На засіданні розмовного клубу "Паляниця" в Дніпрі вшанують пам'ять письменниці-краянки Лідії Далекої

На засіданні розмовного клубу "Паляниця" в Дніпрі вшанують пам'ять письменниці-краянки Лідії Далекої

22 березня у Дніпрі, в українському розмовному клубі «Паляниця», який діє в Канадсько-українському бібліотечному центрі (КУБЦ) обласної універсальної наукової бібліотеки, відбудеться чергове засідання, присвячене видатним персоналіям краю. Про це йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці бібліотеки.

Цього разу учасники почують розповідь письменника-краєзнавця Миколи Чабана «Український голос з далекого континенту» про українську поетесу, письменницю, перекладачку з Дніпропетровщини Лідію Далеку. Захід відбудеться до її дня народження і 40-х роковин смерті у рамках проєкту «Українська жінка у вирі історії».

У програмі зустрічі також читання віршів поетеси.

Крім того, учасники клубу, обговорюватимуть почуте, дізнаються щось нове про українську мову і гратимуть у гру на знання української лексики, сказано в повідомленні.

Що відомо

  • Лідія Далека (дівоче ім'я та прізвище – Олена Спиридонівна Кобець, в заміжжі – Чорнобицька) народилася 21 березня 1889 року в селі Миронівці біля Криничок, закінчила Педагогічний інститут в Катеринославі (нині – Дніпро). Під час Другої світової війни опинилася у Німеччині (1944), а з 1950 року жила в Австралії на еміграції. Померла 19 червня 1983 р. в Аделаїді (Південна Австралія).
  • У Дніпрі, в Канадсько-українському центрі обласної універсальної наукової бібліотеки, з літа 2022 року працює український розмовний клуб «Паляниця». Він допомагає тим, хто хоче перейти на українську мову спілкування. Учасники клубу удосконалюють мовні навички.
  • Канадсько-український бібліотечний центр у Дніпрі був заснований 2000 року. У його фондах – 20 тисяч примірників літератури, яка свого часу була забороненою. Це книжки й періодичні видання, зібрані з особистих бібліотек представників української діаспори в Канаді, і видані на Заході протягом XX сторіччя.
  • Центр був створений з ініціативи Канадського товариства приятелів України (осередок в Торонто), який безкоштовно надіслав до Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки (ДОУНБ) понад 4 тонни книжок та журналів.
  • Дарунок канадської діаспори став основою фонду Канадсько-українського бібліотечного центру ДОУНБ. Таким чином, жителі Дніпропетровщини отримали можливість ознайомитися з раніше закритою для них літературою: про визвольну боротьбу в Україні 1917-1920 років, часи УНР, Голодомор, діяльність ОУН-УПА тощо.

Читайте також

"Українською, будь ласка": у Дніпрі затвердили програму розвитку та функціонування української мови

У Дніпрі вшанували пам'ять письменника, журналіста й укладача словника українських синонімів Олекси Вусика. Фоторепортаж

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок