Перейти до основного змісту
Кронування дерев у Кривому Розі: екологиня Марина Капітон заявляє про порушення

Кронування дерев у Кривому Розі: екологиня Марина Капітон заявляє про порушення

Кронування дерев у Кривому Розі: екологиня Марина Капітон заявляє про порушення
. Фото: Суспільне Дніпро

У Кривому Розі порушують правила кронування дерев, про це заявляє екологиня ГС "Досить труїти Кривий Ріг" Марина Капітон. Понад п`ять років вона вивчає спил дерев у місті, каже: 30% кронованих гинули вже за два роки після обрізки.

На одній з алей міста, де ростуть липи, акації та в`язи, восени минулого року місцеве комунальне підприємство повністю спиляло дерева, розповіла екологиня ГС “Досить труїти Кривий Ріг” Марина Капітон. Вона зазначає, зробили це з порушеннями, а також не враховували види дерев.

"Зрізається вся крона і залишається тільки стовбур, або можуть лишити декілька гілок першого порядку. Найкраще і законно, як прописано в нашому законодавстві – це не більше 30 відсотків. Тобто зрізається гілка та, що йде до гори, щоб зменшити висоту. Зрізаються сухі гілки повністю і підрізаються гілки 2-го, 3-го і далі порядків. Ми можемо тільки здогадуватись чому так роблять. Ми вважаємо, що це економічно вигідно для них, що цю деревину можна продати", – розповіла екологиня ГС "Досить труїти Кривий Ріг" Марина Капітон.

Кронування дерев у Кривому Розі: екологиня Марина Капітон заявляє про порушення
Екологиня ГС "Досить труїти Кривий Ріг" Марина Капітон. Фото: Суспільне Дніпро

Місцевий житель Віктор Степанов каже: незадоволений голими стовбурами в місті.

"Я чув, що багато людей кажуть, що тут все не дуже добре, хоча я вважаю, якщо це не шкодить природі, хай воно так і робиться", – розповів чоловік.

"Забагато спилюють. Дуже виросли великі тополі, вони такі розмашисті були і їх взяли прямо, ось ця дорожня служба приїхали обпиляли і залишили верхушки. Це не правильно, хіба можна було взяти і таке гарне дерево спотворити", – каже місцева жителька Тетяна.

"Треба спилювати, тільки розумно. Це комісії, фахівці нехай вирішують і жителі міста нехай допомагають в цьому", – зазначив місцевий житель Ігор.

Понад п`ять років екологиня Марина Капітон вивчає спил дерев у Кривому Розі. Каже: 30% кронованих гинули вже за два роки після обрізки. Також вона розповідає, такі дерева необхідні для промислового міста, адже вони затримують велику кількість пилу, очищують, зволожують повітря та зменшують температуру.

Кронування дерев у Кривому Розі: екологиня Марина Капітон заявляє про порушення
Фото обрізаних дерев, зроблені екологинею Мариною Капітон. Фото з особистого архіву Марини Капітон.

"Цього року ми помітили, що прямо якась епідемія в місті, зрізали цілі алеї і вони у нас почали зникати. Ми живемо в степовій зоні і виростити доросле дерево – це дуже великий ресурс. І особливо з ситуацією, яка склалася у нас з прісною водою, нам важливо зберегти цей ресурс якомога більше. Важливо і зберегти і правильно їх обрізати, щоб вони були безпечні для людей", – каже Марина Капітон.

Суспільне звернулось з інформаційним запитом до комунального підприємства, що займається спилом, аби дізнатись: якими нормативно-правовими актами керується організація та чи дотримується правил безпечного кронування. Відповідь оприлюднимо.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня

Вибір редакції

На початок