З початку року на Дніпропетровщині зафіксували 11 випадків сказу серед диких та свійських тварин

З початку року на Дніпропетровщині зафіксували 11 випадків сказу серед диких та свійських тварин

З початку року на Дніпропетровщині зафіксували 11 випадків сказу серед диких та свійських тварин
. Фото: Суспільне Полтава

З початку 2023 року на Дніпропетровщині зафіксували 11 лабораторно підтверджених випадків сказу серед диких та свійських тварин. Про це на брифінгу 2 березня повідомила завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Галина Шамичкова.

За її даними, у 2022 році в області таких випадків було 22.

"Іде розповсюдження інфекції активно серед тварин", – сказала вона.

Останні випадки сказу серед людей, як зазначила фахівчиня, на Дніпропетровщині були зафіксовані 2017 року. Їх було чотири. Усі вони закінчилися смертю.

Окрім того, було двоє хворих з Донецької області, які померли в стаціонарах Дніпропетровщини.

Уникнути масового поширення сказу допомагають профілактичні заходи. Втім, наголошує Галина Шамичкова, кожен сам повинен дбати про безпеку. Обов’язково раз на рік робити щеплення домашнім тваринам.

Що відомо

  • Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком запалення головного мозку зі швидким ураженням центральної нервової системи.
  • У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням медичної та ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча. Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини.
  • Хвороба передається при укусах скаженою твариною (90% випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки (10% випадків).

Читайте також

У Звягелі на Житомирщині зафіксували випадок сказу дикої тварини

На Дніпропетровщині у безпритульного собаки, який вкусив людину, виявили сказ

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок