Двох людей покусали змії: на Дніпропетровщині фіксують перші випадки активності плазунів. Що робити – поради лікаря

Двох людей покусали змії: на Дніпропетровщині фіксують перші випадки активності плазунів. Що робити – поради лікаря

Змії у Дніпрі
Водяні вужі в Дніпрі. Фото: Суспільне Дніпро

Від початку року до медичних закладів Дніпра та області з укусами змій звернулось двоє людей. 26-річну жінку гадюка вкусила за ногу. Медикам вона розповіла, що плазуна зустріла, коли працювала на дачі. Пацієнтці надали допомогу та госпіталізували, про це йдеться на Facebook-сторінці директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – Радія Шевченка. Відвезли до лікарні й 38-річного чоловіка. У нього укус прийшовся у палець ноги, розповів Олександр – лікар одного з медичних закладів Дніпра.

Суспільному медик розказав, чи треба відсмоктувати отруту та куди звертатися після укусу змії.

На Дніпропетровщині небезпечними для людини є лише гадюка степова та звичайна. Цьогоріч через ранню весну плазуни вже прокинулись та можуть бути агресивними, розповів лікар. Проте, за словами Олександра, першими змії не нападають.

“Самі по собі змії не нападають. Проте, людина може налякати плазуна і той вкусить. Варто бути обережними у місцях можливого перебування змій", – каже медик.

Що робити якщо вкусила змія

За словами фахівця, після укусу варто одразу надати людині першу домедичну допомогу, а після – їхати у лікарню.

"Потрібно протерти рану антисептичним засобом, а потім накласти числу пов'язку. Якщо в аптечці є таблетка від алергії, наприклад діазолін, його можна прийняти. Також раджу пити по більше води та їхати до найближчої лікарні", – каже Олександр.

Що після укусу робити не можна

За словами медика, є маніпуляції які можуть лише нашкодити людині, яку вкусила змія. Серед них і відсмоктування отрути.

"Не треба відсмоктувати отруту, так можна занести додаткову інфекцію. Також не можна накладати жгут та припікати рану", – каже лікар.

Як та скільки лікують після укусу змії

За словами медика, спеціальних препаратів проти отруйних змій в області немає. Пацієнтам проводять загальні лікувальні заходи.

"Госпіталізувати людину можуть на два дні, або тиждень. Скільки пацієнт проведе у лікарні залежить від розміру рани та місця укусу. Ми дивимося куди він прийшовся. Це може бути рука, нога чи палець", – каже фахівець.

Олександр розповів, що найчастіше укуси припадають саме на кінцівки. Закликав, бути обережними, адже нині лише початок сезону активності плазунів.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок