"Сміливість, повага та вдячність". У Дніпрі проведуть всеукраїнський турнір з сумо: переможцям — поїздка до Японії

"Сміливість, повага та вдячність". У Дніпрі проведуть всеукраїнський турнір з сумо: переможцям — поїздка до Японії

Волонтер з Японії, сумо, змагання, Дніпро
Волонтер з Японії Піка Чуджо Хидето. Суспільне Дніпро

У Дніпрі відбудеться всеукраїнський турнір з сумо серед хлопців 10-12 років. Переможці поїдуть на змагання до Японії. Про організацію турніру Суспільному розповів волонтер з Японії Піка Чуджо Хидето.

Змагання проходять в Україні другий рік поспіль, цього разу у Дніпрі. Минулого року їх приймав Луцьк. Турнір відбуватиметься на початку березня. Вже зареєстровано понад 60 учасників.

Волонтер розповідає: назва турніру та його лозунг звучить, як "Ван паку піс", що означає "Сміливість, повага та вдячність". Ці три якості сумоїст повинен мати у своєму серці, каже Піка Чуджо Хидето.

Переможці у кожній віковій категорії поїдуть на змагання з сумо до Японії. Загалом планується відібрати трьох найкращих.

"На турнірі у Японії вони зможуть познайомитися зі скаутами та потрапити до відбору на подальші турніри. Діти, які мають велике бажання продовжувати і надалі займатися цим спортом, мають гарний шанс, щоб заявити про себе", — сказав волонтер.

У Токіо на переможців змагань, говорить він, очікуватимуть щоденні заняття з сумо та зустрічі з японськими ровесниками-сумоїстами. Плануються екскурсії по Токіо.

Турнір у Японії відбуватиметься на найбільшому стадіоні країни, де змагаються найвідоміші сумоїсти, каже Піка.

"В українських спортсменів дуже великий потенціал. Діти, які поїхали минулого року до Японії, увійшли у рейтинг 16 найкращих спортсменів. В Японії це викликало дуже великий резонанс, тому що українські діти виступали на рівні з японськими спортсменами у різних вагових категоріях", — додав він.

Андрій Незнаєнко

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок