Від початку року на Дніпропетровщині зареєстрували десятки випадків сказу серед тварин. Чим небезпечна хвороба

Від початку року на Дніпропетровщині зареєстрували десятки випадків сказу серед тварин. Чим небезпечна хвороба

Лабораторія, сказ, Дніпро
Ілюстративне фото. Фото: Суспільне Дніпро

Від початку 2024 року на Дніпропетровщині зареєстрували 29 випадків сказу серед тварин. Про це повідомили в обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров'я України.

За оприлюдненими даними, 17 випадків зафіксували в січні, 12 — у лютому. Найбільше випадків — 14 — у Синельниківському районі.

Випадки реєстрували як серед диких, так і серед домашніх тварин, мовиться в повідомленні.

До лікарень звернулися понад 30 людей з осередків сказу, з них двоє — діти. Усі отримали лікування та вакцинацію.

Що відомо про захворюваність на сказ на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині втричі зросла захворюваність на сказ серед тварин. 2023 року зафіксували більш ніж 30 випадків хвороби, вакцинували понад три тисячі людей.

Що відомо про сказ

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком запалення головного мозку зі швидким ураженням центральної нервової системи.

У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням медичної та ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча. Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини.

Хвороба передається при укусах скаженою твариною (90% випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки (10% випадків). Інфіковану тварину вирізняє агресія, посилене слиновиділення, боязнь води, світла.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок