У Кривому Розі мітингували родичі військових

У Кривому Розі мітингували родичі військових

Доповнено
У Кривому Розі мітингували родичі військових
. Фото: Суспільне Дніпро

22 квітня в Кривому Розі родичі військових, які служать у 129-ій бригаді Територіальної оборони ЗСУ, зібрались на акцію протесту.

Як повідомила кореспондентка Суспільного з місця події, мітингувальники заявляли, що "поранених бійців не вивозять з позицій", а також говорили про "незадовільні умови служби" в бригаді тощо.

"Мій чоловік отримав контузію при виході з оточення. По сьогодні медичне лікування йому не надали, лікуємось своїми силами. Приїхав командир й погрожував відкрити справу за дезертирство, якщо чоловік не піде в штурмову бригаду. В мене син зник чотири місяці тому, тепер ще й чоловіка подарувати?" – сказала одна з жінок.

У Кривому Розі родичі військових вимагають лікування поранених бійців та повернення тіл загиблих
Фото: Суспільне Дніпро

Також родичі бійців звинувачували командування бригади у тому, що військових відправляли на "нуль" без належного харчування, амуніції, медичного забезпечення і вогневої підтримки артилерії.

У Кривому Розі родичі військових вимагають лікування поранених бійців та повернення тіл загиблих
Фото: Суспільне Дніпро

Волонтер Віктор Миронов у коментарі Суспільному розповів, що разом з колегами підвозив допомогу бійцям 129-ої бригади.

«Ситуація дуже складна. У нас бракує автівок для вивезення 200-их, бракує медикаментів, спорядження. Багато є загиблих, багато контужених, яких відмовляються лікувати. Хочемо дізнатися, чому наші хлопці без артпідтримки, без дронів, без нічних тепловізорів, хоча, за документами, вони є. Якщо вони стоять на першій лінії, то вони мають бути всім забезпечені», – каже він.

Що кажуть в бригаді й у місцевій владі

Представники місцевої влади та військового командування бригади відмовились спілкуватися з мітингувальниками на вулиці. Також представники 129-ї бригади відмовилися від коментарів журналістам.

Представниця Ради оборони міста Вікторія Третяк запропонувала учасникам акції звернутись до військової прокуратури з колективною заявою про те, що передане від Ради оборони майно не дійшло до військовослужбовців.

"Питання були різного характеру, починаючи від забезпечення, евакуації поранених, тіл загиблих, чому їх відправили "на нуль" тощо. Ми зібрали всі звернення й надали акти прийому та передачі допомоги бригаді: це 150 авто, 257 тепловізорів, 113 дронів, форма, берці, медикаменти. Ми не зобов'язані були це робити, адже забезпеченням займається керівництво ЗСУ", – сказала посадовиця.

Що вирішили мітингарі

Учасники акції вирішили підготувати список запитань і надати командуванню бригади та Раді оборони міста, аби ті відповіли на них в режимі онлайн.

Дружина одного з військовослужбовців бригади Дар'я сказала: готові дійти й до президента.

"Сьогодні ми нічого не вирішили. Всі чекали Вілкула (керівник Ради оборони Кривого Рогу — ред.), але він так і не прийшов. Його помічниця Третяк сказала, що хлопцям все доставили. Потрібно звертатись кудись вище, на Київ", – говорить жінка.

Суспільне надіслало інформаційний запит до керівництва бригади. У відповіді на нього вкаали, що через оперативну ситуацію інтерв`ю з командиром 129-ї бригади зможуть організувати не раніше, ніж в середині травня.

Читайте також

"УПЦ (МП) – осередок ФСБ". У Дніпрі провели мітинг проти діяльності Української православної церкви

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок