Хурма, азіміна, гранат, китайський фінік. На Криворіжжі садівник вирощує найбільшу в районі колекцію тропічних культур

Хурма, азіміна, гранат, китайський фінік. На Криворіжжі садівник вирощує найбільшу в районі колекцію тропічних культур

садівник Олександр Гібалюк
. Суспільне Дніпро

Садівник Олександр Гібалюк з Криворізького району Дніпропетровщини на своїй ділянці площею п`ять тисяч квадратних метрів вирощує понад десять різновидів екзотичних фруктів: хурму, китайський фінік, гранат, ківі, інжир, азіміну та інші.

Чоловік розповів Суспільному: садівництвом почав займатись двадцять років тому, а сажданці привозив з різних регіонів України.

"Весь час я в саду. За доглядом особливостей таких немає, зробив щеплення, замульчував приствольне коло, солому з навозом припустимо. Поливаєш і підгодовуєш. Вони не хворіють, це чистий екологічний продукт", — каже садівник.

За його словами, екзотичні фрукти вирощувати легше, ніж яблука та персики, адже на Криворіжжі немає шкідників, які їх знищують.

На Криворіжжі садівник вирощує найбільшу в районі колекцію тропічних культур
Хурма в саду Олександра Гібалюка. Суспільне Дніпро

Зараз у саду Олександра Гібалюка плодоносить хурма, гранат та фінік. Саджанці чоловік продає, а плоди залишає собі та розвозить родичам. Розповідає: деякі кущі зараз починає готувати до зими. Наприклад, накриває інжир, аби він не вимерз.

Ботанікиня Вікторія Тротнер каже: сад Олександра Гібалюка — найбільша у Криворізькому районі колекція субтропічних та тропічних культур. У ній найбільше сортів хурми та інжиру.

Садівник з Криворіжжя вирощує тропічні та субтропічні фруктові дерева
Плодоносить і гранат. Суспільне Дніпро

"Колекція хурми може бути генетичним ресурсом для створення нових колекцій у садівників-аматорів і в дослідних господарствах. Наша криворізька хурма дозріває на День Незалежності. На кілька місяців раніше, аніж турецька чи азербайджанська", — сказала жінка.

Саме саджанці хурми Олександр Гібалюк найчастіше надсилає замовникам у різні регіони України.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок