"На роки, а можливо, і на десятиліття". Еколог з Дніпра розповів про наслідки руйнування Каховської ГЕС

"На роки, а можливо, і на десятиліття". Еколог з Дніпра розповів про наслідки руйнування Каховської ГЕС

Важливо
"На роки, а можливо, і на десятиліття". Еколог з Дніпра розповів про наслідки руйнування Каховської ГЕС
. Суспільне Дніпро

Руйнування Каховської ГЕС може впливати на екологічну систему України впродовж десятиліть. Про це в ефірі «Суспільне. Спротив» сказав еколог з Дніпра, експерт міжнародної програми «Чисте повітря для України» Олексій Ангурець.

«Ми маємо значний екологічний вплив, який можна умовно поділити на три етапи: короткострокові наслідки – терміном десь три-чотири тижні, середньострокові – від дев’яти-десяти тижнів до наступної весни, довгострокові – на роки, а можливо, і на десятиліття», – зазначив він.

За словами Ангурця, зараз у пріоритеті – розв’язання першочергових соціальних проблем, тобто евакуація людей. Друге важливе завдання – оцінка «швидкого» впливу на довкілля, зокрема загибель риби.

«Про перші результати ми зможемо говорити приблизно через три-чотири тижні, коли відбудеться попереднє устаткування нової берегової лінії», – каже він.

Уже є проблема з погіршенням якості води та її браком для населення та промисловості. Деякі підприємства призупинили роботу через нестачу води. Скоро стане ясно, наскільки це критично, каже еколог.

Постійного моніторингу, говорить він, потребує рівень забруднення води. У Дніпро потрапило до 300 тонн мастила, Окрім того, вода забруднена через підняття ґрунту самого водосховища – хвиля підіймає і переносить на інші території відкладення, які накопичувалися роками.

Олексій Ангурець переконаний: поки екологи можуть лише констатувати факти – загибель флори та фауни, зокрема риби, птахів, ссавців. Оцінити ж загальний вплив руйнування ГЕС на екологію фахівці зможуть лише на другому етапі – тобто не раніше, як за кілька місяців.

«Потрібна увага міжнародних партнерів, аби вони допомогли уникнути найбільш катастрофічних наслідків. Якщо ми всім цим займаємося, то окупована територія – ні. І невідомо, що там відбувається», – сказав еколог.

Що відомо про підрив військами РФ Каховської ГЕС

  • Російська армія 6 червня підірвала Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинну залу станції повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню.
  • У зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини. З Херсона та області евакуюють людей, домівки яких затопило водою.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок