Позбавили премії та винесли догану. У Кривому Розі покарали водіїв, які відмовили людям з інвалідністю

Позбавили премії та винесли догану. У Кривому Розі покарали водіїв, які відмовили людям з інвалідністю

У Кривому Розі водії комунального транспорту отримали покарання за те, що відмовилися допомогти скористатися послугою перевезення людям з інвалідністю.

Член громадської організації "Рух без меж" Вадим Стельмах, який пересувається у ріслі колісному, розповів Суспільному: у серпні цього року керманич тролейбуса відмовився допомогти йому та виїхав на маршрут з несправним пандусом.

"Він не під`їхав до бордюра ближче, трохи далі від`їхав, вискочив і каже: "У мене не працює якась кнопка". Кнопка, як я потім зрозумів — це кут нахилу тролейбуса. Коли він під`їжджає, тролейбус нахиляється, викидують пандус і можна заїжджати. А він вискочив швидко, сказав, що кнопка не працює, потиснув плечима і поїхав далі, — сказав чоловік.

З проблемою неможливості скористатися комунальним транспортом зіткнувся й голова громадської організації "Рух без меж" Юрій Понькін. За його словами, спочатку водій вийшов і також сказав, що пандус не працює.

Люди з інвалідністю, перевезення у Кривому Розі
Голова громадської організації "Рух без меж" Юрій Понькін. Фото: Суспільне Дніпро

"Він щось покрутився, потім нецензурно вилаявся. На зупинці, де мені треба було виходити, він виходить відкидає цей механічний пристрій і я розумію, що транспорт стоїть далеко від зупинки. Кут нахилу пандусу завеликий і я просто перевернусь", — розповів Юрій.

Закінчилося усе тим, що водій підвищив тон на пасажира з інвалідністю, він спустив його крісло колісне з пандусу, але воно почало падати.

Юрій звернувся до суду, аби йому відшкодували моральні збитки. Говорить, з водія та КП "Міський тролейбус" стягнули грошову компенсацію – три тисячі гривень. У випадку Вадима, який звернувся на урядову гарячу лінію, водієві винесли догану та позбавили премії.

Керівник КП "Міський тролейбус" Олександр Приходько говорить: водіїв, які порушуватимуть службову інструкцію, каратимуть.

"Розбираємося з водієм по окремому кожному випадку, притягуємо їх до відповідальності. Щомісяця проводимо навчання й інструктажі, також є кожного дня перед змінами передрейсові інструктажі", — розповів посадовець.

Вадим з Юрієм радять подібні до їхніх випадки не замовчувати, а звертатися до поліції або на урядову гарячу лінію.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок