"Перші 30 хвилин, як влучило, міг лише кричати". На Дніпропетровщині лікують пораненого на фронті військового

"Перші 30 хвилин, як влучило, міг лише кричати". На Дніпропетровщині лікують пораненого на фронті військового

Військового Володимира лікують на Дніпропетровщині після поранення на фронті. Чоловіка привезли у вкрай тяжкому стані, з численними травмами ніг та травматичною ампутацією руки. Він втратив понад 3 літри крові. Зараз чоловік планує знову почати ходити та встановити протез руки.

У якому стані військовий та що кажуть лікарі – читайте у матеріалі Суспільного.

Військовий Володимир отримав поранення на Запорізькому напрямку. Каже: російські війська атакували з артилерії. Побратими змогли дістатися до бійця лише за півтори години.

"Я в перші 30 хвилин, як влучило, міг лише кричати. Мені одразу три турнікети наклали. Рука взагалі в землі була, ноги не рухалися. Все, що було, це ця рука. Я просто хотів жити, і все. Все це не дарма було", – каже він.

До військового з Чернігівщини приїхали батьки. Від початку повномасштабної війни Володимир воював на Донецькому та Запорізькому напрямках, розповідає мати бійця. Військовий служить 6 років, бойове поранення отримав вперше.

"Я зайшла, в мене одразу сльози. Взяла себе в руки. Це лише сьогодні я знову плачу. Але всі ці дні ми ходили до нього, посміхалися. Однією рукою опанував телефон, ми йому купили таку спеціальну підставку, що чіпляється", – каже мати військового Світлана.

Операції та прогнози лікарів

До медзакладу Дніпропетровщини Володимира привезли у свідомості, але у вкрай тяжкому стані, розповів лікар Кирило. У нього були численні травми ніг та травматична ампутація руки. Чоловіку провели три операції.

"Всі ці оперативні втручання направлені були на те, щоб прибрати якомога більше нежиттєздатних тканин, щоб рани могли загоїтися. Міг ходити та щоб було протезування правої верхньої кінцівки", – каже ортопед-травматолог Кирило.

Володимир втратив понад три літри крові. Якби чоловіку вчасно не надали лікарську допомогу — він міг залишитися і без ніг, каже гендиректор лікарні Сергій.

"Зараз він активно йде на поправку. Я бачу, що Володимир найближчі місяці зможе бути вдома. Якщо йому поставлять хороший протез – він буде активною людиною", – сказав він.

Чоловік продовжить лікуватися в Києві. Військовий каже: хоче знову ходити, а також планує встановити протез руки.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок