У Дніпрі завершили основний етап перейменування вулиць. Скільки об'єктів топоніміки дерусифікували та скільки ще треба

У Дніпрі завершили основний етап перейменування вулиць. Скільки об'єктів топоніміки дерусифікували та скільки ще треба

Місто, декомунізація, Дніпро
Ілюстративне фото. Суспільне Дніпро

У Дніпрі завершили основний етап перейменування вулиць та інших об'єктів топоніміки: дерусифікували близько 500 топонімів та декомунізували понад 350. Про це повідомили в міськраді Дніпра.

Зокрема, за 2023 рік нові назви отримали 266 вулиць, провулків, проспектів тощо.

За словами голови робочої групи міської топонімічної комісії Валентина Старостіна, наприкінці лютого 2022-го у місті почалася робота з виявлення топонімів, які необхідно дерусифікувати. Тоді зафіксували близько 500 таких.

На сесії міської ради в січні 2024 року ухвалили останній великий пакет щодо дерусифікації топоніміки у місті, говорить Старостін. Йдеться про перейменування 92 вулиць, провулків тощо.

"Залишилися 5-6 вулиць, до перейменування яких ще повернемося, оскільки запропоновані нові назви не сподобалися місцевим мешканцям. Тож рішення щодо їхнього перейменування було відкликане", — розповів Валентин Старостін.

Він також розповів, що перейменовуючи вулиці, зверталися передусім до історичної топоніміки. Також в пріоритеті була тематика, пов’язана з війною і пропозиції від мешканців.

"За пропозиціями місцевих за ці два роки перейменовано близько третини вулиць", — зазначив фахівець.

Музей історії Дніпра взявся зробити покажчики з перейменованими вулицями і довідками до них. На сайті закладу є вкладка "Вулиці Дніпра", де можна ознайомитися з переліком перейменованих вулиць, провулків, проспектів. Загалом — про 503 об'єкти.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок