"Передати іншим поколінням, як ми жили". У Дніпрі відкрилася виставка об`ємних панно художника-військового Андрія Токаря

"Передати іншим поколінням, як ми жили". У Дніпрі відкрилася виставка об`ємних панно художника-військового Андрія Токаря

У Дніпрі, у музеї "Літературне Придніпров`я" відкрили персональну виставку художника Андрія Токаря. У залі представлені 18 об’ємних панно.

Чоловік розповів Суспільному: воює з 2014 року, був на Маріупольському, Донецькому та Горлівському напрямках. Саме тому частина робіт присвячена 10-річній війні з Російською Федерацією.

"Картина "Гібридний бій" — це про те, що у нас починалось в 2014 році. На ній зображені два воїни, вони ніби грають у бадмінтон, а по відображенню бачимо, що вони в реалії воюють", — говорить про одну зі своїх робіт автор виставки.

У Дніпрі відкрилася виставка об`ємних панно художника-військового Андрія Токаря
Автор виставки, художник і військовий Андрій Токарь. Фото: Суспільне Дніпро

Після початку повномасштабного вторгнення Андрій знову пішов до лав ЗСУ. Нині чоловік на реабілітації в тиловому підрозділі. У вільний час продовжує створювати картини. Одну з них почав до повномасштабної війни, та, каже, натхнення доробити з’явилося у 2024-му.

Андрій Токарь з Дніпра створює об`ємні панно
Об`ємні панно Андрія Токаря. Фото: Суспільне Дніпро

"Моя крайня робота — повітроплавці. Я її сюди привіз, вона ще була така вогка, сира", — розповідає Андрій Токарь.

Військовий займається мистецтвом понад 15 років. За його словами, все почалося з допомоги маленькій доньці малювати та ліпити. Згодом почав створювати авторські роботи. Стиль картин чоловік назвав "рельєфна графіка".

Військовий з Дніпра представив виставку власних картин
Стиль картин чоловік назвав "рельєфна графіка". Фото: Суспільне Дніпро

"Я роблю спочатку рельєф, використовую різні матеріали, поки дійшов до свого крайнього — целюлози. Це був раніше і левкас, була і паста.", — говорить художник.

За роки творчості його колекція налічує декілька десятків робіт. Андрій каже, надихається тим, що його оточує: власні спогади з життя, історії військових та тварин.

"Навіть якось уві сні прийшли такі слова, як вірші. Я їх занотував і потім зробив роботу. Хочеться передати іншим поколінням, як ми жили, що ми бачили, якісь хвилювання своє, мрії", — зазначив авто виставки.

Виставка картин Андрія Токаря у Дніпрі
Відвідувачка виставки, подруга родини Олена Велика. Фото: Суспільне Дніпро

Серед відвідувачів виставки — подруга родини Олена Велика. Каже, навіть не знала, що у Андрія таке хобі.

"Сенс у картинах закладений. Якщо ти зупиняєшся біля картини — то вона тебе не відпускає якийсь час, потребує, щоб ти зрозумів, що вона хоче тобі сказати", — розповіла жінка.

Побачити роботи Андрія Токаря наживо можуть усі охочі до кінця лютого.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок