На Дніпропетровщині зафіксували 11 випадків сказу: як захистити себе та свою тварину

На Дніпропетровщині зафіксували 11 випадків сказу: як захистити себе та свою тварину

На Дніпропетровщині зафіксували 11 випадків сказу: як захистити себе та свою тварину
. Фото ілюстративне: Pixabay

Від початку 2023 року на Дніпропетровщині зафіксували 11 випадків сказу серед диких та свійських тварин, повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб. Позаштатний рабіолог Дніпра Олександр розповів Суспільному: це летальне захворювання, аби запобігти його поширенню, потрібно робити щеплення тваринам.

Як захистити від сказу себе

Інкубаційний період у сказу може тривати від двох тижнів до кількох місяців, але щеплення бажано робити одразу.

"Треба обробити рану антисептиком, промити краї рани 70% розчином спирту, накласти пов'язку, зупинити кровотечу, якщо така існує, і вже потім шукати шляхи звертання до лікаря, який вже приймає рішення, чи щепити потерпілого, чи ні", – каже позаштатний міський рабіолог Олександр.

Аби знайти найближчий пункт щеплень, можна звернутись до сімейного лікаря або зателефонувати на сто три. За словами рабіолога, у Дніпрі використали вже близько трьохсот доз щеплень, у запасі є ще близько восьмисот.

Як захистити свою тварину

Ветеринар Іван Васильєв розповідає: у тварин сказ теж не лікується, у разі зараження їх присипляють. Запобігти захворюванню може лише щеплення, яке робиться щорічно.

"Наразі, через війну було заборонено полювання, було заборонено санітарний відстріл тварин, плюс багато тварин тікали від бойових дій. Це призвело до того, що до нас дуже багато тварин прийшло, і вони не вакциновані", – сказав ветеринар.

Вакцину диким тваринам можна було додавати в годівниці, але наразі багато територій заміновано, тож зробити це складніше. Вартість щеплення домашніх тварин може складати до семисот гривень.

У Дніпрі безпритульних собак вакцинує “Зооконтроль”. По кліпсі на вусі тварини можна дізнатись інформацію про її стан.

"Якщо це, наприклад, село, якщо ця людина вже немає грошей, то можна звернутись до міських, або сільських рад, ветеринарних пунктів та зробити щеплення безкоштовно", – каже Іван Васильєв.

Торік в області зареєстрували 22 випадки захворювання тварин на сказ. Тож лікарі та ветеринари закликають вакцинувати тварин та звертатися до пунктів щеплень у разі необхідності.

Що відомо

  • Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком запалення головного мозку зі швидким ураженням центральної нервової системи.
  • У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням медичної та ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча. Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини.
  • Хвороба передається при укусах скаженою твариною (90% випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки (10% випадків).

Читайте також

У Звягелі на Житомирщині зафіксували випадок сказу дикої тварини

На Дніпропетровщині у безпритульного собаки, який вкусив людину, виявили сказ

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок