На Дніпропетровщині можуть з'явитися кластерні та надкластерні лікарні. Фахівчиня пояснила, що це означає на практиці

На Дніпропетровщині можуть з'явитися кластерні та надкластерні лікарні. Фахівчиня пояснила, що це означає на практиці

На Дніпропетровщині можуть з'явитися кластерні та надкластерні лікарні. Фахівчиня пояснила, що це означає на практиці
. Суспільне Дніпро

З 1 січня 2024 року в Україні планують реалізувати наступний етап медичної реформи: йдеться про об’єднання мережі закладів охорони здоров’я в кожній області в госпітальний округ, який своєю чергою буде поділений на кластери. Як відбуватиметься реформа й що це означатиме на практиці для пацієнта в інтерв'ю Суспільному пояснила заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту Нацслужби здоров'я України Наталія Шуліка.

За її словами, згідно з нововведеннями, кожен заклад охорони здоров’я матиме визначені функції. Базові послуги надаватимуть у загальних лікарнях, якомога ближче до пацієнта, а високоспеціалізовані чи вузькопрофільні – у кластерних і надкластерних.

У складі мережі будуть заклади екстреної медицини, заклади первинної допомоги, загальні заклади (на 40 тисяч населення та у досяжності 60 км по дорогах), а також кластерні й надкластерні (онкологічний; кардіологічний; психіатричний; фтизіопульмонологічний або інфекційний; перинатальний).

"Для чого це відбувається? Це не про скорочення лікарень, це не про зменшення допомоги. Це про якісну допомогу для пацієнтів. Для того, щоб пацієнт, наприклад, з інсультом потрапив у ту лікарню, де йому зможуть надати якісну допомогу. Щоб не було такого, що його привезли в загальну лікарню, згаяли час, а він уже не потрапляє в це терапевтичне вікно. Тобто це робиться для якісної меддопомоги саме в потужній лікарні, яка має обладнання, яка має лікарів з досвідом і статистику лікування таких випадків", – сказала вона.

Як розповіла посадовиця, департаменти охорони здоров'я на місцях сформують цю мережу й подадуть до профільного міністерства на затвердження. Запровадять реформу з 1 січня 2024 року і не одразу, а поступово, сказала Шуліка.

У Петропавлівській і Межівській громадах області наразі обговорюють можливість створення спільного закладу охорони здоров'я вторинної ланки. Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці голова Межівської ОТГ Володимир Зражевський.

"Ми почули про це минулого тижня на спільній нараді. Нам дуже цікаво дізнатися бачення громад, щоб ми зрозуміли, як це буде відбуватися, який юридичний і практичний бік питання. Про це можна буде потім говорити окремо", – прокоментувала цю ідею Наталія Шуліка.

Читайте також

За рік до контакт-центру НСЗУ надійшло понад 130 скарг на лікарні Дніпропетровщини: на що скаржаться і як це вирішується

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок