У Нікопольському районі Дніпропетровщини завершили будівництво магістрального водогону: які міста з водою

У Нікопольському районі Дніпропетровщини завершили будівництво магістрального водогону: які міста з водою

Водогін на Нікопольщині, 18 червня 2024 року
Водогін на Нікопольщині. Телеграм-канал Сергія Лисака

У Нікопольському районі Дніпропетровщини завершили будівництво двох ниток магістрального водогону загальною протяжністю 120 кілометрів.

Про це повідомив керівник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

За його даними, потужність обох ділянок – 150 тисяч кубометрів води на добу.

18 червня централізоване водопостачання запустили для жителів Марганця і Покрова. У кранах людей тепер очищена дніпрова вода. До цього жителі отримували послугу завдяки тимчасовим альтернативним рішенням. 

Технічно все готове, аби постачати воду й до ікополя. Зараз там узгоджуються адміністративні питання, поінформував посадовець.

"Втілювати проєкт розпочали рік тому. Фактично одразу після підриву росіянами Каховської ГЕС. Він наймасштабніший за роки незалежності. Й дозволяє вирішити проблему остаточно", — написав Лисак.

Що відомо про ситуацію з водопостачанням на Дніпропетровщині

  • Після руйнування Каховської ГЕС влітку 2023 року на Нікопольщині водопостачання було припинене у Покрові, Марганці, частині Покровської громади, Томаківській та Мирівській громадах. Організовано підвезення води. У самому Нікополі водопостачання було з перебоями.
  • У Нікополі наприкінці червня відновили водопостачання для третини жителів. Вода подавалася з підвищеним вмістом хлору. ️Частково з централізованою послугою водопостачання вже й Червоногригорівська громада.
  • З держбюджету України виділили 159,7 мільйона гривень для забезпечення жителів Дніпропетровщини питною водою.
  • За даними гендиректора Укргідроенерго Ігоря Сироти, через руйнування ГЕС Україна втратила 40% запасів питної води, яку б жителі могли споживати.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок