Переселенець з Луганська, вчитель історії Тарас Кучеренко, який зараз живе в Дніпрі, презентував свою нову книжку «Моє четверте кохання в Абісинії». Захід відбувся в Бібліотеці української діаспори імені Джона Маккейна в Дніпрі. Усі зібрані гроші письменник спрямує на підтримку таких, як сам, переселенців.
Фоторепортаж Суспільного.
Як розповів Суспільному автор, це – його друга книга. Перша, видана 2020 року, була написана в формі роману й називалася «Переселенські хроніки. Еволюція свідомості». Вона була для нього своєрідним досвідом переосмислення війни, каже історик.
На відміну від попередньої книжки «Моє четверте кохання в Абісинії» – мала художня проза. Це збірник есеїв, оповідань та казок, які Тарас писав, займаючись на онлайн-курсах зі сторітелінгу.
«Мій колишній учень, зараз він переселенець у Кропивницькому, надіслав мені дарунок – курси зі сторітелінгу. Оплатив, усе. І я став займатися і зрозумів, у чому були проблеми з моїм першим романом. Це – досвід. Без досвіду – ніяк. Це як українська мова: шлях до гарної української лежить через погану українську. Так і з письменством. Завдяки курсам написані ці короткі історії. Переживання на рівні образів, а не фактажу. Як і, мабуть, всі художні твори, це – про почуття», – розповів Суспільному Тарас Кучеренко.
Твори, які увійшли до нової книги, написані з літа 2021-го по літо 2022-го року.
«Я вчився писати коротко, лаконічно, не так незграбно, як перший раз, і не зачіпаючи почуттів інших людей. Всі події справжні, всі люди – вигадані. Наклалися і події широкомасштабної війни. Можливо, буде цікаво побачити, як накладається на оце 8-річне відчуття, що тисне на нас як переселенців, – і коли в цьому опиняється вже все суспільство», – сказав автор.
На презентацію прийшли переселенці, колишні й теперішні учні Тараса, зацікавлені дніпряни.
Тарас із родиною виїхав із Луганська влітку 2014-го «з двома шортами й трьома футболками» у валізі. Як і більшість луганчан, думав, що на кілька тижнів. Сім’я осіла в Дніпрі, проте на окупованій території залишилися рідні.
Автор, зокрема, розповів читачам про свій 27-річний досвід роботи в школі, переселення й рішення почати писати.
«Письменник – це, напевно, дуже сильно сказано. Але коли все це відбулося 2014-го, з головою були проблеми. Тепер я розумію: я був максимально неадекватним… Я, дружина, півторарічна дитина пірнули в зовсім інший світ. Ти весь час думаєш: як могло таке трапитися? І – як вижити з родиною?.. Один з моїх друзів сказав: а ти напиши про все те, що ти розказуєш. Спершу я над цим нервово сміявся. Але письмо допомогло викласти все це і трішечки заспокоїтися», – казав він.
Продає свою нову книжку Тарас Кучеренко через фейсбук. Усі зібрані кошти спрямує на допомогу переселенцям і волонтерам.
Презентація завершилася автограф-сесією.
Захід проводила Луганська обласна універсальна бібліотека, яка зараз працює в Черкасах.
Що відомо
- Нині на Дніпропетровщині проживає майже 384 тисячі переселенців. Найбільше – у Дніпрі (152,2 тисячі) та Кривому Розі (69,3 тисячі).
Читайте також
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро