Стало відомо, скільки медзакладів Дніпра та області пошкоджено та відновлено під час повномасштабної війни

Стало відомо, скільки медзакладів Дніпра та області пошкоджено та відновлено під час повномасштабної війни

Лікарня, війна, обстріли, Дніпро
Один з пошкоджених через ракетну атаку медзакладів Дніпра, 4 червня 2024 року. Дніпровська міська рада

На Дніпропетровщині від початку повномасштабної війни вдалося відновити 73 медзаклади.

Про це йдеться в пресрелізі Міністерства охорони здоровся (МОЗ) України, який отримало Суспільне.

За даними МОЗ, зокрема, дев'ять лікарень в регіоні відновили частково.

"Відновлення медичної інфраструктури залишається пріоритетом для держави, щоб забезпечити кожному українцю доступ до якісної медичної допомоги", — сказано в повідомленні.

Від початку повномасштабної війни на Дніпропетровщині пошкоджено 179 об'єктів медицини, ще два зруйновано повністю та відновленню не підлягають.

Скільки об'єктів медичної галузі пошкоджено та відновлено в Україні

За понад два роки повномасштабної війни в Україні внаслідок обстрілів та атак армії РФ було пошкоджено 1 619 обʼєктів медзакладів та ще 214 — зруйновані повністю й відновленню не підлягають, повідомили в уряді.

Найбільших пошкоджень зазнали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо.

Крім того, від початку війни пошкоджено 166 автівок екстреної медичної допомоги, знищено 261 та захоплено 125 "швидких".

За понад два роки у різних областях України повністю або частково відновлені 880 об’єктів медзакладів.Це медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. Найбільше обʼєктів відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок