Для збереження й відтворення рідкісних видів: Дніпровсько-Орільський заповідник планують збільшити на 600 гектарів

Для збереження й відтворення рідкісних видів: Дніпровсько-Орільський заповідник планують збільшити на 600 гектарів

Межі Дніпровсько-Орільського заповідника, розташованого у Дніпровському районі на Дніпропетровщині, планують розширити на 600 гектарів. Для цього нині проводять наукову роботу та подали клопотання до Міністерства довкілля.

Як розповіла Суспільному директорка заповідника Марія Трифанова, збільшення відсотка природоохоронних територій — стратегія руху України до Євросоюзу, тож минулого року отримали від Міндовкілля розробити клопотання про розширення меж або створення нового об`єкту.

"У цьому році подали два клопотання. Одне – про приєднання більш цінних ділянок. Були проведені наукові дослідження, які підтвердили їхню цінність. Клопотання отримало схвалення міністерства. У разі позитивного рішення територія заповідника розшириться на понад 600 гектарів. Інше клопотання – створити великий національний природний парк на Лівобережжі області, який збільшить відсоток природно-заповідного фонду", — сказала вона.

Завідувачка еколого-освітнього сектору заповідника Катерина Колесникова зазначає: заповідник утворили на базі двох заказників та лісового господарства, деякі ліси тут насаджені. Територія охороняє заплаву Орілі й Дніпра, де спостерігають рідкісні види птахів та тварин. Зокрема, орлана білохвоста.

"На території лісового господарства поряд із заповідною територією рік тому оселилася пара борсуків. Вже на заповідній території, за декілька кілометрів, ми побачили їхнє нове містечко. Є олень плямистий, він більше в заплаві. Козуля європейська і дика свиня лісова. Із цікавинок – борсуки, видра, бобер", — розповідає жінка.

Яких птахів та тварин спостерігають в Дніпровсько-Орільському заповіднику
Водойма, яку планують включити в розиширену територію заповідника. Фото: Олександр Шалдибін/Суспільне Дніпро

За її словами, на території, про яку йдеться у клопотанні для розширення меж заповідника, спостерігали квака звичайного, чаплю сіру, проживає чепура біла. Аби зберегти фауну та сприяти її відтворенню, й хочуть включити додаткову територію в заповідну зону.

З початку повномасштабного вторгнення заповідник закритий для відвідувачів, однак є онлайн-екскурсії, які планують проводити й надалі.

Про те, як охороняють заповідник та як фіксують тварин — дивіться у відео.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок