"Важливо надати майданчик, де людина відчує себе". На Дніпропетровщині запрацював проєкт допомоги військовим

"Важливо надати майданчик, де людина відчує себе". На Дніпропетровщині запрацював проєкт допомоги військовим

Військові, інвалідність, війна, Дніпро
На Дніпропетровщині запрацював проєкт допомоги ветеранам російсько-української війни . Фото: Суспільне Дніпро

На Дніпропетровщині презентували проєкт допомоги для ветеранів російсько-української війни з тяжкими травмами та ампутованими кінцівками. Учасники проєкту зможуть безплатно навчатися на магістратурі, викладати у школах "БЖД" та "Захист України", отримати гранти на власні бізнеси, пройти курси керування автівкою та інше.

Які ще програми пропонують військовим та як до них долучитися – читайте у матеріалі Суспільного.

Один з учасників проєкту – військовий Денис. Після обстрілу військ РФ чоловікові ампутували по коліно праву ногу. За його словами, пів року тому воював біля Роботиного на Запоріжжі. Там й отримав поранення, коли разом з побратимами штурмував російські позиції.

"І тоді прилетіло. Багато чого прилетіло. І дуже-дуже потріпало мене. Я думав, що це кінець. Я думав, що я загину", — сказав чоловік.

На Дніпропетровщині запрацював проєкт допомоги для ветеранів російсько-української війни
Денис. Фото: Юрій Тинний/Суспільне Дніпро

Тоді, сказав Денис, військові РФ поранили багато його побратимів. З позицій до місця евакуації вони добиралися понад 10 годин. Саме стільки часу нога Дениса була затягнута турнікетом.

"Мене поки виносили, я вже морально до цього був готовий. Я розумів що турнікет довго накладений, то доведеться ампутувати. Я взагалі думав, що я не виживу, тому це для мене щастя було", — розповів Денис.

На Дніпропетровщині запрацював проєкт допомоги для ветеранів російсько-української війни
Протез Дениса. Фото: Суспільне Дніпро

Після реабілітації, попри втрату ноги, чоловік змагався з іншими ветеранами у адаптивних видах спорту. У межах цього проєкту Денис планує долучитися до програми тренувань від МВС.

Від обстрілів РФ ногу втратив й військовий Анатолій. Чоловік родом з Нікопольщини, в липні 2023 року його мобілізували до армії. За його словами, обороняли одне із сіл на Донеччині, коли російські війська скерували на нього дрон-камікадзе.

"Я 23 години був у турнікеті. Був інтенсивний обстріл, і командир не дозволяв групі евакуації прийти. Або я один був би 200-м, або шестеро людей, які мене несли", — розказав військовий.

На Дніпропетровщині запрацював проєкт допомоги для ветеранів російсько-української війни
Анатолій. Фото: Суспільне Дніпро

Ногу Анатолію ампутували у стабпункті Дружківки, потім – місяць лікування на Дніпропетровщині та реабілітація у Львові. Зараз чоловік повернувся до родини та пристосовується до нових умов життя. З нового ветеранського проєкту планує спробувати декілька напрямів.

"У мене просто двоє синів, тобто вони будуть ходити в якісь секції. Бокс, кружки. Я до війни працював водієм, оцей напрямок, що вони будуть навчати інвалідів на ручному керуванні, це моя думка, також є", — сказав Анатолій.

У межах цього проєкту військові також можуть пройти психологічні курси, які допоможуть їм скоріше реабілітуватися, розповів психолог Андрій.

"Нам дуже важливо не допомогти ветерану, бо допомагають лише ті, які не можуть нічого зробити. А надати майданчик, де людина відчує себе, хай це буде пафосно, але з гідністю", — розказав Андрій.

На Дніпропетровщині запрацював проєкт допомоги для ветеранів російсько-української війни
Андрій. Фото: Суспільне Дніпро

Учасники проєкту також зможуть безплатно навчатися на магістратурі, викладати у школах "БЖД" та "Захист України", отримати гранти на власні бізнеси, пройти курси керування автівкою та інше. Долучитися до нього можна через обласну військову адміністрацію.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок