З тренера — у морпіхи. Як змінилося життя дніпрянина, який врятував людей з будинку після ракетного удару

З тренера — у морпіхи. Як змінилося життя дніпрянина, який врятував людей з будинку після ракетного удару

Юрій Васецький з Дніпра – тренер бойового мистецтва та військовий ЗСУ. 14 січня 2023 року чоловік витяг свого вихованця з будинку на житломасиві Перемога, в який влучила ракета РФ.

Про історію порятунку, подальшу службу в ЗСУ, поранення на фронті та чим займається нині — чоловік розповів Суспільному.

Юрій говорить: у день влучання ракети РФ у будинку на "Перемозі" був неподалік. Одразу почав телефонувати тим, про кого знав, що вони мешкають у багатоповерхівці. Від матері свого вихованця Ростика дізнався, що той перебував вдома сам. Чоловік кинувся на допомогу.

"Коли я поліз на будинок, побачив родину, якій потрібна була допомога. Решітки на вікнах не давали їм вийти. Самостійно в мене не вийшло вирвати їх. Допомогли якісь хлопці, ми разом їх евакуювали. Потім я знайшов малого (Ростика — ред.), ми його також евакуювали. Тоді мені перший раз стало страшно: я зрозумів, що це газовий будинок", — каже він.

Згодом, 8 лютого 2023 року, Юрія мобілізували до Збройних сил України.

"Я — офіцер запасу. Мене забрали у навчальну частину у Львівську область, там на полігоні я проходив перекваліфікацію. Оскільки ця війна, вона сучасна, вона геть зовсім інша війна. Далі я потрапив у корпус морської піхоти, розподілили мене до 37 бригади морської піхоти, яка на той час базувалася у місті Чорноморську", — розповів чоловік.

З тренера — у морпіхи. Як змінилося життя дніпрянина, який врятував людей з будинку після ракетного удару
Під час несення служби. Фото: особистий архів Юрія Васецького

За його словами, він заступив на посаду заступника командира. Через три тижні бойового злагодження відправилися на Донеччину. Там Юрій отримав поранення.

"Ми попали під мінометний обстріл. Стріляли як раз по тому населеному пункту, який ми відбили. Потім був масований артобстріл. Один побратим загинув, багато отримали тяжкі поранення. Після поранення у першу годину побратими наклали турнікети. Я навіть не знав, що у мене наскрізне поранення йде в черевну порожнину. Вже в лікарні, коли з мене зняли спецзахист, бронежилет, побачили інші поранення", — каже військовий.

Прогнози, зазначає, були невтішні: біля хребта були рани, тож стояло питання, чи взагалі він зможе ходити. Але все загоїлося і нині Юрій проходить курс реабілітації.

Юрій Васецький, який врятував людей з будинку на Перемозі, отримав поранення на фронті
Юрій зі своїми вихованками. Фото: особистий архів Юрія Васецького

"У мене є пів року на відновлення. Але я людина дуже активна, мені було нудно вдома сидіти. Тож вирішили відновити тренування з новою групою. Це початковий рівень. Мої вихованці, з якими я займався раніше і вони не виїхали — займаються більш професійно, їх я передав іншому інструктору", — сказав чоловік.

Автори Інна Шинкаренко, Валерія Мудрак, Каміла Полосенко.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок