла, бо в нього тільки-тільки нормально відростають крила і відріс хвіст", — сказала фахівчиня.

Наразі птах живе вдома у зооволонтерки, для нього облаштували гілочки для сидіння. Від інших птахів, каже Вероніка, він ізольований – ті можуть його поранити.

Вероніка рятує птахів з 2016-го. Зазначає: за рік їй вдруге передали совеня з територій, де ведуться активні бойові дії.
"Страждають і орлани, і орли, і соколи, крупні та середні, які теж перебувають у Червоній книзі. Тому що вони здебільшого гніздяться у степовій зоні. Все, що стосується Донбасу, все, що стосується півдня, – це загроза червонокнижним птахам", — каже вона.
У ветлікарні спеціалісти обстежують совеня. Якщо результати будуть задовільними, зауважує Вероніка, за два тижні його перевезуть у реабілітаційний центр для птахів на Київщині.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро