Міського голову Апостолового судитимуть за розкрадання бюджетних коштів. Що кажуть про нього жителі та депутати

Міського голову Апостолового судитимуть за розкрадання бюджетних коштів. Що кажуть про нього жителі та депутати

Міського голову Апостолового судитимуть за розкрадання бюджетних коштів. Що кажуть про нього жителі та депутати
. Суспільне Дніпро

У місті Апостолове на Дніпропетровщині судитимуть міського голову Андрія Осу та 15 ймовірних співучасників. За версією слідства, вони заволоділи чотирма мільйонами гривень з бюджету.

Місцевий підприємець В`ячеслав розповів Суспільному, з початку повномасштабного вторгнення міський голова звернувся до нього з проханням надати свої будматеріали для потреб Збройних сил. Чоловік віддав деревину, бетонні блоки та плити. А пізніше дізнався, що його будматеріали міський голова провів через бюджет громади і присвоїв кошти.

"Він мій будматеріал провів на ФОПів, які взагалі не існують, і які ніколи в житті не займались будматеріалами. Врешті-решт я зідзвонювався з цими людьми, через кого він проводив, у кого він закупляв. То людина каже: ми цього не знаємо, як він це зробив", — говорить В`ячеслав.

Підприємець з Апостолового В`ячеслав
Підприємець з Апостолового В`ячеслав. Суспільне Дніпро

Будинок Вікторії Михальченко у липні був понівечений через обстріл армією РФ: повилітали вікна, двері та пошкодило дах. Декілька разів жінка зверталась до виконкому міськради, аби їй надали будматеріали. Однак отримала відмову.

Жителька Апостолового Вікторія Михальченко
Жителька Апостолового Вікторія Михальченко. Суспільне Дніпро

"Возили там шифер, а мені не дали жодного листа. Позичили гроші, зробили ми дах самі, ніхто нам нічого не робив. А вікно й досі закрите ЮСБ і нічого не зроблено, тому що ніхто нічого не допоміг. Це гірше ніж бандитизм, це і не злодійство і не бандитизм. Тільки вороги можуть таке робити", — розповіла вона.

Депутат Апостолівської міськради Олег Соловей розповідає: ремонти міський голова робив по завищених цінах.

"Відмивались кошти. Ставились люди свої на посаду директорів, причому без освіти, тобто вони не відповідали займаній посаді. Брали неякісні матеріали за звищеними цінами і робили ремонти. На пандуси списувалось десь по 10 тисяч доларів приблизно", — каже депутат.

Що кажуть у прокуратурі

Міським головою Андрія Осу обрали 25 жовтня 2020 року. За даними слідства, до вересня 2022 року він разом з посадовцями сімох громад та керівниками комунальних підприємств налагодив схему незаконного заволодіння бюджетними коштами.

"Міський голова Апостолового забезпечував укладання з підконтрольними йому комерційними структурами договорів на здійснення робіт за бюджетні кошти. Бюджетні кошти перераховувались на банківські рахунки відповідних комерційних структур. У кошторисній документації та актах виконаних робіт співучасниками злочинного обʼєднання вказувались завідомо неправдиві відомості щодо цін на будівельні матеріали", — розповів прокурор відділу Дніпропетровської обласної прокуратури Денис Дикий.

За його словами, у подальшому ці кошти у вигляді різниці вартості будівельних матеріалів перераховувались на рахунки підконтрольних організатору злочинного угрупування фізичних підприємств та переводились у готівку.

Фігуранти, кажуть у прокуратурі, своїми діями завдали шкоду громадам області на понад чотири мільйони гривень. Наразі Андрій Оса усунений з посади та перебуває під домашнім арештом. З 14 жовтня, відповідно до ухвали про усунення з посади, виконуючою обов`язки міського голови є Олеся Міхно.

Суспільне звернулось до адвоката Андрія Оси, однак коментувати ситуацію він відмовився.

Якщо в суді доведуть вину міського голови та співучасників, їм може загрожувати до тринадцяти років позбавлення волі.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок